התחושה ש"עוד מעט זה ייגמר" גורמת לאנשים להישאר יותר סגורים בבית, קרוב למרחב המוגן, למפלס המתח לעלות ללא יכולת להתאוורר. אז למה חשוב לעשות פעילות גופנית דווקא בתקופת מלחמה?

טילים ופעילות גופנית

כל שבוע יש לי תחושה ש"תוך כמה ימים תיגמר המלחמה". אולי אני אופטימית חסרת תקנה, אולי אני מקשיבה סלקטיבית רק למה שתומך בתקווה שלי כדי לא להישאב לייאוש ולדיכאון שהמלחמה, הפצועים והנופלים מביאים איתם.

התחושה הזו של "עוד מעט זה ייגמר" גורמת לאנשים להישאר יותר סגורים בבית קרוב למרחב המוגן, קרוב לילדים, יותר רואים חדשות, מפלס המתח עולה ואין איפה להתאוורר.

 

אחד הדברים הראשונים להיפגע מרוח התקופה הוא הפעילות הגופנית, וזאת משלוש סיבות עיקריות:

1. ירידה במצב הרוח ורצון להסתגר במרחב המוגן או קרוב אליו.

2. רצון או צורך להגן על הילדים במקרה אזעקה.

3. אובדן תחושת הביטחון במידה והפעילות הגופנית בוצעה בחוץ.

 

למה חשוב למבוגרים וילדים לעשות פעילות גופנית בתקופת מלחמה?

פעילות גופנית גורמת להפרשת אנדורפינים והורמונים נוספים הידועים כבעלי השפעה חיובית על מצב הרוח. אם אתם עושים פעילות גופנית בחדר כושר או מקום סגור, הקפידו על ניתוק מחדשות. תנו לגוף ולנפש הזדמנות לפרוק את המתח ולמלא מצברים.

פעילות גופנית ניתן לעשות עם הילדים, וכך להעלות את מצב הרוח ולפרוק את המתח גם אצלם. ניתן לבצע את הפעילות בבית או בחוץ בקרבת מרחב מוגן, ניתן להוסיף מוסיקה מרוממת או להפוך את הפעילות הגופנית למשחק כגון: תופסת, חבל, 3 מקלות או כל משחק אחר המשלב ריצה וקפיצה. תוכלו לקבל רעיונות רבים לפעילות ביוטיוב, החל משיעורי אירובי שונים עבורכם ועד תרגילים ומשחקים שניתן לעשות עם הילדים.

כל עוד אתם מקפידים להישמע להוראות פיקוד העורף, ונמצאים במרחק בטוח ממרחב מוגן – ניתן בהחלט ואפילו מומלץ לעשות פעילות גופנית מחוץ לבית!

פעילות מחוץ לבית משנה משמעותית את האווירה, נותנת תחושה של חופש ומרחבים ומרעננת את תחושת המחנק שעשויה להיווצר משהות ממושכת בבית או במרחב המוגן.

 

הכי כייף ביחד!

אחת הדרכים האפקטיביות ביותר להעלאת מצב הרוח, שמירה על אנרגיות חיוביות והקפדה על פעילות גופנית – היא לעשות פעילות ביחד. צרו קשר עם אחרים, בדקו מי מעוניין להצטרף, מאגר הרעיונות למשחקים יגדל, כמות המשתתפים תגדל ותאפשר משחקים נוספים, וכמובן הקבוצה תסייע לכם להתמיד בפעילות.

 

[בתמונה: חברות קבוצת "ספורט קהילתי רחובות" לילדים ומבוגרים]

 

דברים שחשוב לדעת!

כמעט בכל עיר וישוב קיימות קבוצות חינמיות אשר התארגנו לריצה, הליכה, קיקבוקס או כושר יחד. חפשו את הקבוצות הפעילות במקום מגוריכם או סמוך אליו והתחברו. כוח הקבוצה הוא הנשק הטוב ביותר שלכם להתמדה בפעילות ושמירה על אנרגיות חיוביות!

אם אתם גרים ברחובות וסביבתה, אתם מוזמנים להצטרף לקבוצות של "ספורט קהילתי רחובות" בספורטק!

 

בתקווה לימים שקטים, ושכל חיילינו ישובו בשלום למשפחותיהם.

 

 

על הכותבת:
עירית שריר,
נטורופתית, חובבת ריצה וכושר
מייסדת קבוצות "ספורט קהילתי רחובות" לילדים ומבוגרים
https://www.facebook.com/groups/diet.rehovot

 


עוד באותו נושא

המחיר הסמוי שנשלם על הבטן השטוחה

החזקת הבטן. ככה עושים בטן שטוחה, לא? לא!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!