אחרי המרד ביקשו החשמונאים לטהר את בית המקדש, ונס החנוכה גרם לפך שמן קטן להספיק לשמונה לילות. מכאן אנו למדים שאחת ממשמעויות החנוכה היא טיהור. מה הקשר לימינו אנו? קראו...

חנוכה, אש ואור - כמה טיפים לטיהור

החשמונאים ביקשו לחדש את פעילות בית המקדש אחרי שניצחו את היוונים וכבשו אותו מחדש, אך השמן שהיה ברשותם לא היה טהור להדלקת המנורה לטיהור המקדש. הנס קרה כשהם מצאו פך עם כמות שמן שמספיקה להדלקת המנורה במשך לילה אחד בלבד, ולמרות זאת השמן הספיק לשמונה לילות שלמים. שמן זית נמצא בתחום הרפואה המשלימה, ואחרי מחקרים רבים נחשב לשמן הכי טוב ובריא לאכילה מכל שאר השמנים.

אם כך חג החנוכה קשור לטיהור. טיהור הנשמה. טיהור המקום. טיהור מהשפעות זרות. אש שמטהרת. שמן טהור שעוזר לאש לטהר את המקום והנשמות. ניצחון על כיבוש. החזרת טריטוריה כבושה. וטיהור מכל מחלה ואנרגיה שלילית.

 

בואו נלמד מחג החנוכה איך לטהר את עצמנו בחנוכה ולאורך השנה

אם נתייחס לעובדה שביתנו הוא מבצרנו, ובית שהוא הבית של הנשמה ולא רק בחנוכה צריך לטהר. אני ממליצה להורים אחת לשבוע לטהר את הבית מאנרגיות שליליות ומתדרים של אנרגיות שליליות, כולל של אנשים ומבקרים שנכנסו הביתה. כולל מחיידקים ווירוסים שנכנסו מהרחוב.

 

הנה כמה כללים שכדאי לאמץ:

בפתח הבית תשאירו את הנעלים בחוץ או בארון בפינה שקרובה לדלת הכניסה. ברחוב על המדרכה חיים מליוני סוגי חיידקים ווירוסים וכולל של צואת בעלי חיים שרצוי שיישארו מחוץ לטריטוריה שלכם. אחת לשבוע עשו ניקוי אנרגתי לדירה כשהילדים מחוץ לבית – שימו מרווה יבשה בתוך כלי מתכתי עם ידית ארוכה. הדליקו ועברו עם הכלי והעשן שהמרווה מפיצים על כל פינות הבית.

 

מניסיון אישי אפשרי להוסיף עוד מיני וסוגי עלים ירוקים. יבשו כל מיני סוגים של עלים ירוקים אחרים ובדקו אותם. כולל מבחינת הריח שנשאר אחרי הטיהור. אל תשכחו לסגור את כל החלונות של הדירה כדי לעשן אותה היטב ואחרי כמה דקות לפתוח ולאוורר. כמו כן דאגו שבדרך קבע בכל פינות הבית יעמדו קערות רצוי מעץ לא מפלסטיק בתוכן מלח גס המלח אוגר אנרגיות שליליות. יש להחליף מלח אחת לשבוע. פזרו נרות בכל החדרים -שימו לב לעשות את הטיהור כשילדים קטנים ובני נוער לא נוכחים בבית, בעיקר כדי לשלוט באש של הנרות. שימו 5 נרות בכל חדר בכל הפינות ובמרכז תנו להם לטהר את המקום. שימו לב לא להשאיר נרות דולקים כשיוצאים מהבית, לשים אותם במרחק מכל דבר שיכול להיות דליק ולאסוף את כל הנרות בסיום. אפשרי לשים את הנרות בתוך כלי עם מים בגובה מסוים שיהווה הגנה נוספת. טיהור כזה אחת לשבוע ישנה המום באנרגיות בתוך הדירה.

 

בואו נלמד את הילדים איך לטהר את עצמם גם באמצעות התזונה

בחנוכה נוהגים לאכול לביבות, סופגניות וספינג‘. מאכלים אלה מלאים בסוכר לבן מטוגנים בשמן רב, אוכלים אותם כדי להזכיר את נס פך השמן. מאכלי חלב מתווספים לזה כדי להזכיר את נס יהודית שהרגה את הולופרנס, שר הצבא של אנטיוכס באמצעות הרדמתו על ידי שתיית חלב.

