מה עושים בפורים כשיש נערה מתבגרת בבית? עבור רוב ההורים המשמעות היא כפולה: גם תחפושת פורים שהייתם מעדיפים שהיא לא תלבש, וגם מסיבות שהייתם מעדיפים שהיא לא תיקח בהן חלק... מה עושים?

פורים עם מתבגרות

מה לעשות כשהילדה שלנו מתחפשת בתחפושת שלא מקובלת עלינו או שהמתבגרת שלנו יוצאת עם ביגוד פורים שלא משאיר מקום לדמיון?

 

די במעבר קצר על מגוון התחפושות שמיועדות לילדות ולנערות בכדי לשים לב שמדובר בתחפושות מאוד לא מחמיאות בלשון המעטה. מיני קצרצר, מחשוף עמוק... תחפושות שבעיקר מלחיצות הורים רק מהמחשבה שהבת שלהם תצא מהבית לבושה ככה. וזה עוד לפני ההתעסקות באלכוהול במסיבות ובאווירה הפרועה והמתירנית שיש בחג הזה.

 

איך מתמודדים עם זה?

הדבר הראשון הוא להבין מה מפריע לנו בתחפושת שהילדה שלנו בחרה. לפעמים אנחנו בונים תסריטים שלמים של מה שאנחנו מפחדים שיקרה או חוששים ממנו- וכל קשר בין המחשבות שלנו למציאות מקרי בהחלט. האם יקרה לה משהו אם תלבש את התחפושת הזו? האם התחפושת הזו מאוד פרובוקטיבית? קודם כל הגיעו להבנה מה מפריע לכם.

 

לאחר מכן יושבים לשיחה עם הילדה. חשוב שלא פשוט נציב לה עובדה שהיא את התחפושת הזו לא לובשת, אלא שנסביר לה מה מפריע לנו, מה החשש שלנו וביחד נחשוב איך להתגבר.

למשל אם הפחד שלנו כהורים הוא שהלבוש המינימליסטי יכול לעורר מישהו להטריד אותה מינית או חלילה לפגוע בה, אז חשוב לעבור על הנחיות מסודרות וברורות איך להתנהל בדרך למסיבה, במסיבה ובדרך הביתה- תמיד להיות עם חברות, לא לשתות מבקבוקים פתוחים שלא יודעים מה יש בהם ולא ללכת עם אנשים שלא מכירים ולא סומכים עליהם. לוודא איך היא מגיעה ואיך היא חוזרת ואם צריך לאסוף אותה.

 

חשוב להגדיר ביחד את הכללים בכדי שלא תרגיש שכופים עליה את החוקים. שבו איתה ועם חברה שלה ותאמו איתם ועם ההורה הנוסף, כך שכולם יהיו מודעים ויחליטו ביחד.

 

 

חג שמח ובטוח!!

 

 

על הכותבת:
דורית חרמון
הנחיית צוותי חינוך והורים
https://goo.gl/MZtkh4

 


עוד באותו נושא

יצירת משלוח מנות מ... מארז מעדנים

אחת ממצוות פורים היא משלוח מנות. אבל כיף גדל הוא להעניק את המשלוח הזה בקופסא מעוצבת מעשה ידינו.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!