מכון דיאלוג

לצמיחה אישית, זוגית והורית

אנו מאמינים שלמרות שנשים וגברים הם שונים - כולנו ראויים להזדמנות שווה לפתח את עצמנו כבני אדם, ולהיות מה שאנחנו יכולים ורוצים להיות ולא רק מה שמצופה מאיתנו בשל היותנו אישה או גבר

מכון דיאלוג לשיפור ההידברות הוקם על ידי ד"ר רבקה נרדי בינואר 1990. ב 1992 הצטרף ד"ר חן נרדי כשותף מלא ומאז אנחנו, הזוג נרדי מנהלים במשותף את המכון.
השם "דיאלוג" מייצג תפיסת עולם שבבסיסה האמונה כי דרך הדיאלוג היא ראויה להשגת מטרותינו האנושיות – בינינו לבין עצמנו, במגענו עם זולתנו, בזוגיות, בהורות, בקריירה, בעבודתנו הציבורית או הפוליטית. אנו מאמינים כי דיאלוג יכול להתקיים בתנאים של הוגנות, שיוויון וכבוד בין אנשים, נשים וגברים.

הרקע לתפיסת עולמנו המקצועי
שכל אחד מאיתנו הגיע אליה לאחר מסע אישי היא המהפכה במעמדן של נשים במאה העשרים אשר השפיעה על כל אורחות חיינו כמו גם שפתנו המקצועית. אנו מאמינים כי דיאלוג שוויוני ומכבד בין אישה וגבר היא תנאי הכרחי להפנמת הרעיון הדמוקרטי ולהפחתה משמעותית ברמת האלימות בחברה.
אנו סבורים כי זוגיות בלתי שוויונית שיש בה שולט ונשלט, ומאופיינת באלימות, הינה גם סיבה וגם תוצאה של חברות אלימות ומשטרים עריצים. דרך הדיאלוג תורגמה על ידינו למודל הדולפיני אותו פיתחנו בראשית דרכנו (1992) והמבוסס על שלושה "יועצים" פנימיים – "הסרדין", "הכריש", וה"דולפין" (לפרטים על "המודל הדולפיני" לחץ כאן). דרך הדיאלוג המתנגשת לא פעם עם מציאות של יחסי כוח – באירגוני העבודה, במערכות היררכיות וכמובן ביחסי נשים גברים מייצגת את האמירה המרכזית שלנו בעבודתנו – בטיפול אישי וזוגי, בסדנאות, בהרצאות ובעבודתנו הציבורית.

דרך ארוכה עברנו
עד שגיבשנו את זהותנו המקצועית שהיא אישית מאוד מצד אחד - מומחיות מיגדרית בנושא הנשיות (רבקה) והגבריות (חן), ומשותפת – חיפוש אחר דרך הדיאלוג בין המינים, בין בני אדם באשר הם. זו דרך קשה, מליאת מהמורות הגוררת אחריה מיטעני עבר אישיים ותרבותיים. צברנו כפרטים וגם כזוג ניסיון עשיר אישי ומקצועי בתחום זה העוזר לנו לקיים את השיח הדיאלוגי עם הנשים והגברים אותם אנו פוגשים בייעוץ האישי, הזוגי, בסדנאות ובהרצאות.

מטרותינו הן

  • להעשיר את מכלול המיומנויות האישיות והמקצועיות המאפשרות ביטוי שלם לכולנו - נשים וגברים.
  • להעמיק מודעותינו לחשיבות הגמישות בתפיסת תפקידי המינים.
  • לשפר את יכולת ההתמודדות של נשים וגברים עם מצבי לחץ בזוגיות, במשפחה, בעבודה, בבית הספר, בניהול ובפוליטיקה.
  • להעמיק את הדיאלוג בין נשים וגברים בכל תחומי החיים.

 

ציון הגולשים:

10

על פי 1 מדרגים

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?