דורית חרמון

מנחת הורים ומלווה צוותי חינוך

דורית כהן חרמון, אשת חינוך מעל 20 שנה, עוסקת בליווי צוותי חינוך בבתי ספר ומנחה הורים במסגרות שונות, במטרה להפוך כל הורה ומורה למנהיג ומודל חיקוי עבור הילדים.

דורית כהן חרמון, אשת חינוך מעל 20 שנה, נשואה ואמא לשני בנים, שמאמינה גדולה בתקשורת והנהגה מתוך מודל והשראה. עוסקת בליווי צוותי חינוך בבתי ספר ומנחה הורים במסגרות שונות, במטרה להפוך כל הורה ומורה למנהיג ומודל חיקוי עבור הילדים.

 

מגיעה מתוך מערכת החינוך ויודעת כיצד היא פועלת ומן הצד השני גם יודעת לזהות את צרכי הילד והקשיים עמם הוא מתמודד (הפרעות קשב, לקויות למידה וכו).

הידע והניסיון של דורית מאפשרים להתאים לילד את המענה ההולם בתוך המסגרת וגם לסייע להורים בדיאלוג מול בית הספר.

 

בשנים האחרונות, אחרי קריירה כמורה בתיכון, דורית מנחה ומלווה הורים וצוותי הוראה בתהליכים של שינויים אישיים ומשפחתיים ומסייעת להם לגלות את המנהיג בתוכם. מלווה באופן פרטני ובסדנאות הורים המבקשים ליצור מציאות אחרת בהורות שלהם. מעניקה להם מידע, כלים ושיטות להיות מובילי דרך עם חזון הורי ברור ומוסדר, מתוך הבנה שזה התפקיד החשוב והמשמעותי ביותר בחיים שלהם. הורה – מנהיג!

 

את צוותי החינוך מלווה דורית במטרה לסייע להם ביצירת אקלים כיתה איכותי ובלמידת עקרונות עבודה לפדגוגיה מיטבית לילדים ונוער בסיכון. כמי שמכירה את מערכת החינוך על בוריה ומבינה את הקשיים והאתגרים שיש הן לצוות החינוכי והן לילדים, יש לה את היכולת להעניק זווית חשיבה ייחודית וכלים שיסייעו לצוותי החינוך בתקשורת ובעבודה עם הילדים. זאת במטרה להפוך את המורה לדמות משמעותית, שהילדים מקשיבים לו ומכבדים אותו – מורה מנהיג!

 

ארגז הכלים שלה כולל הרבה מאוד הקשבה, הכלה וכלים פרקטיים מהעולם של "אדלר" ומעולם ה – NLP  אותו למדה, וכלים אלה מסייעים לה להעניק מענה מיטבי ולסייע לשנות תפיסות ואמונות מגבילות, הרגלים ודפוסים אוטומטיים ובאמצעותם לשפר את התקשורת הבין-אישית והתוך-אישית. בעיקר במסגרת המשפחתית בבית ובכיתה.

 

מאמרים של דורית חרמון

אני לא הולך לבית הספר היום!

כמה פעמים יצא לכם להתעורר, להעיר את כולם, להתכונן כבר לצאת מהבית ואז לשמוע את אחד הילדים אומר "היום אני לא רוצה ללכת לבית הספר..."?

התנהגות הילד מרגיזה אתכם? כך תגרמו לו להפסיק

הילד צורח אם אתם לא קונים לו מה שהוא רוצה? מסרב לצאת מהמיטה בבוקר? איך מפסיקים את ההתנהגויות האלה?

נוכחות הורית או זמן איכות? הבדל גדול עם משמעות גדולה

כמה זמן באמת יש לכם עם הילדים בבית? חשבתם על זה פעם?

פורים עם מתבגרות

פורים כשיש מתבגרת בבית: תחפושת שהייתם מעדיפים שהיא לא תלבש, מסיבות שהייתם מעדיפים שהיא תוותר עליהן... מה עושים?

תנו לילדים לבחור

תחשבו רגע על הילדים שלכם. הם כל היום במסגרות וכל היום מישהו אחר מחליט עבורם. אז מה הפלא שהם מתווכחים...

5 דגשים לשיחה עם ילדים בנושא השואה והזכרון

יום השואה ויום הזיכרון מתקרבים והשאלה שעולה היא איך מתווכים לילד את הימים האלו כך שמצד אחד ירגיש בטוח ומצד שני...

תעודת הערכה

יש ילדים שנוסף לתעודה יקבלו תעודת הצטיינות. אבל יש ילדים שאף פעם לא יקבלו תעודה כזאת, ולא משנה כמה הם התאמצו ולמדו. מה איתם?

איך לנצל צפייה משפחתית בסרט?

למה שלא תהפכו ערב סרט משפחתי בסלון לזמן איכות כייפי וחינוכי גם יחד, ממש כמו דייט אמיתי בקולנוע? רוצים לדעת איך?

טיפים להתמודדות במצב חירום

מצב בטחוני מעורער, אזעקות וריצה למרחבים מוגנים אינו חדש בארצנו הקטנטונת ובכל זאת, מפחיד כל פעם מחדש. הנה כמה טיפים שיעזרו לילדים להתמודד.

פורים 2020: מי רוצה להיות כמו כולם?

מה מפריע לי בעיריות שפותחות מחסני תחפושות יעודיים עבור משפחות ילדים עם צרכים מיוחדים?

מה כל כך מפחיד בלהיות בבית עם הילדים?

מיד עם הגיען של ההנחיות על סגירת הגנים ובתי הספר התחילו בכל קבוצות ההורים שאלות בנושא מה לעשות עם הילדים בבית...

הסגר קורונה זה לא יום השואה!

לאחרונה אני שומעת יותר ויותר כאלה שמשווים את התקופה הנוכחית, של נגיף הקורונה וההסגר, לתקופת השואה. ועצוב מאד שאני בכלל צריכה להגיד את זה- אבל אין שום קשר בין הדברים!!

שגרה - לא בדיוק אבל בערך...

פתאום אחרי כמעט חודשיים בבית, מתחילים הדיבורים על "חזרה לשגרה". אבל לא מדובר בחזרה לשגרה כפי שהכרנו אותה- אלא בעצם ליצירת שגרה אחרת, מציאות חדשה.

בצל הקורונה: ל"ג בעומר - מיותר?

בצל מגפת הקורונה יחול השבוע ל"ג בעומר, ועם ההקלות באיסורים החלו להישמע קריאות של הורים לבטל את החג "המיותר" הזה מחשש החגיגות ההמוניות.

ציון הגולשים:

10

על פי 1 מדרגים

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?