מדיטציה היא כמו אהבה: קשה מאוד לתאר את מהותה. עד שלא חווים אותה, לא מבינים באמת את הווייתה.

הספר "מדיטציה עושה לי את זה" כולל כ–50 מדיטציות פשוטות, הנוגעות בכל תחומי החיים, באמצעותן לומדים הקוראים מהי מדיטציה ואת דרך שילובה בדמיון מודרך.

 

בכל מדיטציה מוסבר תפקידה, התהליך שעוברים בה, ונקודות למחשבה לאחר המדיטציה.

נלמדים דברים שכדאי לדעת כשמתרגלים מדיטציה. מדיטציות בתחום ההנאה והחוויה, בתחום הרגשות, בשילוב עם מנדלות, בתחום החברות, בתחום החי הצומח והדומם, בתחום היצירתיות, בתחום הצבעים, בתחום הניקיון וקבלת אנרגיית האור, בתחום ריפוי גוף-נפש, בתחום המסרים וההגנה, בתחום השפע, מדיטציות קצרות לרגיעה.

 

המחברת, פנינה מרמלשטיין, מעוניינת לפזר את הערפל המיסטי שמסביב למדיטציה ורוצה לומר לכם שהמדיטציה היא דרך טובה, פשוטה וזמינה לשחרר מתחים, דאגות וחרדות ולהגיע לרגיעה עמוקה במישור הפיזי והנפשי. 

 

מלבד המדיטציות תמצאו בספר גם שני פרקים נוספים, העוסקים בצבעים ותכונותיהם ובצ'קרות והגוף הפיזי.

 

כמו כן מצורפים לספר 24 קלפים של 'פניני המדיטציה' - מדיטציות קצרות ומנדלות, אשר השילוב ביניהן מחבר את הדמיון למציאות. השימוש והקריאה בספר נעימים וקלים להבנה ומתאימים לכל אחד מאיתנו.

 

פנינה מרמלשטיין, נשואה, אימא לארבעה ילדים בוגרים וסבתא לארבעה נכדים, גרה בכפר- סבא. בעלת תוארB.A.  בחינוך מיוחד ומחשבים. גמלאית של משרד החינוך, עבדה כמורה וכמחנכת במשך 31 שנה.

"ההכרות שלי עם המדיטציה התחילה לפני כ- 20 שנה", היא מספרת, "יישמתי אותה בבית הספר בו לימדתי והתוצאות לא אחרו לבוא. התלמידים היו מרוכזים ונינוחים יותר רמת האלימות פחתה ונעלמה. כך קיבלתי את ההשראה לכתיבת הספר. כמו כן, מורות וגננות ששמעו על התוצאות המדהימות ביקשו ממני לכתוב ספר שממנו יוכלו ללמוד כדי להדריך את המדיטציות בגנים ובבתי הספר שבו הן מלמדות".

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

"החזון שלי", מספרת פנינה מרמלשטיין, מחברת הספר, "הוא לאפשר לאנשים בכל הגילים לחוות מדיטציה מדי יום ביומו כדי שיהיו רגועים, קשובים, בטוחים בעצמם, ממוקדים, בהירים במחשבתם, מרוכזים, פתוחים ללמידה, אוהבים, תקשורתיים ושלווים בחיי היומיום, ויתנהלו בדרך נינוחה ויצירתית".

 

זהו חזון שאני בהחלט יכולה להזדהות איתו. מדיטציה היא דבר נפלא, והלוואי שהיו מיישמים אותה בכל בתי הספר ובכל המסגרות החינוכיות בכל הארץ ובכל העולם מדי יום!

 

אבל עד שיעשו את זה בצורה ממוסדת, הספר של פנינה בהחלט יכול לעזור לכל אחד מאיתנו לתרגל את המדיטציה עם הילדים הפרטיים שלו, בתוך ד' אמותיו.

 

"מדיטציה עושה לי את זה" מביא לנו בצורה פשוטה סדרה של דוגמאות למדיטציות בתחומים שונים כך שכל אחד יכול לבחור למה הוא מתחבר, כולל הסברים איך עושים את זה, איפה, איך מתחילים, ועד לקלפי מדיטציה שיכולים ממש לעזור תוך כדי הפעולה עצמה.

 

הערה: אני מציעה לא להתפתות ולנסות כל יום מדיטציה אחרת, אלא לתת לכל אחת מהן את הזמן שלה לפחות כמה ימים ואפילו כמה שבועות אם מרגישים שצריך, להקפיד ולתרגל מדיטציה מדי יום עם הילדים ולהעניק להם את הזמן לשקוע לתוך זה ולדבר על זה אחר כך אם הם רוצים, וכמובן – אשמח לפידבקים ולתגובות איך היה לכם!!

 

מומלץ.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?