קייטנות כידוע הן עסק יקר, ואם יש לך כמה ילדים, העלות יכולה להיות גבוהה מהמשכורת החודשית שלך.

קייטנת אמהות בחופש הגדול

החופש הגדול כבר כאן, אך עבורנו כהורים, לא מדובר בזמן מנוחה.

קייטנות כידוע הן עסק יקר, ואם יש לך כמה ילדים, העלות יכולה להיות גבוהה מהמשכורת החודשית שלך. על מנת לעבור את החופש הגדול בשלום, עלינו להתארגן מראש ולבנות תכנית מסודרת – האם ומתי הילד יכול להיות עם סבא וסבתא או עם בני הדודים? האם יוכל ללכת מפעם לפעם לחברים עם ילדים? כדאי לבדוק באינטרנט פעילויות בחינם לילדים, ניתן לארגן ימי טיול בטבע ועוד.

קייטנת אמהות הוא אחד הפתרונות שיכול לעזור לך לשרוד כלכלית את חופש הגדול.

 

כיצד להתארגן?

אם החלטת לארגן קייטנת אמהות במקום לרשום את הילד לקייטנה רגילה, תחילה עליך למצוא עוד אמהות במצב דומה. תוכלי לפנות לאמהות של חברים מגן הילדים או מהכיתה, לחברות עם ילדים בגיל דומה, או לפרסם מודעה בלוח מודעות שכונתי. מומלץ למצוא משפחות הגרות בסביבת מגוריך, ואם הילדים כבר חברים מהמסגרת החינוכית זה יתרון. אם את רוצה לארגן קייטנה שתמשך שלושה שבועות, כדאי לך למצוא עוד 4 אמהות חוץ ממך, כאשר כל אחת מכן לוקחת אחריות על יום אחד בשבוע. כך ייצא שלך תהיה אחריות על 3 ימי קייטנה. הקייטנה יכולה להתקיים כל יום בבית של משפחה אחרת, וניתן כמובן לגייס גם את האבות למשימה.

 

רעיונות לפעילויות

כדי ליצור קייטנה מוצלחת, מומלץ לחשוב מראש על רעיונות לפעילויות מהנות עם הילדים. תוכלו לבחור נושא לכל יום, בהתאם לכישורים של כל הורה.

לפניך מספר רעיונות לדוגמה:

-  יום ספורט: יכול לכלול משחקי כדור, באולינג, קליעה למטרה ועוד.

-  יום מים: אפשר ללכת לברכה או להקים ברכה בחצר הבית, להשתולל עם אקדחי מים, בועות סבון, לשחק "ים-יבשה", וללמוד על חיות ים.

- יום מטבח: ניתן להכין יחד עם הילדים מאכלים אהובים כגון כדורי שוקולד, סלט פירות או פיצה.

- יום אמנות: יכול לכלול ציור עם צבעים שונים: פנדה, טושים או צבעי ידיים, עבודה עם פלסטלינה, בצק צבעוני או חמר, פיסול מעיסת נייר, יצירת תכשיטים מחרוזים, בנייה עם אטבי עץ או מקלות ארטיקים, יצירת קולז‘ים מגזרי עיתון ועוד.

- יום "ירוק": ניתן להכין עם הילדים שתילי ירקות, ליצור פסל סביבתי מחומרים ממוחזרים או להתנסות בבנייה מאדמה. אם יש גינה קהילתית באזור מגוריכם אפשר לקחת את הילדים לביקור, וניתן גם ליצור חידון פרסים עם שאלות בנושא איכות הסביבה (תלוי בגיל הילדים). יצירה מחומרים ממוחזרים כמו קופסאות קרטון או בקבוקי פלסטיק גם תחסוך לכם כסף בקניית חומרי יצירה.

- יום כלכלה וכספים: ניתן לבקש מכל ילד להביא חפצים שאינו צריך יותר ולארגן שוק קח-תן, להדפיס שטרות כסף ולשחק במוכרים וקונים, לשחק מונופול או לערוך חידון טריויה אודות מושגים מוכרים של "מבוגרים" כדוגמת הלוואה, חסכון קצר מועד, משכנתא או ריבית.

- יום תאטרון: ניתן להתחפש, ליצור בובות מספוג או גרביים ישנים, ואף לכתוב יחד עם הילדים סיפור, לעשות חזרות להצגה ולהופיע בסוף הקייטנה מול כל ההורים. זאת יכולה להיות חוויה בלתי נשכחת.

- ימי צבעים: החליטו למשל, על יום אדום, בו כולם מתלבשים באדום, אוכלים תותים, אבטיח ופסטה ברוטב עגבניות, מציירים פרחים ולבבות באדום ועוד. ביום ירוק עושים קולאז‘ מעלים, אוכלים מלפפונים וענבים או לומדים על סוגים שונים של עצים.

- יום קולנוע: הכינו פופקורן וכרטיסים, החשיכו את הבית ושבו מול טלוויזיה Ied רחבה או מסך מחשב (או גם וגם, למקרה שתרצו ליצור שני "אולמות"...) מול סרט מצויר לילדים. אם מדובר בקטנטנים שאוהבים דמויות מסוימות כדוגמת מיקי מאוס או בוב הבנאי, תוכלו להמשיך את חווית הצפיה ולצייר את הדמויות האהובות, להתחפש אליהן או לאכול את האוכל האהוב עליהן.

 

קייטנת אמהות זאת ההזדמנות לתת דרור ליצירתיות שלך, להשתמש במה שיש, לבלות זמן איכות עם הילד תוך כדי שהוא נהנה גם מחברתם של ילדים אחרים.

קייטנת אמהות מאפשרת חסכון כספי, חיזוק של קשרים עם אמהות אחרות, תחושת סולידריות ועזרה הדדית ותחושה שאת מסוגלת לעשות זאת בעצמך.

 

חופשה מהנה!

 

 

שלכם,

ליאת גולדשטיין
האמא של אמאבא

 


להמשך:

קייטנת עמים וארצות

קייטנת מדעים

קייטנת מקצועות

עוד קייטנות

 

קחו את ההצעות שלנו כבסיס רעיוני נתון לשינויים, הוסיפו, גרעו והתאימו לילדים הפרטיים שלכם לפי תחומי העניין שלהם ושלכם.


עוד באותו נושא

המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן

גן התעשייה תפן פתוח מדי יום למבקרים, ומארח טיולים של בתי ספר וביקורים של קבוצות אחרות מרחבי הארץ והעולם.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!