איך קולעים לסל בכיסא גלגלים? איך מזהים טעם של גלידה בכיסוי עיניים? האם עיוור יכול לרכב על אופניים? איך הולכים עם כלב נחייה? ואיך מציירים גרפיטי רק באמצעות הפה?

הפנינג 'להרגיש נגישות'

מתחמי התנסות חווייתיים: טעימת גלידה עיוורת, מסלולי מכשולים בכיסאות גלגלים, יצירת גרפיטי ללא ידיים, כדורסל כסאות גלגלים, כדורגל עיוורים, נסיעה באופניים עם כיסוי עיניים, הכרות עם שפת הסימנים. באוויר - טיסת מבנה לאורך החוף, ובים - שייט קיאקים לאורך נמל תל אביב.

 

יום שישי, 01 במאי 2015, בין השעות 9:30 – 15:00, הכניסה חופשית!!

זו כבר השנה השישית שעמותת 'נגישות ישראל' בשיתוף הוועד הפראלימפי וההתאחדות הישראלית לספורט נכים מקיימת את 'להרגיש נגישות' - הפנינג ספורט חוויתי.

 

כולם מוזמנים להפנינג הזדהות חווייתי, בו כל החושים ייפתחו ויתחדדו, באמצעות מפגש מקרוב עם אנשים עם מוגבלויות שונות והתנסות במגוון פעילויות מהנות ומאתגרות המדמות עד כמה שניתן את תחושת המוגבלות – תחת הסלוגן "עד שלא תחווה – לא תבין" כשמטרת ההפנינג היא להגביר את המודעות לנושא הנגישות של אנשים עם מוגבלות וספורט נכים בדרך מהנה ולהביא לשוויון ביניהם לבין שאר האוכלוסייה ובכך להיחשף לפוטנציאל הענק הגלום בהם.

במתחם התנסות חוויתי לכל המשפחה בודקים: מהו טעימה של גלידה מבלי שרואים אותה? כיצד מתגברים על מכשולים כאשר יושבים בכסא גלגלים? ילדים ובוגרים יוכלו ללכת בכיסוי עיניים עם כלבי נחייה, ליצור גרפיטי צבעוני ללא שימוש בידיים, ליצור קעקועים בשפת הסימנים, להיחשף לשקט בעולמם של החירשים ולהנות מפעילויות נוספות.

 

לאורך הנמל ישוטו קיאקים בשיתוף 'מרכז דניאל' לחתירה וטיסת מבנה תמריא אל מעל ראשי המבקרים בכל שעה עגולה עליה טייסים וילדים עם מוגבלות שיביטו מלמעלה על ההפנינג ועל הנוף הנפרש לעיניהם, בחסות חברת 'מונאייר'.

 

ההפנינג הייחודי יכלול משחקי ראווה בספורט נכים, בשילוב שחקנים ונבחרות מוכרות כמו: כדורסל בכיסאות גלגלים בשיתוף נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל, טניס בכיסאות גלגלים בשיתוף בכירי הטניסאים של ישראל בעבר ובהווה, כדור רשת בשיתוף שחקני נבחרת ישראל בכדורגל בעבר ובהווה, אופני 'טנדם' (אופניים בהם השליטה והדיווש נעשים באמצעות הידיים) לעיוורים, רוגבי כסאות גלגלים ועוד הפתעות. במשחקים צפויים להשתתף שלמה שרף, בוני גינצבורג, אסתר רוט-שחמורוב, שרון דרוקר, שלמה גליקשטיין ועוד.

 

 

ההפנינג יתקיים, כאמור, יום שישי ה-1 במאי 2015, בין השעות 9:30 – 15:00 בנמל ת"א. הכניסה חופשית.

 

לפרטים נוספים: אתר נגישות ישראל - www.aisrael.org

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

אני בת לאבא נכה.

ואני זוכרת שנים ארוכות שבהן אבי לא העז לצאת מהבית בכסא הגלגלים שלו. התחושה הלא נעימה שהייתה כרוכה בלבקש עזרה ממישהו - הגבילה אותו לדעתי ממש כמו נכותו, אם לא יותר בתקופות מסויימות.

 

כמה טוב שהיום קיימים חוקים שמחייבים להנגיש מוסדות ובתי עסק לנכים, נכון? אז זהו, שלא!

עד שלא כל אדם יבין באמת את הקושי שבלהיות בעל מוגבלות, עד שלא יפנים כל אחד מאיתנו שלכל אדם, גם לנכים ומוגבלים, מגיע את אותו היחס של כבוד ושל התחשבות - לא נהיה חברה נאורה באמת.

 

הפנינג "להרגיש נגישות" מתקיים בדיוק מהסיבה הזאת: כדי לאפשר לכל אחד להבין את המשמעות של להיות מוגבל. כי אין דרך טובה יותר ללמוד משהו, מאשר להתנסות בו.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!