תהיתם פעם מדוע יש ילדים שרק מחכים להשתולל סביב המדורה בל"ג בעומר ואילו אחרים שמסרבים לצאת לחגוג ומתבודדים עד שהחג יסתיים? ומה הקשר של כל זה להומיאופתיה?

ל"ג בעומר: אלמנט האש והשפעותיו על הילדים

המנהג בלג בעומר הוא לקיים מדורה בקבוצה, לשמוח סביבה, להתאמן בחץ וקשת כאות למרד בר כוכבא, לספר ילדים שהגיעו לגיל 3. אבל לא כל ילד מתחבר לכל ההילולה הזו...

 

אבל לא כל ילד מתחבר להילולת החג הזו.

ניתן להבחין בילדים שהאש, התספורת ומשחקי החץ וקשת מפחידים אותם. שכל ההמולה גורמת להם לרצות להתבודד באיזה חדר ולא לצאת ולהיות חלק מהקבוצה. ילדים שבוכים למראה האש או הדלקת האש.

 

ונשאלת השאלה: מדוע?

יש הטוענים שהסוד נעוץ בגלגולי נשמה עתיקים שהתגלגלו בילדים, חלק אפילו היו בעצמם תלמידיו של בר כוכבא. או גלגולי נשמה של חיילים ואזרחים שמתו באש, בחץ וקשת, נשבו, עונו, גזרו להם שערות... אולי גלגולי נשמה של יהודי השואה. נשמות שחוות טראומה.

אפשר לומר שזה מופרך. מי מאמין בגלגולי נשמות? לא ניתן להוכיח את זה.

 

לאו דווקא!

קיימים היום לא מעט מחקרים, ביניהם בוידאו, חלקם של פסיכיאטרים ברחבי העולם, שמצביעים על כך שילדים לעיתים זוכרים את גלגול החיים הקודם שלהם. הטראומה נשארת חקוקה והמוות שחוו הינה חוויה טרייה עבורם כאילו קרתה כאן ועכשיו. לכן, אם יש ילד שבאופן קבוע נושאים מסויימים מחרידים אותו- כדאי להתייחס לכך ברצינות.

באמצעות הומיאופתיה ניתן לרוב למחוק מהתת מודע של הילד את הטראומה העתיקה, בין אם קרתה בגלגול הנוכחי או בקודמים לו. כך גם החרדה שצמודה לטראומה נעלמת.

 

לא מפחדים בכלל

ישנם גם ילדים שאצלם המצב הפוך: חסר להם אלמנט של פחד. הם מסכנים את עצמם ואת הסביבה. מערכת חיסון שלהם לא מזהה פחד. הם אמיצים מידי. הם יטפסו. ירוצו. יתעסקו עם אש. יתעסקו עם החץ וקשת יוכלו לפצוע ילד אחר. יוכלו לדחוף ילד אחר. צריך להרחיק אותם ממספריים שמא ייקחו את המספרים וינסו לגזור לעצמם את השערות ויכולים לפצוע את עצמם. ילדים שהנם תזזיתיים כמו האש. אין להם גבולות. הם לא רואים קדימה את הסכנה.

גם לילדים אלו יש בהומיאופתיה טיפול שמגדיר להם בתת מודע של הנשמה את האיזון מחדש. את הפרמטרים של ממה צריך להיזהר. את הפרמטרים של גבולות וזהירות. הופך אותם לזהירים יותר. מודעים יותר לסכנות. לומדים מהר יותר להיזהר ממה שצריך ולהישמע למבוגרים.

 

ועוד סוג של ילדים הם אלה שיש להם בעיה להיות נוכחים במסגרת חברתית בה יש התקהלות רבת משתתפים. הם חוששים מאנשים זרים. בעלי התביישות יתר. כאלה שנצמדים לרגל של אמא מתחבאים מאחור ולא מרפים. משילים מבט מתקשים לשוחח עם זרים. מתקשים לשיר לפני כולם או לדבר לפני קבוצה.

גם לכל אלה יש פתרונות מלאים ומהירים בהומיאופתיה.  

 

 

חג שמח!

 

 

על הכותבת:
מרלין אדית דניאל, PHD |&MBMD
עיתונאית בתחום הבריאות. מהמטפלות הוותיקות ביותר בתחום ההומאופתיה. נטורופתיה
בעלת תואר כבוד ברפואה משלימה עם התמחות בעבודה לצד פסיכיאטרים בכירים. על מקרים קשים.
כתבות שלה ועליה פורסמו בידיעות אחרונות, דה מרקר, מעריב, לאישה, מנטה, קוסמופוליטן הורים וילדים ועוד.
מרואיינת בתוכניות טלוויזיה: אודטה דנין, אברי גלעד, פרופ רולינדר ועוד
dr.norma.adit@gmail.com   077-9613596

 


עוד באותו נושא

מחבואים בלוח השנה - חלק ב'

כרך א' הכולל את החודשים תשרי עד אדר ראה אור לפני מספר חודשים, בימים אלה ראה אור כרך ב' הכולל את החודשים ניסן עד אלול

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!