הפעם אני רוצה לשתף אתכם במקרה אמיתי של ילדה שהגיעה אלי לאחת הקליניקות. מדובר בילדה בת 11, בשם ענת שכששאלתי מדוע הגיעה לטיפול, ענתה בנחישות ובלי להתבלבל: "כי החלטתי שאני לא מוכנה לקחת יותר כדורים".

קשב וריכוז - להוריד את הילד מריטלין

הסתבר שענת מקבלת טיפול תרופתי כבר שלוש שנים לסירוגין. בהתחלה ריטלין, אחר כך קונצרטה, בכל מיני מינונים. ציוניה השתפרו מעט, אבל היא סבלה מתופעות לוואי שונות, מהפרעות אכילה, מכאבי בטן, מחרדות. היא התרגלה לסמוך רק על הכדור ולא האמינה בעצמה. המצב הלך והתדרדר, ענת לא מצאה את מקומה. ההורים, שרצו בטובתה וביקשו לראות אותה מצליחה, ניסו להכריח אותה לקחת את הכדור – הוא הרי עוזר להתרכז, אבל ענת לא רצתה, מה שגרר מריבות ומלחמות יומיומיות בבית.

האווירה בבית הספר לא הייתה טובה, האווירה בבית לא היתה טובה והתחושה הייתה של כאוס ושל כישלון.

 

כעבור חודשים, כשההורים התחילו להקשיב לה, הם הבינו שהיא במצוקה אמיתית והסכימו לחפש יחד פיתרון אחר.

 

למרות ששנת הלימודים הייתה בעיצומה ועל אף שענת פחדה להפסיק עם הקונצרטה ולאבד ריכוז בכיתה, היא הרגישה שהיא לא יכולה להמשיך עם הכדור אפילו עוד יום אחד.

 

אז איך יורדים מריטלין?

כשילדים רוצים לרדת מריטלין, קיימות שתי דרכים לטפל בהם באופן טבעי ולסייע להם לפתור את הקושי בדרך בטוחה וטבעית.

 

לרדת מריטלין ב"זבנג וגמרנו"

יש ילדים שמתאים למבנה האישיות שלהם, לסוג הקושי שלהם וכמובן לנקודה בזמן שבה הם נמצאים - פשוט להפסיק עם הריטלין ולהתחיל טיפול טבעי הומאופתי תחליפי שנותן מענה לקושי.

הדבר מתאים בעיקר בתקופות של חופשה מבית הספר, שאז קל מאד לתת צ‘אנס לטיפול חלופי, טבעי ובטוח וקל יותר להשאיר את התרופות הכימיות על שלל תופעות הלוואי שלהן מאחור ולהתחיל לראות תוצאות בתוך שבועות בודדים.

 

לרדת מריטלין בהדרגה

ילדים אחרים, דוגמת ענת, שהתרגלה להסתמך על התרופות ולא סמכה על עצמה, זקוקים לתהליך הדרגתי יותר של הפחתת הריטלין במקביל לטיפול ההומיאופתי הטבעי.

היתרון הגדול של הטיפול ההומיאופתי הוא שניתן לקבל אותו במקביל לטיפול התרופתי הכימי, כך שמתאפשרת שליטה מלאה בתהליך וירידה מהתרופות ככל שהטיפול ההומיאופתי מתקדם ומציג תוצאות.

 

אין דרך אחת עדיפה על השניה – יש להתאים לכל ילד את הדרך שלו!

הדבר החשוב הוא לבצע אבחון מעמיק ומקיף, שיתחשב במכלול הגורמים המשפיעים על הילד, ורק אז להחליט על אופן הפעולה הנכון שיאפשר לכל ילד לרדת מתרופות כימיות, להשתחרר מ"הקביים" המגבילים אותו ולהתחיל לסמוך על עצמו ולהאמין בעצמו.

 

ומה היה בסוף הסיפור עם ענת?

ענת ירדה בהדרגה מקונצרטה. היום, שנתיים אחרי, היא תלמידה בכיתה ח‘, אהודה ומקובלת על חבריה ויודעת כיצד למנף את "הפלפליות" והתזזיתיות שלה לאפיקים מועילים. היא פעילה בתנועת נוער, נציגת השכבה במועצת התלמידים וכשהיא מרגישה שקצת קשה לה בבית הספר, היא מגיעה אלי לחיזוק, בערך אחת לחצי שנה.

 

 

רוצים פרטים נוספים לגבי טיפול בבעיות הקשב והריכוז במרכז אוצרות? אל תהססו להתקשר ולקבל ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות מצדכם!

צלצלו עכשיו ל 077-4500838.

 

 

שלכם,
ד"ר יואב פנחס,
מנכ"ל אוצרות הקליניקה למתנת קשב וריכוז וצוות המרכז
077-4500838 | www.ritalinfree.co.il | www.facebook.com/ritalinfree
קליניקות: כרמיאל, חיפה, נתניה, רמת גן, ראשל"צ, מודיעין, אשדוד, ירושלים, באר שבע (עומר).

 


עוד באותו נושא

לבחור בהומור - 5 תגובות שיגרמו לילדים לשתף פעולה

ילדים, וילדי קשב וריכוז בפרט, הם לפעמים מתישים. אתם מבקשים מהם משהו והם מתעלמים. אתם מתעצבנים...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?