בעקבות החורף הגשום גלשה הכנרת אל נהר הירדן לראשונה מזה 30 שנה ויצרה מרחבי מים חדשים. התעלות הצרות התרחבו ונוצרו אגמים קטנים וכן סוואנה פראית ממש כמו באפריקה.

אבו קיאק: לשוט בסוואנה של ישראל

אבו קיאק ממוקם בשמורת פארק הירדן, חלקת טבע מדהימה לצדו של נהר הירדן, סמוך לשמורות הטבע הידועות של בקעת הבטיחה, נחל המג‘רסה וברכת המשושים.

מסלול השייט באבו קיאק מתחיל בנהר הירדן ומסתיים במבואות הכנרת. המסלול עובר בתוך צמחיית נחלים עבותה באווירה קסומה וייחודית, כששכשוך המים וציוץ הציפורים ברקע לכל אורך הדרך, והכנרת בסיומה הופכים את החוויה לייחודית במינה.

במהלך השייט ניתן לפגוש בצבי מים, דגים למיניהם ומגוון רחב של בעלי כנף סביב.

ניתן לשוט בקיאקים או בסירות, אורכו של הנתיב כ- 4 ק"מ והזמן המשוער של המסלול הוא שעה ורבע כולל תדריך וליווי של אנשי צוות אבוקייק.

אפשרות נוספת להעצמת חווית השיט היא להמשיך בטיול ג‘יפים שיוצא מנקדת הסיום של השייט בגשר אריק לכיוון בית הַבֶּק (נקרא גם חירבת אלערג‘) כ-500 מטרים ממזרח לשפך הירדן לכנרת בלב חורשת אקליפטוסים גבוהים בסבך הצמחייה, שמגולל סיפור ציוני ואת סיפורה של בקעת הבטחה במלחמות ישראל-סוריה.

חובבי הקמפינג יכולים לשלב לינת שטח בלב שמורת פארק הירדן להעצמת החוויה.  

 

 

את רעיון שייט קיאקים בישראל הגה ויזם פיני אלמוג המוכר גם כאבא של הקיאקים.

בשנת 87 כשהיה חבר קיבוץ, פתח לראשונה בישראל את אטרקציית הקיאקים שהיוותה חידוש מרענן בענף התיירות בישראל, העסק תפס תאוצה אך אחרי שתי עונות, בשל חילוקי דעות עם הנהלת הקיבוץ לגבי המשך הפעילות ואופייה, פיני ומשפחתו החליטו לעזוב את הקיבוץ ולהקים אתר פרטי חדש, שייט בפארק הירדן הסבוך והבתולי על גדת הירדן. מכאן מקור השם אבוקיאק נגזר מאבוב-קיאק וגם האבא של הקיאקים, שם דו משמעי. במהלך השנים החברה עברה שינויים ושדרוגים והפכה להיות חברת "אבוקיאק שייט ותיירות בע"מ".

 

נמרוד גביש, מנכ"ל אבוקיאק, מספר:

"השנה, כשהשמיים סגורים ומקורות המים מלאים שווה במיוחד להגיע לנפוש בטבע והאתר שלנו מזמן את הירדן בשיאו. הסוואנה שנוצרה כאן, כמות המים האדירה והחיבור שנוצר לראשונה אחרי 30 שנה בין הירדן לכנרת הוא מחזה שאסור לפספס. אנחנו מציעים חוויה תיירותית מלאה הכוללת בין היתר טיולי ג‘יפים בנהיגה עצמית, טיולי מים ולינת שטח בפארק הירדן".

 

 

האתר פועל כרגיל ובהתאם להנחיות משרד הבריאות והתו הסגול! אין צורך להזמין מקום מראש לשייט במסלול המשפחתי, פשוט לשוט על זה...

 

לפרטים נוספים: https://www.abukayak.co.il/

 


עוד באותו נושא

צמחים מתחפשים - פורים 2021 בגן הבוטני בירושלים

סיור צמחים מתחפשים * הכנת תחפושות בהשראת צמחים * תחרות תחפושות נושאת פרסים * סיור ברכבת הגן * סיור בחממה הטרופית. הפעילות כלולה במחיר הכניסה.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

אני רוצה להמליץ מכל הלב על שיט הסוואנה של אבו קיאק!
היינו בשיט עם הילדים בשבוע שעבר והיה לנו כל כך כיף כמו שמזמן לא היה לנו.

אבל למען האמת, עדיף שתראו בעצמכם:

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!