" />

הפקה חדשה: האגדה הקלאסית והבלתי נשכחת "סינדרלה" מגיעה אל מסך הקולנוע - לראשונה בסרט עלילתי באורך מלא.

באולפני דיסני ממשיכים את המומנטום של הפחת חיים בסרטים מצויירים והפעם: סינדרלה. הסרט החדש מפיח רוח חיים בתמונות הבלתי נשכחות מיצירת המופת הזכורה לכולם עוד מ-1950 בסרט קולנוע מרהיב ועוצר נשימה.

 

בסרט, בבימויו של הבמאי מועמד לפרס האוסקר קנת בראנה ("תור"), מככבת בתפקיד סינדרלה השחקנית לילי ג'יימס ("אחוזת דאונטון"), השחקן ריצ'רד מאדן ("משחקי הכס") בתפקיד הנסיך, זוכת פרס האוסקר קייט בלנשט ("יסמין הכחולה") בתפקיד האמא החורגת והשחקנית הלנה בונהם קרטר ("נאום המלך") היא הפיה הטובה.

 

בצוות יוצרי הסרט ניתן למצוא את זוכה שלושה פרסי אוסקר, המעצב דנטה פרטי ("הטייס", "הוגו", סוויני טוד") ואת מעצבת התלבושות בעלת שלושה פרסי האוסקר סנדי פאוול ("הטייס", שייקספיר מאוהב").

 

סיפורה של סינדרלה הוא בעצם הסיפור הקלאסי, סיפורה של אלה הצעירה (לילי ג'יימס) שאביה הסוחר נישא מחדש לאחר מות אימה, לאישה חדשה אם לשתי בנות העוברות להתגורר בביתם המפואר. כמו בסיפור המקורי, לאחר זמן נפטר גם האב ואלה מגלה שהאם החורגת ושתי בנותיה הן אכזריות ורעות לב, ובסופו של דבר מוצאת את עצמה לא יותר ממשרתת מלאה באבק, ואף מקבלת את שמה החדש והמזלזל - סינדרלה. פירוש המילהCINDER  באנגלית הוא אבק.

 

לפני הסרט סינדרלה יוקרן סרט האנימציה הקצר מאולפני וולט דיסני "קדחת הקרח", המחזיר את כוכבי "לשבור את הקרח" – אנה, אלזה, קריסטוף ואולף, אל המסך הגדול!

 

 


עוד באותו נושא

מסלול טיול ללא תשלום: מגשר אריק ועד כפר נחום

זה בדיוק הזמן, אומר ניסים אסבן מרשות הכינרת, למסלול הליכה יפהפה במקטע שביל סובב כינרת.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

סינדרלה 2015 זהו חד משמעית סרט לאמהות!

אלו מהדור שעוד גדל על סיפורי אגדות, על נסיכות תמימות שמחכות שיצילו אותן ועל האביר עם הסוס הלבן שמגיע בסוף. אין לי שום דרך אחרת להסביר את רמת ההתמוגגות שראיתי ביציאה מהאולם - דווקא על פניהן של המבוגרות שבחבורה.

 

צפיתי בסרט עם אחד הבנים, לא אסגיר מי מהם היה אמיץ מספיק כדי להתנדב, ועם עוד שתי בנות - אם ובת.

"הרגשתי שזה מחזיר אותי אחורה", אמרה חברתי, "לסינדרלה שאני זוכרת". הילדה, בת 10, אמרה ש"היה חביב ורומנטי" וש"הנסיכה יפהפיה" ואילו בני אמר שהסרט "איטי בטירוף".

 

עוד הוסיפה הילדה ואמרה שלא הכירה את הסיפור קודם לכן, אבל ש"לה זה בטוח לא יקרה כי היא לא תסכים בחיים להיות כמו הנערה בסרט".

ואני באמת תוהה האם לא מגיע לילדות ולנערות שלנו קצת יותר?

האם לא היה צריך להשאיר את סינדרלה במקום שלה, כאגדה מצויירת או כסיפור לפני השינה?

האם כשדיסני הוציאו את האגדה מהמסגרת המצויירת והפכו אותה לסרט עם דמויות בשר ודם הם לא, במקום להיאבק בעולם השוביניסטי והסטריאוטיפי, בעצם מנציחים את כל אותם ערכים שצריכים כבר מזמן להיעלם ממנו?

 

סטריאוטיפים שמשאירים בנות פסיביות, מנומסות, אומרות "תודה" ו"סליחה" על כל מה שקורה להן ולא מנסות בשום מקרה לשנות את מצבן - גם כשברור מעל לכל ספק שהצדק עמן ושמתעללים בהן ורומסים את זכויותיהן. סטריאוטיפים שמשאירים את האמא החורגת רעה ומנצלת, גם היום כשחצי מהזוגות מתגרשים כך שברור שמאות אלפי ילדים בעולם נתקלים מדי יום בסיטואציה של אם חורגת ואולי אחיות חורגות וצריכים להתמודד איתם, וההיפך- אלפי אמהות חורגות פוגשות מדי שבוע את ה"ילדים החדשים" שלהן בחיל ורעדה בעקבות סרטים בדיוק כמו זה...

 

לסיכום, 7 הדקות הטובות היחידות בסינדרלה 2015 הן סרטון ההמשך הקצרצר ל"לשבור את הקרח", ולא סתם הצמידו אותם זה לזה...

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?