הילה אליאב - מומחית לכלבים

אילוף כלבים וטיפול בפחד מכלבים

מאמנת, מחנכת ומאלפת כלבים. בוגרת מכון וינגייט וכן בוגרת מרכז אלבאום לסיוע לטיפול באוכלוסיות מיוחדות בעזרת בעלי חיים.

 

הילה אליאב - מאמנת, מחנכת ומאלפת כלבים

שמי הילה אליאב ואני בוגרת מכון וינגייט. רכשתי את השכלתי במסלול האקדמאי להכשרת מדריכים לאילוף כלבים במכון וינגייט (לימודים ובחינות סיום עיוניות ומעשיות). בנוסף לכך הנני בוגרת מרכז אלבאום לסיוע לטיפול באוכלוסיות מיוחדות בעזרת בעלי חיים.

אני מתמחה בשני אפיקים עיקריים בעבודה עם כלבים:

אימון, חינוך ואילוף כלבי הבית: החל מייעוץ בטרם רכישת הכלב, אילוף הכלב לפקודות בסיסיות, חינוך גורים, פתרון בעיות התנהגות של הכלב וכדומה.

עבודה עם אוכלוסיות מיוחדות כגון ילדים החוששים מכלבים, אלו הסובלים מליקוי בכישורים ריגשיים ו/או טכניים, וכן הכשרת כלבים עבור נכים בכל דרגות הנכות (חוץ מעיוורים).

 

לפי השיטה שלי, אימון הכלב, חינוכו ואילופו מתבצעים עפ"י שיטות חיוביות בלבד. כלומר מחזקים את ההתנהגות הנדרשת והמצופה מהכלב ע"י שימוש בחיזוק חיובי כגון: צופרים, ליטופים, מילים מעודדות או משחקים. במקביל אנו פועלים להכחדת ההתנהגות הבלתי רצויה (פרטים נוספים ב- "אודות השיטה").

 

 

אני מנהלת ומדריכת ילדים בחוגי "ילדים ובני נוער מאלפים".

אני מרצה במוסדות חינוך שונים, בארגונים ובמסגרות פרטיות על הקשר המיוחד שבין הכלב לבעליו ועל תרומתם המשמעותית של הכלבים לחיי האדם.

 

בהשכלתי אני עו"ד מזה כעשור (ובעבר חברת וועדת לשכת עו"ד לזכויות בע"ח), אך איני עוסקת כיום בתחום זה.

אני בוגרת מרכז טיפוח יזמות (מט"י) רעננה, והתנדבתי במרכזים העוסקים בקשר שבין האדם לכלב (הכלבייה הטיפולית בתל מונד) וכן עסקתי בקשר שבין אוכלוסייה מוגבלת בשיתוף עם כלבים (ב"בית איזי שפירא").

 

"כמאמנת כלבים, הנני סבורה כי מאלף כלבים צריך להיות אדם בעל יכולת הקשבה סבלנות ותקשורת מצוינת עם הכלב אך יותר מכך - עם בעליו. שיטת החינוך והאימון חייבת להיות ידידותית הן לכלב והן לבעליו על מנת ליצור דרך חיים משותפת ומכובדת באופן הדדי ."

ציון הגולשים:

10

על פי 3 מדרגים

הבת שלי פחדה מכלבים עד כדי כך שאם היה מישהו מטייל עם הכלב שלו היא היתה חוצה את הכביש לצד השני. אחרי הטיפול של הילה - היא הפסיקה לפחד ומסוגלת אפילו ללטף כלבלב!

רוחמה (לקוח/ה)

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?