הנסיך פיליפ בורך על ידי פיה במראה שאף אחת על פני האדמה לא יכולה לעמוד בפניו. בכל מקום בו אליו הוא מגיע הוא משאיר אחריו בנות מאוהבות, מתוסכלות וכועסות. בסופו של דבר נמאס לאביו המלך, שמציב בפניו משימה: למצוא אהבת אמת לפני יום הולדתו ה-21.

בלגן בממלכה

הנסיך פיליפ מבין שכדי לעמוד באתגר עליו לצאת למסע גלוי עצמי והתבגרות, ולכן משיג לעצמו מדריך, זר קשוח בשם "לני", שילווה אותו בדרכו.

 

מה שהנסיך אינו יודע זה ש"לני" הוא בעצם לנור, גנבת נודעת שמכיוון שנולדה בלב ים, המונח "כל אישה על פני האדמה" אינו חל עליה והיא חסינה לקסמו...


 

"בלגן בממלכה" הינה קומדיה על חברות, אמונה עיוורת ואהבת אמת.

 


עוד באותו נושא

מעצמת האקסטרים והאופניים בצוק מנרה

פארק אתגרי לחובבי ספורט, אקסטרים ואדרנלין, מזמין לבילוי ייחודי בפינת חמד בין ההרים בגליל

התגובות שלכם ...

חוות דעת

התכוונתי לכתוב על החוויה שלי בסרט האנימציה החדש לילדים "בלגן בממלכה", בדיוק כשחברתי חן קרופניק שלחה לי את הדברים הבאים, ומאחר שהיא הצליחה לבטא בדיוק את התחושות של על הסרט, בחרתי להביא לפניכם את דבריה כלשונם:

 

בלגן בממלכה – לא ממש התקדמנו

בשבת האחרונה לקחתי את הילדים לקומדיה המאוירת החדשה- בלגן בממלכה. לאחר שצפיתי בסרט וניהלתי איתם דיון עליו (כזו אני, מנהלת איתם דיון על כל דבר חשוב) הבנתי שאת המילה "ממלכה" היה אפשר להוריד משם הסרט ולהישאר עם השם - בלגן.

זו לא סתם ביקורת סרטים של אמא ביקורתית וצינית למדי, אלא סוג של השקפה וראייה אחרת- שרואה בסרטי ילדים ובכל הסדרות והמוצרים שמנסים למכור לילדים ולנוער היום את כל מה שעדיין צריך לתקן בחברה שלנו. והנושא המרכזי הוא, ניחשתם נכון- הפמיניזם.

על פניו נראה שמדובר פה בקונספט אחר, הפעם זו לא נסיכה שמחכה לנסיך אלא נסיך שמחפש אהבת אמת ועל הדרך מבין דבר או שניים על העולם בו הוא חי. הוא רגיל שכולן נופלות לרגליו עד שהוא פוגש באחת, רחוקה שנות אור מנסיכה- שכמובן לא מתרשמת ממנו וכמה מפתיע- דווקא בה הוא מתאהב.

לא אהרוס לכם את הסרט (המוזיקה הגרועה עם המילים הרחוקות מלהתחרז תעשה את זה בשבילי) אבל כן אגלה שזה שהגיבורה כביכול היא אישה ולא גבר, וזה שהיא זו שמצילה אותו ולא להיפך, ממש אבל ממש לא הופך את הסרט לפמיניסטי.

נתחיל בזה שבשביל לזכות באמון שלו היא מתחפשת לגבר. ברור. הרי אישה לא יכולה להוביל אותו במקומות מסוכנים ולהגן עליו, נכון? נמשיך בכך שכשהיא מתאהבת בו (עברו יומיים, כן?) היא מתאפרת ומסתרקת ומתלבשת יפה- ממש כמו נסיכה. כי הרי הוא לא ירצה אותה ככה כמו שהיא, כשהיא נראית כמו אישה של ממש. עוד מסר רדוד.

מלכתחילה העניין לא נראה לי- הוא מתאהב דווקא בזו שלא נופלת לרגליו מהסיבה היחידה שהיא פשוט לא נופלת לרגליו. משחקים מיותרים שממש לא רלוונטיים לילדים. בהמשך כמובן הם מגלים שנועדו זה לזו (בשלב זה עברו 3 ימים) ושזו אהבת אמת. כי הרי ברור- לא משנה אם גיבור העלילה הוא גבר או אישה - אהבת אמת אפשר לגלות בשלושה ימים בלבד. במיוחד כשמדובר בנסיך.

אמנם בסרט הבחורה היא זו שתופסת פיקוד, אבל היא עושה את זה במסווה של גבר לאורך כל הסרט. ומה שבסופו של דבר נראה לרגע כניצחון פמיניסטי כשהיא מציעה לו להתחתן- נהרס מהר מאוד כשמבינים שהיא היתה איתו שלושה ימים, מחופשת לגבר, הם התאהבו במבט ראשון- וזה שהיא מציעה לו להתחתן זה לא משהו מתקדם ביותר זה סתם ניסיון נואש להראות שהאישה מחליטה לגבי העתיד שלה.

והעתיד שלה, הוא ורוד כמובן- היא הופכת לנסיכה, בעלה אוהב אותה ודואג לה והיא כמובן כבר בהריון(!) דקה וחצי אחרי החתונה המלכותית כי הרי זה חלומה של כל אישה- להיות נסיכה, להתחתן עם גבר חלומותיה ולהוליד ילדים.

הסוף.

הסרט עשה לי רע. מאוד. לא היה בו דבר מקדם ומלמד ומעורר מחשבה אצלי או אצל הילדים שלי. אין פה גיבור או גיבורה שאפשר להזדהות איתם, אין פה דמות מגניבה ומצחיקה והמוזיקה כאמור זוועתית. אבל עזבו את הביקורת הכללית על הסרט- אחרי אנה ואלזה, רפונזל ואמיצה- איפה הטרנד של הנשים החזקות המובילות? אלה שלא חייבות להיראות כמו דוגמנית ולהתחתן עם נסיך? אלא שאוהבות את עצמן כמו שהן וממש לא חייבות להתחתן שלושה ימים אחרי שהכירו איזה בחור?

שלא תבינו לא נכון, אין לי בעיה עם נסיכות ונסיכים ואגדות. אבל מרגיש לי שבעידן ה- me too U ולמה לא התלוננתי הגיע הזמן שגם סרטי אנימציה יפנימו את המסר ויעבירו אותו כמו שצריך לקהל הצופים הצעיר.

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!