דיקור סיני אמנם נשמע מפחיד, אבל למעשה הוא מהווה כלי טיפולי יעיל שמסייע בפתרון שלל בעיות בריאותיות בילדים.

דיקור סיני – הטיפול המשלים לשחרור אנרגיה תקועה בילדים

בשנים האחרונות פונים יותר ויותר הורים לרפואה המשלימה ככלי טיפולי המסייע ומזרז טיפול והחלמה של בעיות בריאותיות ורפואיות בתינוקות, ילדים ומתבגרים. בין שלל הטפולים ברפואה משלימה נמצא הדיקור הסיני, ועד כמה שהוא נשמע כואב ולא נעים, הוא דווקא כלי טיפולי יעיל להפליא בסיוע בפתרון בעיות בריאותיות אצל ילדים.

 

כמה חשוב להוציא את כל המרץ!

כל הורה יודע שילדים הם פצצת אנרגיה, בשעות אחר הצהריים והערב כשכל מה שאנחנו רוצים הוא שקט ושלווה, הם רק רוצים לרדת לגינה, לשחק במשחקים, לצייר ציורים ובעיקר לעשות הכל רק לא לשבת בשקט.

הצורך שלהם לזוז ולנוע ללא הפסקה נובע מהאנרגיה שנמצאת בגוף שלהם וחייבת למצוא דרך "לצאת" החוצה מהגוף. כשהאנרגיה נתקעת או לא מוצאת את המקום המתאים לפורקן, היא באה לידי ביטוי בצורה פיזית כמו דלקות אוזניים חוזרות, נזלת כרונית, אסתמה ועוד.

 

כדי לשחרר את התקיעות ולאפשר לגוף לפעול בהרמוניה, ניתן להיעזר בדיקור סיני הנעשה באמצעות מחטים דקיקות וסטריליות הננעצות בעדינות רבה לתוך גופו של הילד או על ידי מדבקות קטנות המונחות על גבי העור. לפני שאתם מצטמררים בכיסא ואומרים, אין סיכוי שאני דוקר את היד שלי, חשוב שתדעו שהמחטים כל כך עדינות וכל כך דקיקות עד שלעיתים הילד כלל לא מרגיש שהן ננעצו בגופו.

 

איך עובד דיקור סיני?

המטפל או המטפלת מתחילים את הטיפול בשיחה עם הילד ועם הוריו במטרה להבין מה הבעיות הבריאותיות וכיצד הן באות לידי ביטוי ביום יום ועל סמך המידע הזה מתבצע אבחון. לאחר האבחון, ישתמש המטפל במחטים דקיקות או במדבקות קטנות שיצרו לחץ קל על נקודות הדיקור ויגרמו לתנועה של אנרגיה שיכולה לבוא לידי ביטוי בתחושת זרמים בחלקי הגוף השונים. הדבר דומה לצינור מים סתום, ברגע שתכוונו את זרם המים בצורה המתאימה הסתימה תשתחרר והמים יצאו ממנו בזרם קולח.

אותו הדבר עם דיקור, המחט או המדבקה יוצרות מעין הכוונה של זרימת האנרגיה בגוף, מה שמאפשר לאנרגיה התקועה להשתחרר. כשזה יקרה עלול ילדכם להרגיש את תחושת הזרמים בחלקי הגוף השונים (ולא רק במקום בו ננעצה המחט או הונחה המדבקה). אל חשש! זוהי תגובה מוכרת ואף צפויה והיא מהווה סימן לכך שהטיפול עובד והאנרגיה הכלואה זזה ומשתחררת.

 

במה ניתן לטפל בעזרת דיקור סיני?

בעזרת דיקור סיני לילדים ניתן לטפל במגוון רחב של בעיות רפואיות כגון מחלות ויראליות חוזרות, דלקות אוזניים חוזרות, ברונכיטיס שאינו עובר, זירוז החלמה לאחר דלקת ריאות, סילוק שיעול ונזלת כרוניים, הקלה על כאבי בטן, טיפול בהקאות ושלשולים ועוד.

בגלל שהמדקר מסתכל על הילד מבחינה אנרגטית (כלומר איפה האנרגיה תקועה ואיפה היא חלשה) ניתן לטפל ולסייע גם במצבים שנחשבים סבוכים יותר ברפואה המערבית כגון: אטופיק דרמטיטיס, הרטבות לילה, כאבי גדילה, עיכוב בצמיחה, פחדים וחרדות, הפרעות קשב וריכוז, עצבנות יתר ועוד. במצבים מסוימים ההשפעה של הדיקור הסיני על הילד היא כמעט מיידית ופעמים רבות תוכלו לראות את ההטבה במצב כבר לאחר הביקור הראשון אצל המדקר.

 

חשוב לדעת כי הטיפול בדיקור סיני או בכל אחת משיטות הרפואה המשלימה הקיימות הינו טיפול משלים שאינו מחליף ייעוץ מרופא מוסמך.

 

 

על הכותבת:
יפעת סגל חיון Dip.Ac M.Sc,
מטפלת מוסמכת ברפואה סינית ושיאצו
בוגרת התוכנית הארבע שנתית ללימודי רפואה סינית עתיקה באוניברסיטה העברית
בעלת תואר ראשון ושני במדעי החיים מאוניברסיטת בן גוריון בנגב

 


עוד באותו נושא

נומרולוגיה והורות – מהו סגנון ההורות שלך על פי תאריך הלידה?

באמצעות הנומרולוגיה ועל פי תאריך הלידה של האדם ניתן לקבל מידע שישפר את ההורות לאין ערוך. איך? קראו בהמשך...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!