אני רוצה לעשות כאן הפרדה בין החג שנהוג לחגוג 8 ימים לבין כל יום אחר בשנה: לאכול מאכלים מטוגנים בשמן עמוק, מלאים בסוכר לבן ומוצרי חלב, זה מבחינה בריאותית גורם לעודפי ליחה בגוף ולכן לנטייה להצטננויות, סינוזיטיס, כאבי ראש לוחצים ושיעול. זה גורם לעודפי חומציות בגוף, שהם הבסיס להתפתחות חיידקים ווירוסים שדרושה להם קרקע חומצית וביחד עם סוכר הם מתרבים. הרעלת הכבד בגלל השמן המחומם והמטוגן שהופך אותו לרעיל והאיבר שנפגע מזה הכי הוא הכבד שאחראי על טיהור הגוף כבד רעיל על פי הרפואה הסינית גורם ואחראי לעודפי כעסים עצבנות ומתחים.

לכן ההמלצה שלי היא גם בהתנהלות מול הילדים לנסות וללמוד איך לעשות סופגניות לביבות לא בטיגון עמוק. להמעיט ככול הניתן בסוכר לבן ואפילו להשתמש בתחליפים בריאים להמתקה.

 

תחליפי סוכר לחג החנוכה ולכל יום בשנה

רב-כוהלים הנם תחליף סוכר. הם אינם מכילים סוכר לבן ומהווים פחמימות שלא ממקור סוכר. בקבוצת הרב כוהליים מספר תחליפי סוכר: סורביטול, מניטול, מלטיטול, קסיליטול, לקטיטול, איזומלט.

מי יכול לצרוך את "הסוכרים הכוהליים"? כל אחד! סוכרים רב כוהלים מתאימים גם לסוכרתיים, ילדים ושוחרי תזונה נבונה. השימוש בהם לכלל האוכלוסייה (כולל סוכרתיים וילדים) אושר ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) ומשרד הבריאות. מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) ממליץ על השימוש בתחליפי סוכר כוהליים כמשפיעים חיוביים על בריאות הפה והשיניים בזכות העובדה שמונעים יצירת "פלאק" וחומציות בפה בזמן הצריכה ועד 30 דקות לאחר הצריכה. לכל הסוכרים הכוהליים ערך קלורי נמוך משל הסוכר הלבן ולכן יכולים לסייע לאנשים לממש את מטרתם לרדת במשקל. רמת המתיקות של הסוכר הכוהלי היא כ-פי 300 מסוכר לבן, דבר המאפשר שימוש מהם כמות קטנה.

השפעת הסוכרים הכוהליים הינה מתונה ולעיתים אינה משפיעה כלל בזכות ספיגתם האיטית והציון הגליקמי הנמוך שלהם, כך נשמר איזון בצורה הטובה ביותר. אין הגבלת כמות רשמית. ההמלצה היא לפזר את הצריכה על פני היום. בצריכת תפריט נבון ומגוון המאפשר משקל גוף תקין ניתן לשלב את המזונות ללא סוכר (המכילים סוכרים כוהלים) בתפריט היומי. כדאי לקרוא את תווית המזון ולהבין איזה כמות שווה מבחינת המתיקות לסוכר לבן. 

 

 

חג חנוכה שמח!

 

 

על הכותבת:
אדית מרלין דניאל
דוקטור ברפואה משלימה D.A.M. Ph. D & ַַMBMD
https://drnorma.wixsite.com/health
עובדת בחברות שמעניקות שירותי רפואה משלימה לחברות ביטוח
https://www.femi.com/UC
https://targetcare.co.il
מנהלת פורום הומאופתיה והומאופתיה הפרעות קשב וריכוז
https://www.infomed.co.il/forum-184/
https://www.infomed.co.il/forum-345/

** ד"ר אדית אינה רופאה MD - הטיפים שהיא מציעה אינם מחליפים אבחון, בדיקות וטיפול רפואי. כל המלצה צריכה להישקל ולהיבחן עם רופא מומחה.

 


עוד באותו נושא

עלבון לא בא בחשבון

ספר ילדים חדש ומיוחד שנועד לילדים וגם להוריהם ומעביר בסיפור קולח מתובל בהומור, כל מה שצריך לדעת על תחושת העלבון וכיצד לנהל את הרגשות שלנו... 

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!