יריד אמנות חווייתי לפיתוח הדמיון והחשיבה המקורית - עשרות פעילויות אמנות ועיצוב לילדים, לנוער ולמבוגרים, סדנאות פתוחות, כיתות אמן, תערוכות, מיצגים והקרנות וידיאו המאפשרות לקהל להיפגש עם אמנות בגובה העיניים, לעבוד עם יוצרים ללמוד מקרוב מהי אמנות.

צבע משפחתי

מופעי חוץ ומיצגים, מגוון רחב של סדנאות מרתקות בתחומי האמנות והעיצוב, תערוכת אמנות יפהפייה המנסה להציג את התשובה לשאלה "מהי אמנות?", כיתות אמן שונות, הרצאות מעוררות מחשבה ומאירות עיניים, מופעי חוץ ומיצגים ועוד.

 

יריד מקסים לכל גיל ולכל המשפחה שמנגיש את האמנות ואת היצירה לכל מי שחפץ בכך, מאפשר לגעת, לחוש, לחוות וליצור במגוון סוגי חומרים החל מיצירת פסלי נייר, בד או פלסטלינה ועד ליצירת רובוטים או סרטוני אנימציה.

 

בין הסדנאות:

 

מחברת קשר

קרן שפילשר, אמנית פלסטית, מרבה לצייר מחברות קשר ויומנים אישיים, מתוך אמונה בכוחה של האמנות ליצור קשר בין האמן לעולם ולסובבים אותו. עבודותיה מלאות חיות והומור ומזמינות את המשתתפים להתייחס למכחול כאל שרביט קסמים שבאמצעותו אפשר לברוא עולם דמיון פרטי וחדש.

בסדנת "מחברת קשר" אנו נחבר את פועלה האמנותי של קרן למוצר חדשני ומקורי מבית "מונקי ביזנס", ה"אקו–קליפ": כל משתתף יקבל חבק רב-פעמי ובאמצעותו יכין מחברת אישית, שאת האיור שעל כריכתה הוא יצייר בהשראת עבודותיה של האמנית.

 

משפחת המפלצות הרכות

תמר ניקס, מעצבת מוצרים מלבד, צמר טבעי ועורות, בעלת המותג  boodoמלמדת את המשתתפים כיצד באמצעות גזירה והשחלה בלבד, יכול להפוך שטיח מלבני למשפחה של יצורים שובבים, חמודים וחצופים.

בפעילות תלמד תמר על תכונותיו הגמישות והרכות של הלבד הסינטטי ותדגים את הטכניקה של חיתוך והרכבה ללא תפר המאפיינת את עבודתה.

 

ה-OFFBITS  נפגשים

ה-OFFBITS , דמויות רובוטיות להרכבה עצמית, הן פרי המצאתו של המעצב בוגר "בצלאל" רועי ברזני, אשר כילד נהג לפרק צעצועים ולהרכיבם מחדש. ברזני, היום אב לילד, פיתח את דמויות הרובוטים כמשחק המטפח את החשיבה הטכנולוגית והיצירתיות לקטנים ולגדולים.

בסדנה הייחודית נלמד את עקרונות ההרכבה הבסיסיים של הרובוטים מסדרת OFFBITS ולאחר מכן נבנה באופן חופשי דמויות כיד הדמיון.

 

ציור עם כימיה

אמנים הם לפעמים גם מדענים!

בסדנה בהשראת עבודותיה של האמנית אסתר שניידר ומחקר החומרים שהיא מבצעת, נעבוד בגירי שמן, בציור חופשי ועם שבלונות שנכין בעצמנו, ונבדוק מה קורה לצבעים ולצורות שיצרנו בתגובה לדיו ולצבעי המים.

בסוף הניסוי מחכה לנו תוצאה צבעונית ומפתיעה!

 

טוטם משפחתי

האמן שי עיד אלוני נוהג להפגיש ביצירתו בין השבטי ובין המודרני, בהשראתו ניצור יחד טוטמים משפחתיים.

אמנות הטוטמים, שהיתה נפוצה בקרב שבטים אינדיאנים באזור צפון מערב אמריקה הצפונית, התאפיינה בגילוף עמודי עץ עצומים אשר סימלו את השבט או המשפחה. הטוטם, שמשמעותו "ישות מקודשת", יהפוך במהלך הפעילות לסמל משפחתי אישי, שכל משפחה תוזמן ליצור ממגוון חומרים קלים לחיבור ולעיצוב מחדש.

 

 

לפרטים נוספים ולפירוט המלא של הסדנאות וכיתות האמן: http://www.freshpaint.co.il/he

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

היום הגענו, שתי משפחות עם ילדים בגילאי 2 עד 12 ליריד "צבע משפחתי".

הגענו ליריד בסביבות 13:00, כשיש לנו תוכניות נוספות לשעות אחה"צ המאוחרות. בסופו של דבר בילינו כל כך יפה במקום שנשארנו עד 20:00 בקירוב וגם אז היה קשה לשכנע את הילדים לעזוב...

 

בכל פעם ילד אחר בחר סדנה ואז הילדים האחרים יכלו להחליט אם הם רוצים להצטרף אליו או לחפש סדנה אחרת שתעניין אותם יותר. בסופו של דבר, לרוב כולם רצו להשתתף בכל דבר.

ילדים הם יצורים מפתיעים.

ילדים שבבית הם היפראקטיביים, שובבים, לא מסוגלים לשבת במקום אחד יותר משתי דקות פתאום נכנסים ליריד אמנות והנה מתגלים בהם צדדים חדשים: הם יושבים בסבלנות בסדנה אחרי סדנה, מעצבים, מפסלים, מציירים, לא מוכנים להפסיק עד שהיצירה תהיה מושלמת ב-100%.

וכל התפקיד שלי כאמא זה לשחרר אותם. לתת להם ליהנות, להניח להם לבחור בעצמם את החדר הבא שייכנסו אליו, לאפשר להם לרחף על כנפי דמיונם עם היצירות והאמנות שלהם שכנראה כל כך רצתה לצאת.

תענוג אמיתי.

 

אחד הירידים המופלאים והמומלצים שהשתתפנו בהם!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!