ספר חדש ומהפכני מבחינת כל הידוע לנו על יישור שיניים, הסיבות למבנה לסתות לקוי, הקשר בין יישור שיניים ולסתות לבריאות הכללית, והזמן הנכון להתחיל לטפל בבעיה: כבר מגיל 4 שנים!

כשתגיעו לגשר, תדלגו מעליו: יישור שיניים – אפשר גם אחרת

בספר החדש והמהפכני "כשתגיעו לגשר, תדלגו מעליו" מציג ד"ר מיכאל גורבונוס, רופא שיניים בעל ניסיון בינלאומי של 25 שנים את השיטה התפקודית בה הוא מטפל מזה 12 שנים.

 

בשונה מהאורתודונטיה הקלאסית, שמציעה להמתין עד שצומחות לילד כמעט כל השיניים הקבועות בסביבות הגילים 12-10 ואז מנסה למצוא פתרון לבעיית שיניים ולסתות עקומות, השיטה התפקודית גורסת כי יש להתחיל ביישור השיניים כבר בגיל 4.

 

השיטה התפקודית אף מספקת פתרונות לבעיות שנלוות ללסתות ושיניים עקומות דוגמת סינדרום נשימת פה, יציבה עקומה, היצרות קנה הנשימה, שינה שטחית, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות דיבור, דחיקת לשון, גמילה ממוצץ, הרטבת לילה, שחיקת שיניים ותלישת שערות.

 

מטרתו של הספר "כשתגיעו לגשר, תדלגו מעליו" היא בין היתר לענות על השאלות:

 • למה בדור הזה ילדים רבים כל כך נזקקים ליישור שיניים?
 • איך יכולים ההורים להבחין בהתפתחות לא תקינה של לסתות אצל ילדים?
 • בקיעת שיניים: גורמים להתפתחות לא תקינה של לסתות אצל ילדים, אילו בעיות עשויות להתעורר עקב התפתחות לא תקינה של לסתות אצל ילדים.
 • השפעת יישור לסתות ושיניים תפקודי על כל הגוף - השיטה התפקודית, יישור שיניים לפי השיטה התפקודית – הופכים את הבעיה על הראש.
 • טיפול במפרקי הלסת בראייה אוסטאופתית.
 • טיפול בגולגולת ובעמוד השדרה לאיזון הלסתות (קרניו סקרל).
 • סינדרום נשימת פה.
 • הנקה והתפתחות הלסתות.
 • לשון קשורה והשפעתה על התפתחות הלסתות.
 • דחיקת לשון.
 • הקשר בין דיבור ללסתות.
 • הפרעות קשב וריכוז.
 • השפעת לעיסה ואכילת מזון מוצק על התפתחות הלסתות.
 • הגישה האנתרופוסופית להתפתחות שיניים ולסתות.
 • גמילה ממציצת אצבע.
 • הרטבת לילה.
 • שחיקת שיניים.
 • תלישת שערות.
 • ועוד....

 

ד"ר מיכאל גורבונוס

ד"ר מיכאל גורבונוס הוא רופא שיניים בעל ניסיון בינלאומי של 25 שנים, כ-12 מהן בשיטת יישור שיניים תפקודית. כיום הוא מטפל ביישור שיניים ולסתות בשיטה התפקודית בילדים ובמבוגרים מגיל 4 ומעלה והוא בעל הקליניקה "מדיקל סנטר" ליישור שיניים לילדים בתל אביב ובקריית ביאליק. הוא גם מטפל בהפרעות שינה, בהפסקת נחירות ודום שינה, באימוץ הרגלי נשימה נכונה ובטיפול במפרקי לסת וכאבי פנים וכמו כן בשינוי הרגלים ודפוסי התנהגות דוגמת מציצת אצבע, כסיסת ציפורניים ותלישת שערות. בשנת 2007 הקים ד"ר גורבונוס את אפונה, איגוד בינלאומי לתפקוד, והוא נשיא האיגוד מיום הקמתו. משמש כפרופסור אורח במחלקה לאורתודונטיה באוניברסיטת טולוקה, מקסיקו, ופרופסור אורח במחלקה לאורתודונטיה באוניברסיטת ברצלונה, ספרד.

