האתגר המורכב של בחירת נעליים לילדינו מחייב הקפדה יתרה, היות והתפתחות תקינה של כף הרגל, משפיעה על הגוף כולו

10 טיפים לקניית נעלי ילדים
 1. נעליים שאינן בגודל המתאים יכולות להזיק לרגליים, כדי להיות בטוחים שהנעל מתאימה רצוי למדוד את רגלי הילד בכל פעם שקונים נעליים. רובנו לא מודע לעובדה כי 98% מבני האדם נולדים עם רגליים בריאות, אבל רק ל 40% מהם יש רגליים בריאות כשהם גדלים, דהיינו  - השמירה על בריאות רגלינו מוטלת במידה רבה גם עלינו.
 2. מומלץ לא למסור או לקחת נעלי ילדים שכבר ננעלו. נעליים שהתאימו בצורה מושלמת לילד אחד, לא בהכרח תתאמנה לילד האחר גם כן.
 3. ברוב המקרים הילד משפשף את העקב לפני שהנעל הופכת להיות קטנה עליו. כשהשפשוף בחלק העקב אינו שווה ברגל ימין למול רגל שמאל, מומלץ לקחת את הילד לראות אורטופד.
 4. מומלץ לקחת את הילד יחד אתנו לקניית נעליים, על מנת לאפשר לו לומר אם הנעליים נוחות לו, מאחר וכל נעל מתאימה בצורה שונה. אם אין אפשרות כזו, רצוי  לצייר את כף הרגל ועם הציור למדוד את המידה בחנות.
 5. את הנעליים יש למדוד על שתי הרגליים. אם כפות הרגליים אינן בדיוק באותה המידה, (מה שברוב המקרים אכן קורה) עדיף לקחת את המידה של הרגל הגדולה יותר.
  הידעת? לעתים קרובות הרגל הגדולה יותר היא ההופכית ליד שבה הילד כותב.
 6. אם הנעליים שבחרנו מיועדות לנעילה עם גרביים, רצוי למדוד אותן טרם הקניה עם גרביים.
 7. הזמן האידיאלי לקניית נעליים הוא אחר הצהריים המאוחרים, כאשר כפות הרגליים מעט נפוחות.
 8. כאשר מודדים נעליים, חשוב מאוד שהילד יקום ויתהלך מספר צעדים עם הנעליים. המרווח שצריך להתקיים בין האצבע הארוכה ביותר וקצה הנעל הוא 6 מ"מ. בחלל זה אצבעות הרגל של הילד יכולות לנוע בחופשיות.
  אופציה נוספת היא לבדוק באמצעות נגיעה בנעל באזור קצות האצבעות, כדי להעריך האם יש מספיק מקום לאצבעות. המידה נכונה כאשר יש מספיק מקום לאצבע שלך. כמו כן, רצוי לבדוק אם אצבעות הרגליים מקופלות: לחץ בעדינות על קצות האצבעות ביד אחת, עם היד השנייה לחץ כדי להרגיש כמה מקום נשאר. תמיד יש למדוד את שתי הרגליים.
 9. אל תתפתו לרכוש נעליים צרות מדי ואל תאמינו לאמירות שהן יתרחבו... מדובר בסיפורים. נכון, העור הטבעי מקבל את צורת כף הרגל ומתרחב מעט, אבל לא במידה או יותר. יש לשים לזה לב במיוחד אצל ילדיכם, רגליו של הילד הן רכות מאוד ואפשר בקלות ללחוץ אותן בנעליים קטנות מבלי לשים לב.
 10. מבחן יצרן לרכישה נכונה של נעליים:
  בדקו אם לנעל יש מייצב עקב
  : מייצב זה נמצא בחלק האחורי של הנעל, מעל העקב. תפקידו לייצב את רגלי הילד תוך כדי ההליכה. אם חלק זה רך, עדיף לא לרכוש נעליים אלו.
  נסו את גמישות הנעליים
  :  נעליים חייבות להיות גמישות, אבל לא גמישות עד כדי הטייתן לגמרי, אלא מספיק כדי להרגיש שאפשר לקפל אותן בקלות (כמו בהליכה).
  בדקו אם אמצע הנעל מוצק דיו
  (כדי למנוע התהפכות של כפות הרגליים): ביד אחת החזיקו את האזור הקדמי של הנעל ובשנייה את האזור האחורי, בו זמנית סובבו את החלק הקדמי לשני הצדדים. אם אתם מרגישים שהנעל סוטה הצידה בקלות, החזירו אותה למדף.

 

 

המאמר באדיבות:
חברת PICKASHOE, המתמחה ביבוא מותגי נעלי ילדים מאירופה וברזיל.
בהתבסס על מחקרי חברת FRODDO קרואטיה.
PICKASHOE (פיקאשו), חנות נעלי ילדים,
רח‘ היוצרים 2, אזור תעשיה כפר סבא,
טל. 09-7688916

 


עוד באותו נושא

גלגלצ ו-וואלה NEWS במצעד שירים מסרטי דיסני

גלגלצ ו-וואלהNEWS ! במצעד השירים האהובים של סרטי דיסני מכל הזמנים

את מי אתם אוהבים יותר? את אנה ואלזה או את אלאדין ויסמין? את מלך האריות או את שלגיה? לקראת חג השבועות מזמינים גלגלצ ו-וואלה NEWS! להצביע ולדרג את השירים האהובים ביותר מסרטי דיסני.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!