סרט האנימציה "6 גיבורים" מבית אולפני וולט דיסני ויוצרי "לשבור את הקרח" ו"ראלף ההורס" נכתב בהשראת הרומן הגרפי של מארוול ומציג קטעי פעולה בסגנון הקומיקס בשילוב הרבה חוש הומור ורגש על פי מיטב המסורת של דיסני.

6 גיבורים - BIG HERO 6

הסרט הנו קומדיית הרפתקאות על גאון טכנולוגי בשם הירו המדה והרובוט שלו ביימאקס, המוצאים את עצמם במרכזה של קנונייה עבריינית המאיימת להרוס את העיר בעלת הקצב והטכנולוגיה המסחררים, סאן פרנסיוקיו.

השניים משלבים כוחות עם חבריו הסטודנטים לרובוטיקה של הירו וביחד יוצאים להציל את העיר.

 

הסיפור חג סביב סיפור החברות של הירו הילד וביימקס הרובוט. "הירו הוא ילד בן 14, מבריק לגילו", מספר התסריטאי רוברט ל. באירד "הוא סיים תיכון בגיל 13 אבל הוא לא בדיוק משתמש בכישוריו על מנת לתרום לעולם אלא מבלה את זמנו בהשתתפות בקרבות רובוטים בסמטאות אחוריות. אחיו של הירו הוא זה שמערים עליו ובכך בעצם משנה אותו לטובה..."

 

במאי הסרט דון הל מספר, שחלק גדול מתהליך בניית העולם של "6 גיבורים" היה כרוך בתחקיר אמיתי של עולם הרובוטים במהלכו גילה, למשל, חוקרי רובוטיקה קלה החוקרים זרוע לא מאיימת העשויה ויניל - דבר שיכול להתחיל בדברים פשוטים כמו לצחצח למישהו שיניים אך האפשרויות בלתי סופיות.

הל ועוד מספר אנשי צוות מההפקה ביקרו במספר אוניברסיטאות שהיוו השראה למעבדות ההיי טק בסן פרנסיוקיו, והמדענים שם נתנו מידע רב שעזר לעצב את הסרט. "רובוטים לא תמיד מוצגים באור הטוב ביותר" אומר הל, "אבל ברגע שראינו את זרוע הויניל ההיא, כל האישיות של ביימקס התגלתה".

 

 

ארה"ב 2014, בימוי: דון הל, כריס וויליאמס, תסריט: דון הל, ג‘ורדן רוברטס, רוברט ל. באירד, מפיקים: רוי קונלי, פסקול: הנרי ג‘קמן. בימוי דיבוב: שרון כהן, אורנה כץ. תרגום: אפרת ענבל. בקולותיהם של: ביימקס - עמוס שוב, הירו - קובי ליקורמן, טאדאשי - יפתח אופיר, פרד - מיכאל הנגבי, גו-גו - ספיר דרמון, וואסאבי - מומי לוי, האני למון - יונית טובי, ד"ר קאלאהן - יגאל שדה, אליסטר קריי - אלדד פריבס, דודה קייסי - תמר קינן.

 

אורך הסרט: 102 דקות, מופץ על ידי פורום פילם ומוקרן בגרסאות: מדובב תלת ממד ודו ממד ומתורגם בדו ממד.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

סרט מקסים!

 

מדובר בקומדיית הרפתקאות מאת היוצרים של "לשבור את הקרח", שמביאה לנו את סיפורו של הירו המדה, גאון טכנולוגי, והרובוט שלו, ביימאקס המוצאים את עצמם בתוך השתלשלות מקרים המאיימת להרוס את עירם. השניים משלבים כוחות עם צוות סטודנטים לטכנולוגיה בתחילת דרכם במשימה להציל את העיר.

 

כמו ברוב הסרטים מבית דיסני הסרט מכיל המון חוש הומור, רגש וערכים.

 

לא מתאים לקטנטנים, אבל לילדים בגיל 6 ומעלה לדעתי יכול כבר להתאים וגם אנחנו ההורים – נהנינו מאד מכל רגע!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!