המשקעים שירדו השבוע מילאו את הנחלים ואת הכנרת וכיסו את ההרים, הגבעות וגדות הנחלים בפלומה ירוקה בשלל גוונים. פרחי חורף פורחים והטבע במלוא הדרו. זה בדיוק הזמן, אומר ניסים אסבן מרשות הכינרת, למסלול הליכה יפהפה במקטע שביל סובב כינרת.

מדובר במסלול רגלי ונינוח, המתאים לכל המשפחה, עובר בין חורשות איקליפטוסים ועצי זית, ערוצי נחלים שלאחר מערכת הגשמים האחרונה התחדשה הזרימה בהם, ומבני אבן עתיקים מהתקופה העותומאנית. לאורכו של השביל ניתן ליהנות מפינות חמד מוצלות ושקטות בחיק הטבע אשר הוקמו בסיוע מתנדבים, תלמידי בית ספר, וכן מיופייה של הכינרת.

 

מתחילים את הטיול בכביש 87 – מצפון לכינרת, פונים לפני גשר אריק דרומה לעבר שפך הירדן, מחנים את הרכב בין האקליפטוסים סמוך לנקודת הסיום של שייט הקיאקים "אבוקיאק". חשוב לזכור להשאיר רכב בנקודת הסיום (אופציה נוספת- לחזור על עקבותינו לרכב בנקודה זו).

תיאור המסלול: מחורשת האקליפטוס שעל הירדן צועדים לכיוון מערב בשביל, בתחילה על שפת הירדן ובהמשך על שפת הכינרת. לאחר כקילומטר וחצי מבחינים בערוץ נחל אור, הזורם במהלך כל השנה (ובמיוחד בתקופה זו) בזכות מעיין עין עייש, הנובע בין כביש 87 לכינרת ובסמוך מגלים את אתר תל עייש, ישוב קדום מתקופת הברזל ועד תקופה העותומאנית. המעוניינים במסלול קצר, יכולים לעלות בשביל המסומן לצומת אלמגור ולסיים את המסלול בנקודה זו, לאחר כשני קילומטרים נוחים וקלים לצעידה.

 

משפחות המעוניינות במסלול ארוך יותר (כחמישה קילומטרים) יוכלו להמשיך לצעוד לאורך השביל, דרך "מפרץ אמנון" היפיפה וחוף ספירית. לאחר כחצי קילומטר חוצים את נחל כורזים בשביל עזים צר, ולאחר מכן עוברים דרך הגן הלאומי כפר נחום.

 

המסלול פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.

 

אורך מסלול הטיול הקצר(עד צומת אלמגור) 2 קילומטר, כ-45 דקות הליכה.

אורך מסלול הטיול הארוך 5 קילומטר, כשעתיים הליכה.

רמת הקושי: קלה מאוד.

פרויקט "שביל סובב כינרת" החל לפני עשור בשיתוף עם תלמידים מתנדבים מבתי ספר מכל הארץ במטרה לסייע ולשמר את ערכי הטבע, הנוף והמורשת למען הציבור. השביל מתוכנן ומתוחזק ע"י רשות ניקוז ונחלים כינרת.   

 

 

לפרטים נוספים: www.kineret.org.il

 


עוד באותו נושא

עוגיות אגוזים וחמוציות ללא גלוטן

אמנם בטור הבישול שלנו אנחנו משתדלים להביא מתכונים ללא גלוטן במשך כל השנה, אבל היום רגע לפני חג הפסח...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?