קיץ, חם, והמון ילדים במזגן דורשים את מנת תשומת הלב שלהם כדי ליהנות, להתפתח ולהשכיל... או סתם כדי להוציא את ההורים שלהם מדעתם. מה עושים?!

חם שם בחוץ

מה אפשר לעשות שיהיה חינוכי (דהיינו לא עולה הרבה כסף...), משעשע (שזה אומר קרוב לבית ולא מצריך נסיעה של שעה ברכב עם ערימת ילדים מתקוטטים), ומאתגר (מי אמר "אני רעב" ולא קיבל)?

 

אז במיוחד בשבילכם, אחי ואחיותיי ההורים המתוסכלים, מדריך קצר לבילויי חופש גדול.

 

בוקר משתלה: פעילות כיפית שלא תעלה לכם הרבה כסף אבל תתרום המון הנאה לזמן ארוך. כל מה שנדרש מכם זה להתניע את הרכב ולנסוע למשתלה קרובה למקום מגורכם, תוכלו להכין בבית עציצי מחזור מבקבוקים ישנים ולקשט אותם בכל מה שעולה על דעתכם, מדבקות, צבעי גואש וכל מה שנשאר מציוד בית הספר, במשתלה תוכלו לקנות צמחי עונה צבעוניים ולתת לילדים להשקות ולפתח אותם במשך כל הקיץ.

 

בוקר סופר: דרך ללמד את הילדים לתקצב את עצמם כלכלית. לכל ילד יש לתת תקציב מסוים, ועליו לנסות לקנות כמה פריטים שאהובים עליו במסגרת התקציב שהוענק לו. הפעילות תלמד את הילד חשבון, דחיית סיפוקים והנאה גדולה במסגרת ממוזגת וחינוכית.

 

בוקר ספריה: אמנם הקריאה כבר קצת יצאה מכלל הפעילויות השוטפות, אבל עדיין נותרו ספרי קומיקס ועוד ספרים קצרים שמצליחים למשוך את תשומת הלב לילדים, ולכן מומלץ לגשת לספריה בבוקר רגוע ולנסות לחפש משהו שיגרום לילד להתעניין ולתת תשומת לב למשהו אחר מלבד מסך מחשב.

 

לילה כוכבים: אמנם מבחינתנו, פעם לילה של כוכבים היה רומנטיקה, יין ופרפרים בבטן, אבל תמיד אפשר לחשב מסלול מחדש. אז ארזו את הילדים, (לא לפני שדאגתם לשנת צהרים מתוקה לכל הקטנטנים, מה שאומר שגם לכם תהיה קצת מנוחה באותו יום) וצאו לנשום קצת אויר במקום פתוח עם חופת כוכבים גדולה ומנצנצת מעליכם. כל ילד יוכל גם לאמץ לו כוכב ולנסות לאחר מכן למצוא אותו בלילה מחלון חדרו...

 

מסעדה: הפרויקט שלכם באותו יום הוא ליצור ארוחת בוקר או צהריים משותפת, בה כל הילדים ישמשו כעוזרי מטבח. אחד יהיה אחראי סלט, אחד אחראי עיקרית וחלקם אחראי קינוח או עריכה יפה של השולחן. הפעילות מגבשת, מהנה משעשעת ומחנכת... ויכול להיות, שתהיה אפילו טעימה.

 

מאחלת לכם ההורים הרבה שלווה, נשימות עמוקות... ואם זאת לא פעם ראשונה אז אתם כבר יודעים... בסוף זה נגמר.

 

 

ושיהיה חופש מקסים.

 

 

שלכם,

ליאת גולדשטיין

האמא של אמאבא

 


עוד באותו נושא

פארק הקופים

בכל יום שני וחמישי אחר הצהרים מבלים ונהנים בפארק הקופים עד השעה 21:00, צופים בהאכלת הקופים וגם נהנים מקרטיב וקפה חינם

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!