למה שלא תהפכו ערב סרט משפחתי בסלון לזמן איכות כייפי וחינוכי גם יחד, ממש כמו דייט אמיתי בקולנוע? רוצים לדעת איך?

איך לנצל צפייה משפחתית בסרט?

זוכרים איך בתור ילדים אהבנו את הקולנוע?

זו היתה ממש חוויה!

מהרגע שבחרנו את הסרט (בעיתון!) ועד שחזרנו הביתה ולא הפסקנו לדבר עליו...

בחירת הסרט, הזמנת הכרטיסים, עמידה בקופות, קניית פופקורן ושתייה קלה, בחירת מקומות, צפייה בפרסומות וגולת הכותרת- הסרט עצמו!

 

היום, כשרוב החוויה מסתכמת בצפייה לבד במסכים הביתיים, ההרגשה היא שהילדים שלנו מפספסים את רוב החוויה ואת הכיף שמסביב ובעיקר מתרכזים באפקטים של הסרט...

 

הצעתי לכם היא - נצלו את החופש ואת השהייה במזגן להפוך צפייה בסרט לזמן איכות משפחתי, וגם תוכלו ללמד (וללמוד) אותם כמה דברים על הדרך.

 

בחירת הסרט

זמן נהדר ללמד את הילדים להתחשב ברצון האחר.

איך קובעים את הסרט?

בדרך כלל הרוב קובע, אבל חשוב לתת להם פרמטרים להתייחסות בבחירה- אם יש רוב בנות או בנים, אם יש סרט שכבר ראיתם יותר מפעם אחת, או שלא ראיתם כלל, סוג הסרט, אורך, גילאי הילדים.

חשוב לתת להם לנהל דיון על בחירת הסרט מבלי להתערב אלא אם כן הם צריכים עזרה בלהגיע להחלטה סופית. אפשר להחליט על תורות בבחירת הסרט שרואים ביום קבוע ביחד כל המשפחה.

 

ההכנה

תלוי בגיל הילדים אפשר להפוך את הצפייה בסרט לפעילות של ממש- הכנת כרטיסים, קביעת מקומות, הכנת מגש כיבוד אישי לכל אחד. ילד אחד יכול להיות הסדרן והשני המקרין, משחקי תפקידים משעשעים שילדים אוהבים. הם אפילו יכולים להמחיז פרסומות ולהכריס על הפסקת אמצע.

 

הכיבוד

אין ספק שחלק גדול מהחוויה זה הכיבוד!

הרי בתור ילדים הינו מוכנים לוותר על כל הפרסומות בשביל פופקורן ושתייה... וגם הם! אם כבר סרט- תעשו ממש כמו בקולנוע. הכינו פופקורן ביחד, בחרו חטיפים ושתייה קלה, ואפשר גם להכין כיבוד בריא יותר ביחד- לחתוך פירות וירקות, לדאוג לעוגיות- לסדר שולחן לכולם או מגש אישי לכל אחד.

 

לאחר הסרט

הסתיים הסרט? אל תמהרו פשוט לקום וללכת. שבו איתם ונהלו שיחה על הסרט- מה הם אהבו, מה לא- ולמה. על החלקים העצובים, השמחים, המפחידים והמשעממים. תגלו לא מעט על ההעדפות שלהם תוך כדי שיחה, גם כאלה שלאו דווקא שמתם לב אליהם במהלך הסרט עצמו.

ושוב- בהתאם לגיל הילד תוכלו להכין פעילות של צביעה, שאלות, משחק קבוצתי ועוד שקשור בסרט.

 

 

צפייה מהנה!

 

 

על הכותבת:
דורית חרמון
מנחת הורים וצוותי חינוך
https://dorit-h.co.il

 


עוד באותו נושא

הורות בעידן המדיה החברתית

מכורים לסטוריז של "זו שגרה בבית מושלם עם שני ילדים ובעל ממגזין"? מסתכלים שם ומרגישים הורים פחות טובים...?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!