קשב וריכוז, היפראקטיביות, בעיות התנהגות ועוד - אלה מילים שהורים נאלצים להתמודד מולן, בייחוד כשהמורה מתקשרת לספר כמה קשה להעביר שיעור רצוף הפרעות, צחוקים ואי הכנת שיעורים.

לא רק ריטלין

אנו נמצאים בעידן בו מערכת החינוך אינה יכולה להראות גמישות ולשנות את שיטת החינוך והלימוד בהתאם לילד. ישנה כפייה של מערכת החינוך על הילד, אך מצד שני לא תמיד אפשר להתעלם מהבעייתיות סביב התנהגות הילד, כי גם בבית אנו כהורים חווים מולו קשיים המעיבים על ההתנהלות שלנו מולו ועל היחסים ביננו.

 

לעיתים המצב משפיע באופן שלילי גם על הדימוי העצמי של הילד. קשה לחוות כל יום כל היום גערות צעקות וכישלונות, יש לזה מחיר.

 

אנו מוצאים עצמנו בדילמה. מצד אחד ישנו צורך בטיפול, כלשהו, מצד שני לא ששים לתת תרופות באופן יומיומי. זו דריסת רגל גסה באורגניזם שנמצא בתהליך צמיחה והתפתחות. האם זו התשובה האולטימטיבית?

 

קצת על ריטלין

התרופה ריטלין ונגזרותיה כגון קונצרטה וכו‘, מומלצות ע"י גורמים במערכת החינוך והרפואה וניתנות "כפתרון אוניברסאלי" לבעיות קשב ריכוז והיפראקטיביות. זה הפתרון הקל ביותר. טבליה אחת בפה ויש שקט, אך הילד הוא זה שסובל מתופעות הלוואי. תופעות אלו באות לידי ביטוי ביתר שאת ככל שהרגישות שלו גדולה לחומר.

 

הריטלין ונגזרותיה הינן תרופות המבוססות מבחינה כימית על סם מרץ (אמפטמינים) שכאשר ניתן בכמויות גבוהות גורם למצב הפוך של שקט וריכוז מלאכותיים. הורים שמפסיקים מתן ריטלין בקיץ למשל, יכולים להעיד שהבעיה האורגאנית לא רק שלא נפתרה, אלא אף הוחמרה וזאת מבלי להזכיר תסמיני גמילה.

 

תופעות הלוואי ידועות ואף כתובות שחור על גבי לבן בעלון לתרופה. מהמרכזיות שבהן: העדר תיאבון, העדר שמחה, כאבי בטן, כאבי ראש בעיות שינה ועוד. אלו הן לא תופעות שהיינו רוצים לראות אצל ילדים שאמורים ליהנות מהחיים, לשמוח, לגדול ולהיות מאושרים.

 

אז מה עושים? איך פותרים את הבעיה?

כהומאופתית אוכל רק להעיד ולספר על שיטת הטיפול בה אני עוסקת – הומאופתיה.

אל הקליניקה מגיעים ילדים רבים מכל הגילאים, גם מתחת לגיל 7, גיל האבחון הרשמי.

קשב ריכוז, עם או בלי היפראקטיביות, אינה הפרעה חולפת. היא מלווה את הילד כל חייו ולכן רצוי לבחור בשיטה שמסוגלת לשנות ולרפא, כהומאופתיה.

 

באמצעות טיפול הומאופתי ניתן לסייע לתופעות שכיחות הנלוות לבעיית הקשב כגון: בעיות קריאה וכתיבה, בעיות התנהגות, פחדים, בעיות בריאות, בריחות שתן/צואה ועוד.

 

הטיפול ההומאופתי מותאם באופן אינדיבידואלי לכל ילד בהתאם לסימפטומים הדומיננטיים אצלו כאשר מטרת הטיפול היא למתן את הסימפטומים הדומיננטיים תוך ריפוי המערכת ולא השתקה או מיסוך המצב.

 

כיצד זה נעשה בפועל?

בפועל אני מתאימה לאחר פגישה הכנה הומאופתית ספציפית הנדרשת לילד.

ההכנות ההומאופתיות מקורן בטבע, הן אנרגתיות ומופקות בתהליך מעבדתי ייחודי.

הכנה הומאופתית מכילה קוד תפעול, מידע ספציפי עבור גוף המטופל. מערכות הגוף יודעות לכוון עצמן לאט לאט בהתאם למידע זה וחוזרות לתפקוד תקין. זהו תהליך הריפוי למעשה.

 

יתרונות בולטים לטיפול הומאופתי

* מטפל גם בבעיות הנלוות פיסיולוגיות ורגשיות

* טבעי ללא חומרים כימיים

* ללא תופעות לוואי

 

 

תמיד כאן עבורכם,

שרית

 

 

על הכותבת:
שרית שיינבלום RCHom
הומאופתית קלאסית מוסמכת
נסיון קליני של 12 שנים
קליניקות: ת"א, כ"ס, ראש העין       
הצטרפו אלי בפייסבוק: https://www.facebook.com/%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%91%D7%9C%D7%95%D7%9D-%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%94-%D7%9C%D7%94%D7%95%D7%9E%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%AA%D7%99%D7%94-150855785017615/
מזמינה אתכם ליצור קשר ויחד ננסה לתת פתרון יעיל, בטוח ולטווח רחוק עבור ילדכם,
ניתן להתקשר לייעוץ ללא תשלום: 050-8624314

 


עוד באותו נושא

ילדי האינדיגו

מאמר על הילדים של היום, מתוך מידעון "להיפתח לחיים"

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!