סרט חדש מאולפני דיסני פיקסאר מתאר את סיפורה של ידידות אמיצה בין שני נערים מתבגרים שהם במקרה גם... מפלצות ים.

לוקה LUCA

"לוקה", הסרט החדש מבית דיסני פיקסאר, מציג את סיפור התבגרותו יוצא דופן של נער צעיר בשם לוקה, החווה קיץ בלתי נשכח, מלא בגלידות, פסטות ורכיבה על קורקינט.

 

את הרפתקאותיו חולק לוקה עם חברו החדש, אבל על כל ההנאה מאיים סוד כמוס: שני הנערים הם בעצם מפלצות ים מעולם אחר השוכן ממש מתחת לפני המים.

עבורם, בני האדם הם כמו יצורים מהחלל. על בני האנוש הם יודעים רק מהחפצים הנסחפים עמוק אל הים, ועבור שני הצעירים האלה, העולם מעל פני הים נראה מסתורי ומופלא.

כאשר לוקה מגלה כי למפלצות הים יש יכולת להשתלב בין בני האדם ולהפוך גם הם לאנשים רגילים, כל עוד אף טיפת מים לא נוגעת בגופם, הוא מחליט לצאת מאזור הנוחות שלו ולעשות זאת.

ההפתעות שהוא יגלה והחוויות שיחווה ישנו את חייו לעד.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

הסרט מספר על לוקה, נער מתבגר שהוא בעצם מפלצת ים. לוקה חי בשלווה עם משפחתו מתחת לים, והעולם שמעל לפני המים הוא עבורו כמו החלל עבורנו בני האנוש.

אחד הדברים שאהבתי בסרט זו הדרך בה הצליחו להעביר לצופים בצורה קסומה וצבעונית את החלומות בהקיץ של לוקה, בהם הוא מדמיין, בין השאר, את הכוכבים כדגים השוחים בשמים.

יום אחד לוקה מגלה שהוא יכול לעלות ליבשה ולהיראות ממש כמו נער אנושי, כל עוד גופו לא נוגע במים, וכמו כל נער מתבגר מחליט להתעלם מאזהרותיהם של הוריו ולהסתכן ביחד עם חברו הטוב.

הסרט מעביר מסר של קבלת השונה, ולא רק מהסיבה שלוקה וחברו הם מפלצות ים, אלא בעיקר כי הוא מציג דמויות רבות ומגוונות כשבכל אחת מהן הדגש הוא על האופי והיכולת שלה בלי קשר למוגבלות או לשונות.

לאחד האנשים שלוקה פוגש, למשל, חסרה יד. ובניגוד לסרטים רבים אחרים, היד החסרה לא מהווה את העיקר באותו אדם. הוא אדם רגיל, מוכשר, מצחיק, מפחיד, בעל מקצוע, איש משפחה וגם חסרה לו יד. הכי טבעי בעולם.

לוקה הוא סרט מקסים לכל המשפחה על חברות, נאמנות, התבגרות, קבלת השונה והסיפוק שניתן להגיע אליו כשמגלים את האומץ לצאת מאזור הנוחות.

מומלץ בחום.

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!