לאחרונה אישר ה FDA לראשונה בעולם, את השימוש של ילדים מגיל 8 בעדשות מגע. אבל האם יש לאפשר לילדים צעירים כל כך את השימוש בעדשות מגע?

עדשות המגע החדשניות MiSight מבית CooperVision עוצבו במיוחד לילדים, ואכן קיבלו לאחרונה את אישור ה-FDA לאחר שהוכח קלינית, לטענת החברה, שהן מאטות את התקדמות קוצר הראיה בקרב ילדים בגילאי 8 עד 12.

 

יש לציין שעדשות MiSight כבר נמצאות בשימושם של אלפי ילדים הסובלים מקוצר ראייה במדינות רבות ברחבי העולם ובהן ישראל, בה הן מוצעות בחנויות האופטיקה אצל האופטומטריסטים המורשים שעברו מבחן הסמכה מיוחד לשם כך.

 

לנוכח זאת עולה השאלה האם יש לאפשר לילדים צעירים את השימוש בעדשות מגע, ומדוע?

 

לקות הראיה הופכת לשכיחה יותר ויותר, והגיל להופעת קוצר הראיה הולך ויורד משנה לשנה.

אולי כדאי לבחון מהי הסיבה לירידת הגיל בו ילדים מתחילים לפתח קוצר ראיה, ולפעול על מנת לשנות את המצב? סקרים שנערכו לאחרונה מגלים שילדים במאה ה-21 נמצאים מול מסך כזה או אחר כ 5 שעות ביום או יותר, דבר שלבטח משפיע על התפתחות לקויות ראיה.

 

ילדים רבים מרגישים חוסר נוחות חברתית ופגיעה בבטחון העצמי עם הרכבת המשקפיים.

בשנים האחרונות ישנם דגמים רבים ויפים למשקפיים והמבחר רק הולך וגדל, כך שניתן בקלות להתאים לכל ילד משקפיים שייראו נפלא ואף ישדרגו את המראה שלו.

יתרה מכך, דווקא בתקופה הזאת בה עולים קמפיינים רבים שמדברים על קבלת השונה והאחר, אין שום סיבה לנסות ולהסתיר דווקא את לקות הראיה ואת המשקפיים, בטח לא כבר בגיל 8.

 

שימוש לא נכון בעדשות מגע יכול לגרום לחשיפה לחיידקים, שריטות ונזק חמור לעיניים.

זיהומי עיניים, שפשופים ושריטות של הקרנית הם רק חלק מהסיבוכים האפשריים של הרכבת עדשות מגע בצורה לא נכונה ו/או סטרילית. ילדים צעירים לא תמיד מספיק אחראיים לזכור מהו השימוש הנכון בעדשות, כמו רחיצת ידיים, הוצאת העדשות לפרקי זמן ארוכים מספיק ו/או בזמן השינה וכו‘.

 

 

לסיכום, על אף שכיום מותר לילדים כבר מגיל 8 להרכיב עדשות מגע, כל הורה צריך להכיר את מידת הבגרות והאחריות של ילדיו, ולקבל את ההחלטה האם לאפשר לילד להרכיב עדשות מגע ובאיזה גיל.

ובכל מקרה, לפני שניגשים לאופטומטריסט, מומלץ לבקר אצל רופא עיניים ולקבל את ברכתו לתהליך.

 

 

בהצלחה!!

 

 

שלכם,

ליאת גולדשטיין
האמא של אמאבא

 


עוד באותו נושא

הכירו את שמן התפוז

ט"ו בשבט זה הזמן לגלות, חוץ מפירות יבשים, גם את סגולותיהם של השמנים השונים הנמצאים בהישג יד, סביבנו.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?