חג פורים הוא חג שמח, תחפושות, מסיכות, רעשנים, שירים וריקודים... אז למה לא כל הילדים משתפים פעולה? מצאנו את התשובה – בנומרולוגיה!

הילד לא רוצה להתחפש בפורים? בדקו את תאריך הלידה שלו!

אז למה לא כל הילדים משתפים פעולה ונהנים משמחת החג? אמנם בגילאים הצעירים ישנם הפחדים וחוסר הודאות לגבי מי מאחורי המסיכה, אך עדיין אפשר לפגוש ילדים גדולים יותר, בני נוער ואפילו מבוגרים שלא אוהבים להתחפש ופשוט לא מתחברים לחג הזה.

 

הנומרולוגיה מספקת תשובה גם לזה

זו כמובן לא חובה, ולכל אחד החג האהוב עליו, אבל תנו לי להציע לכם תשובה שמבוססת על הנומרולוגיה. הנומרולוגיה – תורת המספרים, בוחנת את האדם ודרכיו לפי שמו ותאריך לידתו.

במקרה של חג הפורים יום הלידה יכול לעזור לנו להבין מי בעל פוטנציאל להתחבר לסממני החג ומי פחות. תאריכים מסוימים משקפים הומור, אופטימיות, יצירתיות, דרמטיות, דמיון ואפילו רצון להתחפש למישהו אחר, בעוד שתאריכים אחרים משקפים רצינות תהומית, ציניות, חיפוש אחר משמעות בכל דבר, ביקורתיות, דאגה ופאסימיות.

 

אז בין אם אתם מהמתחפשים בחג ובין אם לא, אם אהבתם להתחפש בילדותכם וזה התהפך בניגוד מושלם בבגרותכם, אם אתם לא מבינים מדוע ילד אחד בבית מחכה לחג ומבקש לקנות תחפושת חודשים מראש ואפילו שתיים אם אפשר, וילד שני ממש מתנגד להתחפש, אתם מוזמנים לבדוק בעצמכם.

 

לא כל יום פורים

כאמור, ניתן למצוא תשובה ייחודית ומקורית לעניין ההתחפשות במפה הנומרולוגית.

 

ילידי ה-3 / 12 / 21 / 30 לחודש

יאהבו בדרך כלל את החג על כל מנהגיו: תחפושות, מסיכות, ריקודים ושירים.

ילדים בתאריכים אלו ישאפו להשתתף בעדלאידע או בחגיגה הבית ספרית כיוון שהם בעלי חוש דרמתי ורצון להופיע בפני קהל. בחייהם בכלל הם בדרך כלל ילדים שמחים ואופטימיים שרואים את הטוב בעיקר.

מבוגרים ילידי תאריכים אלו אף הם בעלי זיקה בימתית ופורים זו ההזדמנות שלהם להופיע עם תחפושת מיוחדת למסיבה. הם אוהבים מסיבות ובילוי חברתי בכלל ופורים זה החג שלהם. גם ליצירתיות ולדמיון נותנים מעוף: הם יתאפרו ויאפרו, יכינו בעצמם את התחפושת (להם/לילדיהם) או יחברו בין אלמנטים שירכשו וירכיבו אחת חדשה, משל עצמם.

 

ילידי ה- 5 / 14 / 23 לחודש

הם מקוריים, חברותיים ובדרך כלל אוהבים מסיבות ובילויים. המבוגרים ביום לידה זה יקיימו את מצוות השמחה שבשתיית היין עד לא ידע. עבורם פורים זו עוד סיבה למסיבה או לפחות למפגש חברתי. בדרך כלל ישקיעו פחות בתחפושת, יקנו או שייענדו על עצמם אביזר שמח כלשהו, אך יעשו זאת בחן ובמקוריות.

 

ילידי ה- 2 / 11 / 20 / 29 / 6 / 24 לחודש

פחות מתחברים לעניין ההתחפשות. אנשים אלו הם ישירים בדרך כלל, רגישים, דאגניים ופגיעים.  ילדים שנולדו באחד מימי לידה אלו מתקשים לקבל את השינוי באנשים המחופשים סביבם. הם יביעו יותר רגישות כלפי תחפושות ומתחפשים, לא ירצו לעטות מסיכה וימנעו מהשתתפות בחגיגות מרובות משתתפים. איפור הוא אמצעי לחבר אותם לרוח החג, הם בדרך כלל נוטים לאסתטיות והאיפור יפה בעיניהם.

 

ילידי ה- 4 / 8 / 13 / 17 / 22 / 26 לחודש

מאופיינים בבגרות, ברצינות, בציניות, ביקורתיות, פרפקציוניסטיות, ישירות ואחריות. נוטים לראות את עניין התחפושות כמעשה שטות, ומתקשים להשתטות הם עצמם. אם בכל זאת יתחפשו, יבחרו בתחפושות מוכרות, ברורות, ובדרך כלל קנויות. בהן אגב יעשו שימוש משנה לשנה.

 

המצב עתיד להתהפך?

כל האמור הוא לפי יום הלידה. יתכנו כמובן שינויים מאדם לאדם, כיוון שמלבד יום הלידה גם לשם יש השפעה ולצמצום תאריך הלידה הלועזי כולו, מה שנקרא בנומרולוגיה: נתיב גורל. כך למשל אם נתיב הגורל של האדם 5 ויום הלידה 4, יתכן שיאהב את מסיבת החג, אך יתחפש בתחפושת שגרתית ולא מקורית.

 

למרות הכתוב לעיל, ניתן ורצוי לאתגר את עצמנו, לצאת ממקום הנוחות ולנסות לחוות מחדש את החג. באשר לילדינו מומלצת הקשבה. חשוב לתת לכל ילד וילדה את המקום לבחור את הדרך לחגוג את החג, גם אם יש לנו רעיון לתחפושת נפלאה עבורם, כדאי לבדוק איתם. קחו בחשבון שגם ברגע האחרון, בבוקר המסיבה יכולים לוותר ולהשאיר את התחפושת בבית או לחליפין להחליט ברגע האחרון שהם מעוניינים להתחפש.

 

הרי כבר נאמר שבפורים הכל יתהפך לטובה. פורים שמח!

 

 

על הכותבת:
מאייה מזרחי עצמוני
נומרולוגית ומטפלת בפרחי באך
mayama.co.il
054-7918788

 


עוד באותו נושא

אירועי פורים למשפחה ולילדים - המדריך המלא

ריכזנו במיוחד עבורכם מידע על שלל המופעים, עדלאידעות, הצגות, סרטי ילדים, אטרקציות ומוזיאונים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!