הורים רבים מוצאים שלא קל לשלב בין קריירה לגידול ילדים, ובוחרים לשנות את תחום עיסוקם, לפחות עד שהילדים יגדלו. במה הם יכולים לעסוק ואיך מתחילים? הנה.

שילוב עבודה וקריירה יכול להיות קשה גם לגברים וגם לנשים כשיש ילדים. שעות העבודה הרגילות ולעיתים המאוחרות כבר אינן מתאימות לאורח החיים, ישיבות ארוכות שנמשכות אל תוך הלילה גוזלות זמן איכות עם הילדים, והתעסקות בענייני עבודה בשעות הפנאי - ממש לא תורמת למערכת היחסים עם הילדים ולדינמיקה המשפחתית. בשל כך הורים רבים בוחרים לשנות את תחום העיסוק תוך בחירת קריירה שנייה שתלווה אותם לפחות עד שהילדים יגדלו.

 

אבל במה ניתן לעסוק?

פיתוח קריירה שנייה זה לא דבר פשוט, אבל רבים מההורים מכירים ואולי גם נמצאים בסיטואציה הזאת בעקבות שינויי המשפחה שבאו עלינו לטובה.

ראשית, לפני שמתחילים לחשוב על קריירה שנייה ובאיזה תחום, אתם צריכים לשאול את עצמכם האם אתם רוצים להמשיך להיות שכירים או שהגעתם למצב שלתת דין וחשבון למישהו אחר זה כבר לא משהו שאתם רוצים לעשות על בסיס יומי ובמצב כזה תבחרו ללכת בדרך של עסק עצמאי.

 

אחרי שהגעתם להחלטה על אופן התעסוקה שלכם ואתם כבר יודעים באיזה דרך אתם רוצים ללכת הגיע הזמן לבצע מחקר שבו תוכלו להבין מה סוג המשרה שאתם מחפשים? מה התחום שמתאים לכם? כמה שעות יש להשקיע בקריירה או בתחום העיסוק שאתם נמשכים אליו? מה התנאים שמקבלים היום בשוק? האם התנאים בעבודה החדשה מאפשרים לקיים עורך חיים תקין (גם מבחינת הזמן עם המשפחה וגם מבחינת השכר)?

 

בחירת קריירה שנייה צריכה להתבסס בעיקר על מה שאתם אוהבים וזאת כדי שתוכלו ליהנות לא רק מהזמן הפנוי יותר עם ילדכם, אלא גם מאיכות חיים טובה יותר וזאת בשל בחירת קריירה שמתאימה יותר לאופי שלכם.

 

תחומי עיסוק לקריירה שנייה

כיום קיימות שלל משרות ועבודות שבאמצעותן ניתן לשלב את גידול הילדים באופן הרמוני. אספנו לכם שלושה תחומי עניין שיכולים להיות העבודה הבאה שלכם ושיאפשרו לכם להגיע למצב של איזון אותו אנחנו מחפשים בין מקום העבודה למשפחה.

 

מסחר בשוק ההון

מסחר בשוק ההון הוא תחום שבו ניתן להרוויח כסף משמעותי באופן עצמאי. מסחר בשוק ההון מתקיים כיום מהמחשב האישי וניתן לעסוק בו מכל מקום, כאשר קורס בשוק ההון הינו חובה ולא המלצה למי שרוצה לעסוק במסחר מניות.

באמצעות הקורס תוכלו להבין האם התחום הינו כזה שאתם יכולים לעבוד בו, תוכלו להכיר את המושגים הבסיסיים של שוק ההון ומסחר בבורסה, תוכלו לקבל כלים למסחר יעיל וטוב יותר בבורסה, ליהנות מסימולציות של מסחר כדי להבין כיצד סוחרים נכון, ובסך הכל ליהנות ממקצוע שכל אחד ואחת יכולים לעבוד בו, בין אם בהשקעות אישיות או בניהול תיקי השקעות של אנשים פרטיים.

 

כתיבת תוכן שיווקי

אם יש לכם כשרון כתיבה, אם אתם אוהבים לכתוב, ונהנים מקבלת מידע על נושאים שונים ולאחר מכן מעוניינים לכתוב על אותם נושאים בצורה שיווקית: ייתכן שעבודה בכתיבת תוכן היא קריירה שנייה שאתם יכולים לפתח, ובהצלחה רבה.

כדי לדעת כיצד כותבים בצורה שיווקית רצוי לעבור קורס כתיבת תוכן שיווקי או כתיבה יוצרת, ומי שרוצה בכלל להרחיב את ידיעותיו - יוכל לגשת גם ללימוד עולם הדיגיטל או לימודי פרסום. בכך ניתן להפוך לקופירייטר מן השורה ולהציע שירותי כתיבה, קופירייטינג ושירותי כתיבת תוכן.

 

קידום ברשתות החברתיות

להיות עצמאי כיום בין אם בתחום הדיגיטל, כתיבת התוכן או קידום בפייסבוק: מקנה את היכולת לנהל לבד את זמני העבודה ובכך לבלות זמן רב יותר עם המשפחה.

קידום ברשתות החברתיות מתאים למי שרוצה לשלב את אהבתו למדיות החברתיות עם עבודה בקידום ברשת. עבודה זאת כרוכה בעיקר בניהול דפי חשבונות עסקיים של לקוחות אותם תגייסו כעצמאיים, ניהול חשבונות אינסטגרם, ופרסום וקידום ברשתות החברתיות.

 

לסיכום, זה לא פשוט לבחור קריירה שנייה בעיקר לאחר שעסקתם שנים בעבודה שאתם מכירים, וכניסה לתחום חדש עלולה לגרום ללחצים וחרדות. אבל אם תיקחו את הקורסים הנכונים, ותדעו כיצד להתנהל נכון מול לקוחות - אנו בטוחים כי תנחלו הצלחה גם בקריירה השנייה שלכם.

 

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?