החל מ-14/6/20 פתח מחדש את שעריו המרכז לחינוך סביבתי בפארק המיחזור חירייה, המציע סיורי קבוצות וביקורים, הכוללים סדנאות יצירה מעשיות, סיור באתר המיחזור והפסולת ותצפית מראש הר הפסולת המשוקם. הכל בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

פארק המיחזור חירייה מזמין את הקהל הרחב לסיורים באתר הפסולת הייחודי והמרהיב!

הסיורים כוללים תצפית מהר הפסולת המשוקם, סיור במתקני הטיפול בפסולת וכמובן – ביקור במרכז לחינוך סביבתי, שנבנה על שלדו של מפעל הקומפוסט הראשון בישראל והוסב למרכז חינוכי שעוצב כולו באמצעות אמנות המיחזור והשימוש החוזר.

 

הסיורים מתקיימים בימים א‘-ו‘, סיורי בוקר מתחילים עד השעה 10:00, סיורי צהרים בשעה 13:00.

 

המרכז מפעיל מגוון סיורים מותאמי גיל ומטרה:

סיורים לימודיים חווייתיים לתלמידי מערכת החינוך: לגני ילדים לבתי ספר יסודיים לחטיבה ותיכון, סיורים והשתלמויות לצוותי חינוך, סיורים לקבוצות מבוגרים, ימי עיון וגיבוש עם ערך מוסף לקבוצות עסקיות ולקבוצות מהמגזר הציבורי. כמו כן, המרכז יהיה פתוח בימי שישי הראשון בכל חודש לסיורי קהל רחב "Tour de Trash" –  סיורי עומק למבוגרים.

 

בשנת 2007 נפתח בלב פארק המיחזור חירייה המרכז לחינוך סביבתי, הזרוע החינוכית של איגוד ערים דן לתברואה. המרכז עוסק בחינוך והסברה בנושאי פסולת ותרבות צריכה. המרכז נפתח במבנה היסטורי ששימש כמפעל הקומפוסט הראשון של ישראל, שנסגר בשנות ה-60 והוסב למרכז חינוכי. מיקום המרכז בתוך פארק מיחזור ועיצובו הייחודי על טהרת חומרים בשימוש חוזר, 100% "תוצרת חירייה", הנם ביטוי לתפיסה החינוכית של המרכז וחלק מהחוויה החושית והרגשית הצפויה למבקר. 

 

הסיור בתוך אתר פסולת פעיל, על כל המשתמע מכך, מעצים את חוויית המבקר וממחיש את הבעייתיות שבצריכה מופרזת וכמויות הפסולת הנלוות להרגלי הצריכה המודרניים. העיצוב הייחודי במרכז לחינוך סביבתי, על טהרת פסולת שהושלכה, מציג את האפשרויות הגלומות בפסולת כחומר גלם וכמניע לחשיבה יצירתית, מקור להשראה לאמנים, ליזמים, לממציאים והשראה להתנהלות אנושית אלטרנטיבית.

 

ריבה ולדמן, מנהלת המרכז לחינוך סביבתי בחירייה מספרת:

"אנחנו מזמינים את הציבור הרחב לקבל הצצה לעולמות שבדרך כלל נשארים נסתרים מן העין. זהו סיור חווייתי, משנה תודעה ובימים אלו, עם שינוי הרגלי הצריכה שלנו בתקופת הקורונה עוסק בזווית אקטואלית מרתקת ומעוררת מחשבה".

 


עוד באותו נושא

מצטלמים בטבע: 6 טיפים לצילומי משפחה מושלמים

עם ההקלות בהסגר הקורונה משפחות רבות בוחרות ליהנות ממזג האויר הטוב ולצאת לטבע. כך תוודאו שצילומי המשפחה והילדים שלכם יהיו יפים במיוחד!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?