אם ביקרתם פעם בחרמון המושלג ואתם רגישים כמוני לקור, לא שכחתם את חוויית הקור החודר, הידיים הקפואות, המוני ההורים והילדים חסרי הסבלנות שרק הגיעו וכבר רוצים ללכת הביתה או לפחות לקפיטריה לשתות שוקו חם. לכן היום אני רוצה להציע חוויה מתקנת, של החרמון... בקיץ!

אטרקציות לילדים בצפון: החרמון בקיץ

החרמון בקיץ? מסתבר שכן.

אתר החרמון ממוקם בגובה של 1600 מטר ומעלה מעל פני הים ומשתרע על 2432 דונם של שטח פתוח, ובשעה שבחורף הוא משמש כאתר סקי, סנובורד ובית ספר ללימוד גלישה, בקיץ משנה האתר את פניו והופך לאתר תיירותי מדהים בזכות האויר הצלול, הטמפרטורות הנמוכות (יחסית לשאר חלקי הארץ), והנופים... סוג של חוויה בראשיתית.

אז מה מציע לנו אתר החרמון בקיץ?

ראשית חשוב לציין שהכניסה לאתר החרמון בקיץ הנה חינם אין כסף, כשהתשלום הוא אך ורק עבור כל אטרקציה שבוחרים להשתתף בה. וגם כאן, כמובן שלא חייבים לרכוש את כל הכרטיסים במחיר המלא שנקוב באתר או בקופה, אנחנו הישראלים יודעים טוב-טוב להסתדר ולהזמין באתרי הקופונים או המועדונים למיניהם ולהשיג דילים נוחים כך שישתלם לכל המשפחה והחברים להגיע לבלות ביחד...

סיורי החברה להגנת הטבע

בראש ובראשונה חשוב לדעת שמתקיימים במקום סיורים מודרכים ללא תשלום בשיתוף החברה להגנת הטבע: הסיור יוצא מהנקודה העליונה של הרכבל ואורך כשעה וחצי במהלכה מאזינים לסיפורי מורשת אודות הקרבות שהתחוללו על החרמון, מדוע הוא נקרא "העיניים של המדינה", מידע על הטבע ובעלי החיים, הגיאוגרפיה של ההר ועוד.

מומלץ ואפילו חובה לפחות פעם אחת!

 

בנוסף יש במקום מסלולים מסומנים רבים אחרים ללא תשלום של החברה להגנת הטבע, שאפשר לצעוד בהם וליהנות מהטבע והצמחיה שמסביב.

הרכבל

מדובר באותו רכבל שפעיל גם בחורף, העלייה עליו מותרת בכל גיל, ביחידים או בזוגות, כשילדים עד גיל 9 וגובה 1.25 מ‘ חייבים ליווי מבוגר. הדרך עד לראש ההר אורכת כ 13 דקות והנוף - משגע!

 

אבובי קיץ

מסלול הגלישה באבוב מגניב במיוחד לילדים (מגיל 5), והאמת שגם להורים (לאלו מהם שיש כח לטפס לראש המסלול)... המתקן טיפ טיפה רטוב אבל ממש לא נורא, ומאד מומלץ!

מזחלות אקסטרים

מזחלות על מסילה הממוקמות על צלע ההר והנוסעות לפי שליטת הגולש במהירות של עד 45 קמ”ש. מתאים מגיל 3 ומעלה, כשילדים עד גובה 1.45 מ’ חייבים בליווי מבוגר. מגניב במיוחד לילדים וגם להורים! אגב, אם הילדים בגיל/גובה המתאים תעשו אותם מאושרים אם תניחו להם לעלות בלעדיכם...

קרטינג

נהיגה ברכב תלת גלגלי לא ממונע ייחודי בארץ, בעל עבירות שטח גבוהה לאורך מסלול של כ 850 מ’. מתאים לגילאי 15 ומעלה.

 

ומה אוכלים

ואחרי שסיפרתי על כל האטרקציות וטיולי הטבע שיש בחרמון והשתכנעתם ששווה לנסוע עד  אליו, הרי ברור שצריך גם לאכול משהו. אז בקפיטריה הכשרה תוכלו למצוא חטיפים, מזון ממש מהיר או נקניקיה בלחמניה, אבל אם זה לא מספיק ניתן גם להביא צידניות ומנגלים מהבית ולעשות פיקניק כמו שצריך במתחם המיועד לכך.

ולסיכום, מומלץ בחום - אויר, נופים והמון אטרקציות שיגרמו לכם לחייך גם במהלך היום... וגם כל הדרך הביתה.

 

 

שלכם,

ליאת גולדשטיין
האמא של אמאבא

 


עוד באותו נושא

ג'רונימו סטילטון: כתב היד המסתורי של נוסטכברוס

ג'רונימו סטילטון, העכבר הכי נרגן אבל טוב הלב, חוזר בהרפתקאה שתחילתה ביריד הספרים הבינלאומי שנערך בפרנקפורט. וכרגיל, הוא על סף התמוטטות עצבים במיוחד כשנופל לידיו כתב סתרים שהוא צריך לפענח...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!