אילנה כהנא

הורות באחריות

אילנה כהנא, נשואה באושר גדול ואמא ל-3 גברברים ששלושתם מאובחנים ב ADHD, כל אחד ומיוחדותו.

אילנה כהנא, נשואה באושר גדול ואמא ל-3 גברברים ששלושתם מאובחנים ב ADHD, כל אחד ומיוחדותו.

 

לפני כ5 שנים כשבניי היו צעירים מאוד בחרתי להשאר בבית על מנת להיות זמינה לילדיי ופתחתי צהרון ביתי ואינטימי לילדי בית ספר, מה שאפשר לי כאמא להיות זמינה, לקחת את ילדיי לריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת, טיפולים רגשיים שונים שהיו זקוקים להם ובמקביל איפשר לי להתפרנס.

 

במסגרת עבודתי עם הילדים מצאתי את עצמי עובדת איתם רגשית.

עוברת איתם תהליכים חברתיים שעלו מתוך הדינמיקה עם ילדי הצהרון, תהליכים רגשיים שקשורים להתמודדויות שונות בבית הספר (אני קיבלתי אותם מוצפים ברגשות אודות היום שעברו) והתמודדויות עם מה שקורה בבית ובמשפחה הפרטית שלהם.

 

בתוך זה עבדתי יחד עם ההורים ויחד עזרנו לילדים לצלוח את האתגרים בשלום. חיזקתי את הבטחון העצמי, לימדתי אותם להתנהל בדיבור ושיחה מכבדת.

 

המקום הזה והתהליכים שעברתי עם הורים וילדים רבים הובילו אותי לבחירה ללכת ללמוד באופן מקצועי את תחום הייעוץ והדרכת הורים. כדי שאוכל לתת מענה מקצועי ומקיף וכלים שימושיים להורים ולילדיהם.

 

נמשכתי מיד לגישת האינטיליגנציה הרגשית כי בדיוק כפי שלימדתי את הילדים לזהות את הרגש ולהבין כיצד ניתן להגיע למטרה בדרך מכבדת ומועילה, כך גישת האינטיליגנציה הרגשית היא שפה שלחלוטין ניתן ללמוד אותה.

 

ארגז הכלים שיש בידי יביא כל משפחה לידי תקשורת מקרבת , מכבדת ובונה.

היחסים במשפחה ישתפרו לאין שיעור וכל בני המשפחה ירגישו בטוחים, רצויים ואהובים. מתוך כך יכבדו את כל בני הבית ואת הכללים והחוקים שנהוגים בבית .

 

ציון הגולשים:

10

על פי 1 מדרגים

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?