ילדים מחפשים כל הזמן הרפתקאות חדשות. אבל בזמן שאנחנו לוקחים אותם לג'ימבורי, לבריכה או ללונה פארק, אנו בעצם מפספסים את שלל הפעילויות הנהדרות שניתן לעשות עמם בבית. מה למשל? קראו בהמשך.

אם אתם מחפשים רעיונות מקוריים לפעילויות עם הילדים בבית, וודאי תשמחו לשמוע שיש לנו כמה הצעות מעניינות עבורכם.

 

סדנאות בישול ביתיות

אחת הפעילויות הנהדרות המשלבת גיבוש משפחתי, זמן איכות ועשייה פונקציונלית היא בישול משותף.

חשבו מראש על מאכלים אותם תוכלו להכין יחד עם ילדיכם ורכשו את כל המצרכים הדרושים. אם מדובר בילדים קטנים, תוכלו לתת להם לערבב מרכיבים ביחד, למיין ירקות או ללוש את הבצק. ילדים קצת יותר גדולים יוכלו לסייע בקילוף ירקות, בחירת סוגי הלחם הרלוונטיים, תיבול המאכלים, חיתוך האלמנטים וערבוב המרכיבים בסיר. התאימו את פעולות המטבח השונות לגילו של הילד בכדי שהוא באמת ירגיש שהוא תורם ומסייע לבישול המאכלים.

רצוי לרכוש מוצרים בכמות מספקת כמו גם לוודא שכל המרכיבים שרכשתם איכותיים ובתוקף, מעבר לזה העדיפו לקנות תבלינים טהורים.

 

משחקי קופסא

משחקי הקופסא אינם נחלתו של יום כיפור כפי שרבים נוטים לחשוב, הם עשויים לסייע לפתח מיומנויות קוגניטיביות בקרב ילדים כמו שיפור הזיכרון והחשיבה. מעבר לזה, המשחקים הללו מקנים לילדים ערכים חיוביים כמו חשיבה כלכלית נכונה, תכנון צעדים אסטרטגי, פיתוח הדמיון ופיתוח תחרותיות בריאה.

בכדי שהילדים ייהנו ממשחקי הקופסא, מוטב לרכוש משחקים המיועדים לגילם ועוסקים בתחומי העניין שלהם. כמו כן, רצוי לארגן פינת משחקים ייעודית, עם שטיח צבעוני ופופים נוחים מאחר ודבר זה ידרבן את הילדים לשהות בפינת המשחקים לזמן ממושך.

 

תחנות ספורט בבית

פעילות נהדרת, מהנה ומסייעת לשמור על הכושר הגופני, היא הפקת יום ספורט ביתי.

במהלך יום הספורט הפכו את הבית לחלל מלא בתחנות ספורט אטרקטיביות ומהנות. את כל משחקי הספורט תוכלו להכין לגמרי בעצמכם (מה שמהווה פעילות בפני עצמה) ולאחר מכן לשחק עם המשחקים עליהם עמלתם.

כחלק מתחנות הספורט בבית, תוכלו להכין תחנת באולינג. לשם כך תצטרכו בקבוקי שתייה שאינם בשימוש, צבעי גואש ומים. ראשית יש לצבוע באמצעות צבעי גואש את הבקבוקים כך שיהיו לנו בקבוקים במגוון צבעים. לאחר הייבוש נמלא את הבקבוקים במעט מים על מנת שיהיו יציבים ולבסוף נוכל לשחק עמם בבאולינג ביתי.

דוגמא נוספת לתחנה ייחודית היא תחנת המכשולים. על מנת להכינה יש למתוח חוטים בחלל הבית כך שהחדר ייראה כמו משימה של הגיבורים מהסרטים, את החוטים ניתן לקשור על הרהיטים או לחבר לחפצים שונים בחלל החדר. הילדים יצטרכו לעבור את מסלול המכשולים מבלי לגעת באף חוט.

עוד רעיון הוא ליצור תחנה של קליעה למטרה. בשביל לעשות זאת תצטרכו חישוק, עיתונים ישנים, צבעי גואש, דבק לבן וקישוטים. קשטו את החישוק ומהעיתונים הישנים צרו כדורים בגדול הרלוונטי. את הדבק ערבבו עם מעט צבעי גואש ומרחו מסביב לכדורי העיתונים שיצרתם, דבר זה יחזק את הכדור ויעניק לו צבע ייחודי. לאחר מכן תוכלו לתלות את החישוק בבית ולנסות לקלוע את הכדורים לתוכו.

 

קולנוע ביתי

צפייה בסרטים היא פעילות מהנה כשלעצמה אבל יצירת קולנוע ביתי בבית, זו פעילות מהנה עוד יותר.

תחילה, בחרו מספר סרטים מעניינים, בהם תרצו לצפות במהלך הפעילות. לאחר מכן הכינו יחד עם הילדים כרטיסים לסרטים הללו כמו גם פוסטרים המספרים את תקציר הסרט ומציינים את שעת ההקרנה. לאחר שסיימתם להכין את האלמנטים הללו, תוכלו לתלות בקולנוע הביתי את הפוסטרים ולהשתמש בכרטיסים בכדי לראות את הסרט.

הכינו פופקורן וחטיפים שונים ושבו לצפות בהקרנת הסרטים הייחודית שתכננתם. מומלץ לעשות את הפעילות הזו יחד עם חבריהם של הילדים, כך יוכלו ליהנות יחדיו.

 

 

לא חייבים לצאת מהבית בשביל ליהנות משלל פעילויות אטרקטיביות עם הילדים. עם מעט יצירתיות והשראה מהרשת, תוכלו לגרום לבית הפרטי שלכם להיות האטרקציה המהנה ביותר עבור ילדיכם. הכינו מאגר רעיונות לפעילויות ביתיות ושבצו בלוח התכנון המשפחתי (או לוח השנה) את הפעילויות העתידיות, כך הילדים יוכלו לדעת מתי מתקיימות הפעילויות בבית ומתי יוצאים לבלות בחוץ.

 

 

ושיהיה חופש נפלא!

 

 

שלכם,
צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

עוברים דירה? כך תתכוננו לשינוי

מעבר דירה הוא תהליך מורכב המשלב לחץ נפשי וקושי פיזי. איך נכין את הילדים בכדי להקל עליהם עד כמה שניתן?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?