לרגל ט"ו בשבט כולנו עוסקים באילנות המקיפים אותנו. בעליהם הירוקים, בפירותיהם הטעימים ובפרחיהם המלבלבים. אבל יש חלק חשוב באילן שאנו לוקחים בדרך כלל כמובן מאליו ונוטים להתעלם ממנו: השורש.

זה כמעט מובן מאליו שלעץ יש שורשים.

זה כמעט מובן מאליו שהוא צומח אל-על.

מה היה אילו לא היו לו את השורשים החזקים הנטועים באדמה? מה אילו לא היה ניזון מהאדמה החזקה וצומח מעלה-מעלה? קשה לנו לדמיין זאת, כי שורשי העץ כל-כך חזקים שגם כאשר גוזמים את כל הענפים והעלים שלו הוא יצמח שוב לאותו מקום, מכיוון שיש לו את ארשת הביטחון האינסופית שלו את התמיכה החזקה ואת הביטחון שהוא יכול לצמוח שוב מחדש.

את האדמה.

 

וכמו העץ כן האדם מטמיע שורשים וצומח מעלה.

השורשים שלנו הם כפות הרגליים שלנו.

היכולת המופלאה שלנו לעמוד על כפות הרגליים ולהרגיש את הקרקע. לעמוד, להתיישר ולהזדקף.

זה כמעט מובן מאליו אבל עלינו לחזק את השורשים האלה וכאילו לנטוע אותם באדמה- כמו העץ.

על מנת לחזק את התחושה של החיבור לאדמה, עלינו לטפח ולחזק את השורשים שלנו, את העמידה והיציבה שלנו, מכפות הרגליים ואל כל הגוף כולו בדיוק כמו שילד שמתחיל לעמוד יחזק קודם את העמידה ואז יתחיל לצעוד.

 

אז... דמיינו שאתם עץ...

קחו כמה דקות בודדות ביום, עמדו זקוף ונטעו את עצמכם באדמה (רצוי יחפים). תרגישו איך משם, מלמטה, אתם צומחים כלפי מעלה. איך כפות הרגליים מחזקות אתכם מבחינה פיזית וזוקפות אתכם. איזה כוח מופלא יש לאדמה ואיזו הרגשה נפלאה זה להרגיש את האדמה ולצמוח אל-על.

 

מבחינה נפשית, כמו עבור העץ, החיבור לאדמה גם מפתח את הרגשת הביטחון, התחושה שיש לנו על מי לסמוך. כמובן על עצמנו, ככל שנחזק את האדמה שלנו, את הביטחון ואת הבית הפנימי שלנו.

 

 

על הכותבת:
נאזי מזרחי,
הקשרים שבגוף
תרפיה סומאטית-קריניאלית
מומחית באבחון וטיפול בכאב
054-6305492 | https://www.facebook.com/ksharimbgof

 


עוד באותו נושא

לעבור את טו בשבט בשלום

ד"ר יורי וינר, מנהל יחידת טיפול נמרץ ילדים מזהיר מסכנות חנק בצריכת פיצוחים בקרב ילדים ומסביר איך לעבור את ט"ו בשבט בשלום

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?