כ 98% מהילדים נולדים עם כפות רגליים בריאות, אך רק כ 40% נשארים עם כפות רגליים בריאות כאשר הם מתבגרים

הקיץ אמנם עדיין בשיאו, אך בחנויות ההלבשה וההנעלה כבר מתחילות מכירות סוף העונה. ועם הקניות וחידוש ארון הבגדים ניצב בפנינו האתגר המורכב של בחירת נעליים לילדינו, משימה המחייבת הקפדה יתרה, היות והתפתחות תקינה של כף הרגל, משפיעה על הגוף כולו.

 

מנתוני חברות בינלאומיות המתמחות בנעלי ילדים עולה כי כ 98% מהילדים נולדים עם כפות רגליים בריאות, אך רק כ 40% נשארים עם כפות רגליים בריאות כאשר הם מתבגרים.

 

סיבות רבות יכולות לגרום לפגמים, ליקויים ונזקים לכפות הרגליים, אך הסיבה הבולטת והמשמעותית ביותר הינה נעליים לא מתאימות. רבים מהליקויים והעיוותים שנוצרים בכפות הרגליים ניתן למנוע על ידי נעילת נעליים ראויות המותאמות אנטומית לכפות רגליהם של הילדים. שני שליש מהאנשים מתלוננים על אי נוחות בכפות הרגליים שלהם. גם את אי הנוחות הזו ניתן למנוע ולהעלים על ידי נעילת נעליים אנטומיות איכותיות.

 

 

בייצור נעלי ילדים נדרשת תשומת לב מיוחדת וקריטריונים חשובים כמו איכות החומרים, פונקציונאליות, נוחות ועיצוב, צריכים להשתלב ביחד. נעליים איכותיות מסייעות להתפתחות טובה של כפות הרגליים ובה בעת שומרות על תפקודן המלא.

 

תפקיד הנעל הוא להגן על כף הרגל ולסייע לה להתפתח לצורה הנכונה שלה. תנועה חופשית בתוך הנעל מאפשרת פעולת שרירים, זרימת דם והתפתחות טובה. על החלק הקדמי של הנעל להיות רחב וגבוה מספיק, על מנת לאפשר מרחב לאצבעות כף הרגל. הסוליה צריכה להיות גמישה במקום שבו האצבעות מתקפלות בזמן ההליכה וגם כדי להקל על השרירים בכף הרגל. הנעל אמורה להסתגל לכף הרגל ולא להיפך. נעילת נעל נוקשה שקשה לקפל אותה ושעשויה מחומרים לא ראויים שמנסים לדמות לנעלי מבוגרים, מזיקה לכפות רגליהם של ילדים.

 

נעליים לא ראויות הן נעליים צרות מדי, קצרות מדי, רחבות מדי, נמוכות מדי (בעלות עקב נמוך מדי) גבוהות מדי (בעלות עקב גבוה מדי) או קשות מדי. כל נעל צריכה להיות מותאמת לכף רגלו של הילד הנועל אותה בצורה מושלמת.

 

לילדים בגיל זהה עשויות להיות כפות רגליים בעלות אורך ורוחב שונים. נעליים שאינן רחבות דיין עלולות ליצור את אותן בעיות שנגרמות כתוצאה מנעליים שאינן ארוכות די הצורך. רגליים קטנות זקוקות למרחב על מנת להתפתח ולגדול ללא הפרעה.

 

נעליים המיועדות לילדים צריכות להיות מיוצרות בהתבסס על מחקר מדעי הלוקח בחשבון פרמטרים ומדידות של כפות רגליים בשלבים ההתפתחותיים, על מנת שיאפשרו את ההתפתחות הנכונה של כפות הרגליים, תוך שמירה עליהן.

 

כפות ואצבעות רגליים קטנות מתפתחות בצורה הטובה ביותר גם על ידי הליכה על משטחים שאינם ישרים, כך מתאפשר להם חופש תנועה אבסולוטי שהינו חיוני לגדילה ולהתפתחות תקינים. עמידה, קפיצה וריצה ברגליים יחפות מחזקים את שרירי כפות הרגליים וזהו תנאי בסיסי להתפתחות כפות רגליים בריאות ואיתנות. הליכה יחפה צריכה להיעשות על משטחים אלסטיים טבעיים כגון חול או דשא.

 

ל 10 טיפים לקניית נעלי ילדים - לחצו כאן.

 

המאמר באדיבות:
חברת PICKASHOE, המתמחה ביבוא מותגי נעלי ילדים מאירופה וברזיל.
בהתבסס על מחקרי חברת FRODDO קרואטיה.
PICKASHOE (פיקאשו), חנות נעלי ילדים
רח' היוצרים 2, אזור תעשיה כפר סבא,
טל. 09-7688916

 


עוד באותו נושא

משפחה עמידה בתקופת החורף

כשאיננו עומדים במשימה זו - הגוף ומערכת החיסון בפרט – נחלשים. כיצד ניתן להמנע מתחלואיי החורף? הכל בכתבה זו

טיפ: קחו לכם חיית מחמד!

כלב בבית מוכח מדעית כמשפר מצבי דיכאון וחרדה, משפרת התנהגויות אצל ילדים, מעודדת טיפול, דאגה לאחר ורגישות ואף  פעילות גופנית

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?