חוויה משפחתית קסומה של ילדות בטבע: משחקים ופעילויות באזור האדמה והמים שבשביל, סיור בגן הבוטני, סדנאות יצירה ועוד.

"שביל התגליות" בגן הבוטני בירושלים

פעילות חדשה לכל המשפחה בגן הבוטני בירושלים, "תגליטבע", תתקיים מדי שבת במהלך החודשים מאי-יוני ותכלול סיורים חינם בגן ובשביל התגליות, דפי צביעה ענקיים, סדנאות יצירה כגון הכנת בובות ועוד.

 

שביל התגליות, האטרקציה החדשה בגן, הוא פרויקט ייחודי וחדשני באמצעותו יכולים הילדים ליהנות מיופיו של הגן תוך פעילות מאתגרת ושימוש במתקני משחק באזורי המים, האדמה, הצמרות והשורשים וללמוד מה הקשר ביניהם ובין הצמחים שגדלים בגן.

כחלק מהשביל הותקן בגן פסל ייחודי באורך 50 מטר של האמן הבלגי וויל בקרס שנקרא "השורשים שלנו". הפסל בנוי מאלפי ענפים של עצי אקליפטוס הבנויים כמיצג של עץ ענק שנפל, בו יוכלו הילדים להיכנס ולשחק.

 

בנוסף על שביל התגליות, בגן הבוטני בירושלים ניתן למצוא למעלה מ- 10,000 מיני צמחים ממגוון אזורים גיאוגרפיים בעולם, והוא נחשב לגן הבוטני הגדול בישראל.

 

הכניסה חינם לכל תושבי ירושלים עד 4/6/16 מותנה בהצגת תעודת זהות ובמילוי פרטי קשר.

ביום ירושלים, 5/6/16, הכניסה חינם לכל תושבי הארץ.

 

 

לפרטים נוספים: http://www.botanic.co.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

כבר שנים שהגן הבוטני בירושלים הוא אחת האטרקציות האהובות עלינו.

מבחינתי, זוהי פנינה בלב ירושלים, שמשלבת אויר הרים, ניחוחות קסומים, טבע ופריחה, ואם אין זו שבת - אז גם נסיעה כייפית ברכבת הקטנה.

 

וכעת פתחו בגן אטרקציה חדשה לילדים: שביל התגליות.

מדובר במסלול מיוחד לחוקרים הצעירים, שבתחילתו מקבל כל אחד מהם שקית עם אביזרים, ושבמהלכו הם נהנים מפעילויות שונות בגן הקשורות למים, אדמה, צמחים, ועוד.

השבוע, לקראת יום ירושלים, עלינו לרגל עם הילדים לירושלים, בין השאר לגן הבוטני ולשביל התגליות החדש וההנאה אפילו עלתה על המצופה!

 

ראשית לקח אותנו המסלול אל אגם יפהפה שסביבו צמחיה ירוקה ומפל מים קטן נשפך אליו, והילדים התבוננו באמצעות זכוכיות המגדלת שהקיפו אותו על פרחים, אבנים וחרקים שונים.

בהתלהבותם הרבה, גם כאשר התקדמנו בדרך הם המשיכו להתבונן באמצעות זכוכיות המגדלת שמצאו בערכות שקיבלו על פריטים שונים לאורך היום כולו.

בהמשך הגענו לרחבה מוצלת ובה מתקני מדע, שם כל ילד מצא משהו שעניין אותו. מתן למשל הסביר לי מהו בורג ארכימדס, וכל הילדים אף השיטו את הסירות הקטנות שמצאו בשקית ההפתעות שלהם.

משם התקדמנו לחקור קצת את האדמה והאבנים באמצעות חיפוש זהב בעזרת מסננות ב"נהר" - אטרקציה שהתגלתה כחביבה ביותר על ילדים בכל הגילים...

נרשמו שיאים חדשים של התלהבות כשהילדה אכן מצאה "זהב" במים...

 

עברנו עוד מגוון פעילויות לאורך שביל התגליות, כולן מקסימות ומהנות ביותר - הנה חלק מהן:

 

גן הרפתקאות מיוחד

פינת יצירה בחומרים מן הטבע

לוחות ציור לשימוש באבן הגיר שקיבלנו בשקית ההפתעות...

וקינחנו בנסיעה חווייתית ברכבת הגן שהותירה אותנו, כמו תמיד, עם חשק לבקר במקום שוב בקרוב.

 

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!