לכבוד חג הביכורים מזמין גן גורו, גן החיות האוסטרלי שבעמק המעיינות, להכיר את בעלי החיים וביכורי הגורים, הגוזלים והיונקים שנולדו בתקופה האחרונה.

שבועות בגן גורו

חג שבועות השנה מרגש במיוחד בגן גורו!

בחודש האחרון, בשיא תקופת האביב, בעלי חיים רבים קיננו, נולדו, הושרצו ובקעו ועתה בגן המוני גורים, גוזלים ואפרוחים מכל מיני מינים של בעלי חיים.

 

הנה כמה דוגמאות למה תוכלו להיחשף בביקור בגן:

 

הקנגורו – הכיסים מלאים בגורים

בחצר הקנגורו הגדולה נולדו בחודשים האחרונים כמעט 15 גורי קנגורו חדשים שעדיין שוהים בתוך הכיס של נקבות הקנגורו. מחזה מקסים ומרגש הוא לראות את אמא קנגורו קופצת בשטח ומכיסה מציץ ראש קטן של גור קנגורו מתוק בן כמה חודשים.

 

קזואר

בעונת האביב הקזוארית מטילה בין 3 ל -8 ביצים (בגן גורו דליה הקזוארית הטילה כבר 6 ביצים העונה). תתפלאו לשמוע שהזכר הוא שדוגר על הביצים ברציפות במשך 50 עד 60 ימים ואינו עוזב אותן, גם לא למזון ושתיה. לאחר שהביצים בקעו, ממשיך הזכר לטפל באפרוחים למשך כ- 9 חודשים. לאחריהם, עם בגרותם, הם נשלחים לדרכם העצמאית בעולם. האמא, סיימה את תפקידה בטבע, ברגע הטלת הביצים, היא ממשיכה הלאה לחיפוש אחר זכרים נוספים.

 

חומט כחול לשון

הזוחל האוסטרלי הכי מעניין בטבע עם הלשון הכחולה כבר "ילד גדול" אחרי השרצה מוצלחת של אימו הגדולה. החומט נקרא בשמו בשל הלשון הכחולה והגדולה שלו, אותה הוא מוציא לעיתים קרובות מפיו והיא יכולה להגיע לאורך של עד 50 ס"מ. הלשון הכחולה שלו משמשת אותו כהגנה והפחדה במצבים בהם הוא מרגיש מאוים. את הוולד חי הקטן בגן גורו אפשר לראות בתצוגה יחד עם זוג החרדון המזוקן ליד האגם.

 

ומה עוד?

בגן גורו תפגשו עשרות קנגורו חופשיים מסוגים שונים אותם תוכלו ללטף, להאכיל מכף היד ולהצטלם איתם. בצפריית הלורים תכירו עשרות תוכים צבעוניים שיישבו לכם על הכתפיים, אותם תוכלו להאכיל בשיפודי פירות עסיסיים. עם כניסתכם לצפרייה האוסטרלית תתרשמו ממיני ציפורים גדולות וייחודיות.

בחווה האוסטרלית תמצאו עיזים ננסיות וגדיים צעירים האופייניים ליבשת ומתחם שבו תוכלו לסרק וללטף אותם.

בנוסף תפגשו ברחבי הגן עוד מגוון בעלי חיים מעניינים – קזואר, אמו, שועלים מעופפים ומיני זוחלים נדירים.

 

 

לפרטים נוספים: https://www.nirtours.co.il/

 


עוד באותו נושא

עפיפוניאדה 2019

חגיגת העפיפונים המסורתית והצבעונית בגבעות הכורכר של נס ציונה חוזרת גם השנה!

התגובות שלכם ...

חוות דעת

הביקור האחרון שלנו בפארק האוסטרלי גן גורו עלה על כל הציפיות!

הילדים נהנו להסתובב בגן ולהאכיל את החיות, התלהבו כשהבחינו בגור קנגרו בכיס של אמו, ניסו לשכנע את התוכים לדבר, ועוד.

המקום עצמו מסודר, נקי, עם המון צל וספסלים שפזורים ברחבי הפארק.

מומלץ בחום.

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!