אף סתום ומנוזל, שיעולים, ליחה, יבבות וחוסר תיאבון... תופעות המוכרות לכל ההורים בתקופה זו של השנה ומסמלות שהחורף הגיע.

עם בוא החורף מיד נוצרים תורי ענק בבתי המרקחת, המתנה אצל רופי הילדים ובמקביל אימהות מתוסכלות מחפשות ברחבי הרשת טיפים להקלה על הקטנטנים.

 

חורף אמיתי אין לנו בארץ אך לצערנו מחלות חורף יש ובשפע, ובעיקר וירוסים שהמענה עליהם הוא בעיקר לחכות עד שזה יחלוף ולהקל תוך כדי על התסמינים.

אך שימו לב שבכל פעם אנחנו מטפלים בתסמינים ולא בגורם, תסמינים שיכלנו למנוע מראש או לפחות להחליף, כי אין ספק שבמחלות חורף ובמחלות בכלל, הטיפול הכי טוב הוא מניעה!

 

לפני שמחפשים תרופות ופתרונות טבעיים יותר וטבעיים פחות לסימנים ולתסמינים, חשוב לזכרו לחזק את מערכת החיסון מראש וגם במהלך המחלה ולאחריה.

תפקידה של מערכת החיסון הוא להגן על הגוף שלנו מפני חיידקים, וירוסים, טפילים וזיהומים למיניהם ולכן עליה להיות חזקה ומוכנה בכל עת ועלינו לדאוג לכך.

 

אחד המאפיינים החשובים ביותר של מערכת זו היא הזיכרון החיסוני שלה- זה החלק במערכת החיסון שנקרא מערכת חיסונית נרכשת – היא זו אשר מתפתחת כל הזמן ולומדת להשתפר עם הגדילה והניסיון שלה, כאשר הגוף נחשף לגורם זר איתו התמודד בעבד, תגובת הזיכרון של המערכת מאפשרת לה לפעול חזק יותר ובאופן נמרץ יותר על מנת למנוע את התפתחות המחלה ולנטרל את אותו גורם.

מערכת כזו חשובה ומרכזית שאם נדאג לשמור עליה ולחזק אותה- סביר להניח שנמנע את רוב הוירוסים בחורף ובכלל. ואם הקטנטנים בכל זאת ידבקו ויחלו- ההתמודדות וההחלמה תהיה מהירה יותר וקלה בהרבה יותר.

 

אז איך מחזקים את המערכת ומונעים את תסמיני החורף השונים?

 

אל תוותרו על העיסוי

תחשבו כמה טוב וכמה כיף זה, עיסוי גוף לקטנטנים לאחר מקלחת חמה. גם זמן איכות וגם פעולת מניעה מעולה. עיסוי של בית החזה והגב עם שמן שמזין את העור, שמכיל גם שמנים אתריים אנטי ויראליים, אנטי בקטריאליים, שמחטאים את מערכת הנשימה, ושמתגברים את המערכת החיסונית בכח עזר בצורה כזו שהמערכת החיסונית לומדת לפעמים הבאות כיצד עליה לפעול בצורה טובה ויעילה יותר. (שמנים כמו אקליפטוס, לבונה, ארז, קמומיל ולבנדר פלפל שחור , לימון ועוד ). העיסוי גם נעים ומחבר – שזה לא פחות חשוב, גם עוזר לגוף להוציא ולכייח את הליחה החוצה, קל על הנשימה ומזין את העור שלא יתייבש, תופעה נוספת הנפוצה בתקופה זו.

עיסוי פעמיים - שלוש ביום, בעיקר לפני השינה, מסייע לכניסה לשינה טובה ושקטה יותר.

 

הכירו את הדיפיוזר

בטוח נתקלתם במבערים - כלי חרס המכילים שמנים ומחוממים מתחת כך שהשמנים מתאדים ומתפזרים באוויר ויוצרים ריח טוב. הדיפיוזר הוא המקביל החשמלי של אותו כלי חרס. פיזור השמנים האתריים בחלל החדר דרכו היא טובה יותר ומאפשרת אידוי ופיזור אחיד של האדים בחדר, ואין צורך לחשוש מלהבת נר דולקת בלילה לבדה ללא השגחה, כמו בכל מכשיר חשמלי ששמים בחדר הילדים ובכלל בבית- חשוב לרכוש מכשיר עם תו תקן ואיכותי לשימוש. לתוך הדיפיוזר מטפטפים מעט טיפות טהורות של תערובת שמנים אתריים שתפקידים להקל על הנשימה ובמקביל להמריץ ולתגבר את המערכת החיסונית. ניתן להפעילו לזמן מוגבל ולתכנת אותו כך שיכבה אוטומטית לאחר שנרדמים, כאשר במהלך פעולתו מובטחת נשימה טובה יותר, החלמה וחיזוק של המערכת.

 

ככה שפעולת המניעה והחיזוק היא גם נעימה וגם יעילה. מגע הורי משולב עם אהבה וחומרי מרפא טבעיים שיחסכו לכם תור לרופא ולבית המרקחת.

 

 

חורף חם ובריא לכולם!

 

 

על הכותבת:
ליאת פדובה
ארומתרפיה טיפולית וליווי תהליכים רגשיים תודעתיים
https://www.facebook.com/liatpadova

 


עוד באותו נושא

ילדים שלא מסכימים ללבוש בגדי חורף

עכשיו חורף אבל הילד לא מסכים ללבוש מעיל? הילדה רוצה לצאת דווקא עם סנדלים? מה עושים?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?