אני אוהב לרכוב על אופניים, במיוחד בשטח כשיש אתגר ברכיבה, אבל הפעם אני רוצה להמליץ דווקא על מסלולי הרכיבה המשפחתיים של קק"ל באגמון החולה.

המלצה לטיול רכיבה באגמון החולה

אני מאוד אוהב לרכוב על אופניים, וטיולי אופניים במקומות חדשים תמיד משמחים אותי. בדרך כלל קשה לי לרכוב עם המשפחה או עם אחותי הקטנה בגלל שאני אוהב שטח מאתגר ומחפש את המהירות ואת הדרכים הקשוחות עם עליות קשות וירידות גדולות.

 

הפעם הוזמנתי לאגמון החולה ע"י קק"ל כדי לנסות את שני מסלולי הרכיבה על אופניים שלהם. מסלול עממי וקל של 8 ק"מ ומסלול לרוכבים מנוסים באורך של 21 ק"מ. המסלולים לא מאתגרים ומתאימים כמעט לכל אחד. המסלול הארוך מצריך כושר גופני, אבל אין בו מעברים מסובכים או סכנות שמצריכות טכניקה טובה.

 

 

הגענו עם האופניים שלי ושל אחותי הקטנה ואבא שלי שהגיע עם עוד חבר רכבו על אופניים שניתן לשכור במקום. במתחם אגמון החולה ניתן לשכור אופני ילדים עם גלגל 24 אינטש ואופניים עם גלגל 29 אינטש למבוגרים שמגיעים בשתי מידות שלדה. יש גם אופני סינגל ספיד קלות וקטנות יותר ואופניים עם 4 גלגלים לכל המשפחה.

 

במקום יש מרכז מבקרים חדש עם חוויית VR שבה עפים עם להקת עגורים מהכינרת, יש סרט שמסביר על ההיסטוריה של המקום ועוד הרבה אטרקציות לכל המשפחה. הדבר החשוב והמגניב ביותר האגמון החולה זה פארק הצפרות הענק וכל תצפיות הציפורים שיש על המסלול.

 

יש המון נקודות עצירה ומתחמי צפיה בציפורים. השילוט נהדר ויש אנשים של המקום שמדריכים ועוזרים. אפשר לטייל ברגל או לשכור רכב חשמלי, אבל הכי כיף זה לרכוב על אופניים. המסלול שטוח וללא עליות או ירידות מסובכות. כדאי מאוד להגיע למקום כי זה מסלול טיול שונה מכל מה שאפשר לעשות גם בארץ וגם בעולם. הציפורים ממש מוסיפות לרכיבה ואי אפשר להסביר למי שלא טייל שם כמה זה מעניין.

 

תודה לחמודי הייב, מנהל תחום אופניים באגמון החולה קק"ל, על הליווי האירוח וההסברים.

 

 

מקווה שתיהנו,

כפיר קוזלובסקי

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!