" />

לא כל הילדים שמחים בל"ג בעומר. יש כאלו שהאש, משחקי החץ וקשת או ההתקהלות עצמה מפחידים אותם. מדוע ישנם ילדים שמגיבים בצורה שונה וחוששים כל כך?

ל"ג בעומר נקבע בעקבות מותם הטרגי של עשרים וארבעה אלף מתלמידיו של רבי עקיבא ומותו של מנהיג מרד בר כוכבא.

 

קיימת מחלוקת בשאלה האם התלמידים מתו במגפה או במלחמה במסגרת מרד בר כוכבא, אך לא משנה מהי הסיבה, בעקבות מותם נהוג לשמור על מנהגי אבלות שכוללים איסור על תספורות, גילוח, קיום חתונות, שמחות ובילויים. ביום השלושים ושלושה לספירת העומר חדל המוות להתקיף את התלמידים ולכן נקבע יום זה כסוף האבל, החל בו מנהגי האבלות מסתיימים וניתן לחזור לשגרה.

 

רצוי גם לשמוח.

המנהג הוא לקיים מדורה בקבוצה, לשמוח סביבה, להתאמן בחץ וקשת, להסתפר ובפרט לספר את בני ה-3 ועוד.

 

אבל להיות חלק מהילולת החג הינו מנהג שלא כל ילד מתחבר אליו.

ניתן להבחין בילדים שהאש, התספורת, משחקי החץ והקשת מפחידים אותם במקום לשמח אותם. ילדים שכל ההמולה גורמת להם לרצות להתבודד באיזה חדר ולא לצאת ממנו ולהיות חלק מהקבוצה. ילדים שבוכים למראה האש או הדלקת האש. או החץ והקשת. או המספריים של הספר.

 

נשאלת השאלה: מדוע?

מדוע ישנם ילדים שמגיבים בצורה שונה וחוששים, ילדים שממש ילקו בפרצי בכי קורעי לב ויעשו הכול כדי לא להיות חלק מהחגיגה?

 

הסוד בחלקו נעוץ בגלגולי נשמה עתיקים שהגיעו לכאן כילדים.

נשמות אלו היו עדות למלחמת בר כוכבא (או כל מלחמה אחרת), לקחו בה חלק, ואולי אף נכוו או נשרפו. אולי הם נפצעו מחץ וקשת. אולי נשבו או עונו. גזרו להם שערות בניגוד לרצונם. נשמות אלו חוות את הטראומה שדבקה בהם מהעבר.

כמובן שאפשר לומר שזה רעיון מופרך. מי מאמין בגלגולי נשמות? נשמע לא מציאותי, לא ניתן להוכחה, הזוי.

 

לאו דווקא.

חקרתי את הנושא לעומקו. קיימים היום לא מעט מחקרים, כולל בוידיאו וכולל של פסיכיאטרים ידועים ברחבי העולם, שמוכיחים מכל כיוון אפשרי: ילדים לרוב זוכרים את גלגול החיים הקודם שלהם.

 

בחלק מהנשמות, שחוו טראומה בגלגול קודם, הטראומה נשארת חקוקה באופן הזה שכשאותם ילדים באים במגע עם מוטיב כגון אש, חץ וקשת או תספורת, תת המודע שלהם מקבל שוק, כיון שאלמנטים אלו מקושרים אצלם בנשמה למוות, לייסורים לפגיעה קשה, למאסר או לאובדן עצמי.

לכן, אם יש ילד שבאופן קבוע חרד מנושאים אלו כדאי להתייחס לכך ברצינות.

 

באמצעות הומיאופתיה קל ומהיר למחוק מתת המודע של הילד את החרדה סביב הגורם שמדאיג אותו, כמו גם את הטראומה שנחקקה בנשמה. כך הילד ישתחרר ויוכל לקחת חלק וליהנות מהשמחה וההילולה.

 

במקביל לילדים החרדים, קיימת תופעה הפוכה: ילדים שחסר להם אלמנט של פחד. שמסכנים את עצמם ואת הסביבה באמצעות סימפטום שידוע בהומיאופתיה כחוסר פחד.

מערכת החיסון שלהם לא מזהה פחד, הם אמיצים מידי, יטפסו, ירוצו, יתעסקו עם האש ומבחינתם אם ניתן לקפוץ לתוך המדורה ולרקוד שם בפנים - זה נהדר. הם יתעסקו עם החץ והקשת בדרכים מסוכנות להם ולסביבה, ירצו לירות על ילדים אחרים, יוכלו לפצוע ילד אחר, יוכלו לדחוף לתוך המדורה ככה כמשחק. צריך להרחיק אותם מהמספריים, כשעושים להם תספורת הם מסוגלים ברגע להפוך את התספורת לאוזן שנחתכה כי הם זזים, הם ייקחו את המספרים וינסו לספר את עצמם ויכולים להיפצע. הם תזזיתיים כמו האש, אין להם גבולות. הם לא רואים קדימה את הסכנה.

 

גם לילדים אלו יש בהומיאופתיה טיפול מצוין שמגדיר להם בתת המודע של הנשמה את האיזון מחדש. את הפרמטרים מהם צריך להיזהר, את הפרמטרים של גבולות וזהירות.

הטיפול לא הופך אותם לפחדנים כמובן, אלא לזהירים יותר ובעלי תשומת לב. הם יפסיקו לקפוץ בספונטניות וללא חשש לכביש, הם לא יתעסקו עם אש בצורה מסוכנת, וכו'. הם ילמדו ליהנות מהאש כמו כל ילד אחר בלי לרצות להתעסק עימה בדרכים קטלניות.

 

וכמובן, גם לילדים שלהם קושי להיות בסביבה עם התקהלות רבת משתתפים, חשש מזרים, ביישנות יתר, כאלו שנצמדים לאמא לרגל מתחבאים מאחור ולא מרפים, משפילים מבט ומתקשים לשוחח עם זרים, מתקשים לשיר לפני כולם או לדבר לפני קבוצה - לכל אלו ועוד יש פתרונות מלאים ומהירים בהומיאופתיה.

 

הנה שני מחקרים מדעיים בנושא גלגולי נשמות, למי שמעוניין לקרוא עוד בנושא: http://www.hayadan.org.il/gilgul-110802 או http://www.igod.co.il/lifeissues/793-reincarnation.

 

 

ושיהיה לכולנו ל"ג בעומר שמח!

 

 

על הכותבת:
ד"ר אדית נורמה דניאל
בעלת תואר כבוד ברפואה משלימה,
מתמחה בנתינת פתרונות לכל מה שנחשב כבלתי פתיר בתחום איזון האדם
אתר: www.dr-adit.com , טלפון: 0779613596

 


עוד באותו נושא

לא רק ריטלין

קשב וריכוז, היפראקטיביות, בעיות התנהגות ועוד - מילים שהורים נאלצים להתמודד מולן, בייחוד כשהמורה מתקשרת...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?