" />

חוויה משפחתית של "טיול-בישול" בפארק נאות קדומים, מדי חמישי בין ערביים בחודשי הקיץ, אוגוסט 2014 בין השעות 17:30 – 20:00.

טועמים תנ"ך

פארק נאות קדומים מזמין לחוויה משפחתית – "טיול-בישול".

פעילות קייצית בשעות בין ערביים בצבעים של שקיעה ורוח ערב, כי בנאות קדומים מאמינים שאת התנ"ך אפשר לטעום ולהריח, ואפשר גם לבשל, לחוות, לראות ולטייל בנופיו.

חלק מהסיור החוויתי בין השבילים והמראות של נאות קדומים כולל גם התנסות בהכנת מאפה מקראי, קדירת ירקות שורש ובעבודה עם תנור אבנים, ממש כמו בימי התנ"ך.

 

לפרטים והרשמה: 08-9770770 או http://www.n-k.org.il

* הפעילות מותנית במינימום משתתפים.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

אצלנו במשפחה חובבים גם אוכל, גם טבע וגם תנ"ך (בסדר הזה, אגב), ולכן היינו פשוט חייבים לנסות את הסיור בנאות קדומים שמתיימר לקרוא לעצמו 'טיול בישול – טועמים תנ"ך'.

ולמי שלא אוהב לקרוא הרבה אתן את הפאנץ' כבר עכשיו: בסוף הערב יצאנו שבעים גם מהנוף ומהטיול, ובהחלט גם מהארוחה הטעימה!

ועכשיו בהרחבה.

הגענו מרחובות לנאות קדומים כל כך קרוב אבל כל כך שונה. הנוף, האווירה של שקט ורוגע, הצמחים של כל שבעת המינים ויותר- תענוג.

אבל, הילדים נכנסו ישר לעבודה, חיתוך ירקות לתבשיל קדירה טעים ממש כמו בימי קדם: לפני שהולכים לעבוד צריך להכניס לבישול אחרת בסוף היום לא יהיה מה לאכול...

לאחר זמן קצר ואחרי שכל המטיילים הגיעו יצאנו לדרך. הייתה לנו מדריכה מצויינת בשם יעל שניכר עליה שהיא מכירה היטב את דרכה הן בטבע והן עם ילדים קטנים ושובבים שאוהבים להתחכם.

בדרך עצרנו בכמה תחנות, קיבלנו הסברים וגם משימות. אחת מהן, לדוגמא, הייתה להפוך לבוקרים לשעה קלה ולהעביר עדר קטן של עזים ממקום למקום. רמז: לבקש בנימוס לא עובד... הילדים נהנו כל כך.

עוד תחנה הייתה בבור המים שם שאבנו מים ורחצנו לכולם את הידיים.

בנוסף השתמשנו במכתש ועלי להכנת תבלין זעתר שיהיה לנו לתיבול הארוחה מאוחר יותר.

ובדיוק כשהרגשתי שזהו, הספיק לי ואני כבר ממש עייפה, הרחנו ניחוח של אוכל באוויר ומשום מקום מעבר לעיקול בדרך נגלתה לנו רחבה, אותה רחבה ממש בה התחלנו את הסיור רק שהפעם היו בה שולחנות מכוסים במפות ושולחן אחד גדול וארוך ועליו קנקנים של משקה טבעי וטעים-טעים וגם שתי קדירות ענקיות ובהן התבשיל שהיה כבר מוכן וכולנו שמחנו לטרוף אותו בכיף גדול! (ולילדים הפחות אמיצים היו גם פיתות שהוכנו במקום כך שלכל אחד היה משהו לאכול והכל היה בסדר)...

וכמו שאמרתי קודם, חזרנו הביתה מרוצים וגם... שבעים!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!