אמנם חורף עכשיו אבל לא תמיד רוצים להישאר בבית. אם התמזל מזלכם והשלג לא חוסם לכם את הגישה, יש שפע של פעילויות שאפשר לעשות בחוץ גם בחורף, וקיימים שפע של רעיונות שאפשר להוציא לפועל בחוץ כשלא גשום והרוח סוערת.

אפשר לקחת את הילדים לפארק או גינה ציבורית סמוכה כדי לעזור להם להוציא את המרץ ולנשום אוויר צח, ואפשר לקחת אותם לעשות מגוון של פעילויות בקניון סמוך, ולהפוך אותו למגרש המשחקים שלכם. תתפלאו כמה אפשר לעשות גם כשלא מוציאים כסף אבל אם רוצים גם אפשר ליהנות מבילויים מקומיים ואהובים, ולעבור שם שעות רבות ולהפיק לא רק הנאה אלא גם תועלת.

 

משחקייה ומתקני שעשועים

בקניונים רבים יש גימבורי, משחקיות לילדים פינות עם מתקנים שבהם אפשר לשחק עם הילדים או להניח להם לשחק אחד עם השני, אם מצאו שם חברים. כלוב כדורי הפלסטיק שבו הולכים לאיבוד בין כדורים צבעוניים, מגלשות ומתקני טיפוס מוצבים בלא מעט קניונים ומאפשרים לילדים הזדמנויות להוציא מרץ ולחלץ עצמות.

עם היוזמה החדשה של אתגר האוורסט בקניונים מסוימים אפשר גם לשפר את הבריאות והכושר הגופני בצורה משפחתית, הורים, ילדים, בני משפחה נוספים. במקום לקחת מעלית אפשר לעלות במדרגות או לנצל את המסדרונות הארוכים של הקניונים כדי לעשות הליכות. נהדר במיוחד למי שמחפש דרך נעימה וזולה לרזות מבלי להתעצל.

אין הרי דבר נחמד מווינדו-שופינג תוך כדי הליכה...

 

הופעות, סרטים, בילויים

יש גם אירועים ופעילויות לקטנים. אם אלה כוכבי הילדים והדמויות המוכרות מהטלוויזה. כמו כן, יש תמיד בית קולנוע אחד לפחות שמציג סרטים לילדים בשעות שבהן ברור שהם יוצאים לבלות עם ההורים, ולכן זהו בילוי מהנה שאי אפשר כמעט לפספס בו. רוב הסרטים מרתקים ילדים לפחות בגלל החוויה גם אם הם לא מי יודע מה מרשימים.

בכלל, סרטים לילדים, במיוחד סרטי אנימציה, הם מהסוג שצופים בהם שוב ושוב, וזה הופך כבר לחלק מההווי המשפחתי כמו סרטי דיסני ופיקסאר. אם אתם משפחה רבת תושייה ודמיון, נסו להמציא משחק משפחתי שמאמץ מאפיינים של דמויות ומאפיינים מהסרט שבו צפיתם, והמשיכו את החוויה הנהדרת הזאת עוד הלאה. היצירתיות הזאת היא משחק נהדר כל ימות השנה ולא רק כשמשתעממים, אגב.

 

להביא משחקים לקניון וספרים

אם מזג האוויר יפה, יש תמיד איזו פינה שבה אפשר לשבת לאכול משהו, ואחר כך לשחק משחק קצר כלשהו או להמציא משחקים עם אביזרים. אם מזג האוויר לא נעים, נכנסים לקניון כדי להסתובב בין חנויות, עם מטלות שונות כמו לספור כובעים, מניפות, פריטים בצבע מסוים או לספר סיפורים על אנשים שאתם לא מכירים ואתם צריכים לאמץ את הדמיון.

 

כשיוצאים מהבית, מגיעים תמיד למקומות מעניינים, ולכן כדאי לפחות לנסות.

 

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

קייטנת ארצות ועמים

קייטנת ארצות ועמים

קייטנת ארצות ועמים - ברוכים הבאים! הכינו את הדרכונים וצאו למסע מרתק מסביב לעולם, בכל יום במדינה אחרת...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?