 

עוד בספר מאוגדים מאמרים מאת מומחים בתחומים שונים מהארץ ומהעולם וביניהם:

ד"ר בארי רפאל - רופא שיניים ואורתודנט, אנתוני אלטמן - מהפנט מוסמך מארצות הברית, ד"ר גאבור הרמן - רופא שיניים ואורתודונט, פרופ‘ ברברה בימלר - מרצה, מלמדת ומפיצה את שיטת יישור השיניים התפקודית בימלר בעולם, פרופ‘ וילסון ארגאו - רופא שיניים, אמיר אבני – אוסטאופת, לילך סבט - מורה מוסמכת לטיפול קרניו סקרלי (גולגולת ועמוד השדרה), אורנה אדריאנסן - מומחית לנשימה בריאה בשיטת בוטייקו, פטריק מקובן - מטפל בשיטת בוטייקו (טיפול טבעי לשיפור הנשימה), ד"ר ג‘ינה ויסמן - רופאת שיניים, יועצת הנקה מוסמכת ואחות מוסמכת, יושבת ראש האיגוד הישראלי ליועצות הנקה מוסמכות, ד"ר אייל בוצר - מומחה לרפואת שיניים לילדים מבית חולים הדסה, סנדרה קולסון - תרפיסטית ומטפלת שרירי פה ופנים מוסמכת, מירנה קירש - קלינאית תקשורת בעלת תואר שני, ד"ר דיאנה סימונסון - רופאה נטורופטית המתמחה בעיקר בטיפול בתופעות מבניות ניווניות והתפתחותיות בשימוש בשילוב של נאורו אוריגינל רסטרוקטורינג ובתזונה טיפולית אנזימית, ד"ר קלאוס האופט - רופא שיניים אנתרופוסופי, פרופ‘ בקר רבי - רופא שינים ואורתודונט. 

 

לפרטים נוספים:  http://www.orthokids.co.il

 


עוד באותו נושא

שפעת החזירים - לחסן או לא לחסן - זו השאלה?

עייפות, ליחה, שיעול, פצעונים על העור, בחילות, כאבי ראש, דלקות גרון, חום גבוה ועוד. אלו חלק מהסימפטומים של...

התגובות שלכם ...

חוות דעת

נתקלתי בספר "כשתגיעו לגשר, תדלגו מעליו" בדיוק בזמן שאני מחפשת רופא שיניים ליישור שיניים עבור בני וברגע שהתחלתי לקרוא בו לא הצלחתי להניח אותו מידיי.

 

כל כך הרבה דברים בספר נראו לי הגיוניים, לעומת דברים שרופאי השיניים שעברתי אצלם אמרו לי, שפשוט התרגשתי לקרוא בו.

 

ויש כמה דברים עיקריים שעוררו את סקרנותי לגבי השיטה התפקודית שהספר מדבר עליה והם:

(א) שרופאי השיניים הקונבנציונאליים אכן המליצו לי בעבר בקלות יתרה על עקירת שיניים, לעומת השיטה התפקודית שמנסה להימנע מכך עד כמה שניתן,

(ב) שרופאי השיניים הקונבנציונאליים התעקשו שעלי להמתין עם הילד עד שכל השיניים יצמחו ויתחלפו ורק אז יהיה ניתן לעשות משהו, בשעה שעל פי הגישה של ד"ר גורבונוס ניתן להתחיל לטפל וליישר את השיניים כבר בגיל 4 ולפני שהמצב יהיה חמור כל כך בגיל מאוחר.

(ג) שרופאי השיניים הקונבנציונאליים שביקרתי אצלם מעולם לא טרחו לשאול האם הילד נושם מהפה או מהאף, מה הוא אוכל, להסתכל איך הוא עומד או מחזיק את הראש וכו‘, לעומת השיטה התפקודית שגורסת שהכל קשור...

 

ספר מרתק, מומלץ וחשוב.

 

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!