פניני המוסיקה מציגים מחזמר לכל המשפחה - הצגה מוסיקלית המבוססת על ספר הילדים של נחום גוטמן.

בארץ לובנגולו מלך זולו

בשנת 1934 הוזמן הסופר והצייר נחום גוטמן לנסוע לדרום אפריקה. באותם ימים לא היו טיסות ישירות ולכן נאלץ גוטמן לצאת למסע בספינה, שארך לא פחות מחמישה חודשים. את הרפתקאותיו בדרך וביבשת אפריקה הוא שלח בצורת מכתבים מצויירים ל"דבר לילדים", עיתון הילדים האהוב ביותר באותה התקופה והם פורסמו בהמשכים, פרק בכל שבוע.

באותם ימים, כשעוד לא היתה טלוויזיה ורק אנשים מעטים זכו לנסוע לאפריקה ולראות את חיות הבר, הפכו סיפוריו של גוטמן לאהובים מאד ובסופו של דבר נאספו לספר "בארץ לובנגולו מלך זולו".

 

במחזמר, המבוסס על הספר, פוגש נחום גוטמן, צייר וסופר מתל אביב בגן החיות את ג'ו, הצייד האמריקני המפורסם, אשר הביא במתנה לגן פיל לבן שצד באפריקה. ג'ו מספר לגוטמן על לובנגולו מלך זולו, שהיה מלך אכזר וחמדן. לובנגולו טמן את כל רכושו בבור גדול באדמה וקבע שכל מי שימצא את האוצר- תיפול עליו קללה נוראה. גוטמן משכנע את ג'ו לקחת אותו למסע בעקבות האוצר. בתמורה הוא מבטיח לכתוב ולצייר את כל הרפתקאותיהם. ובאמת, השניים יוצאים למסע. בדרך מצטרפת אליהם אומגבבא - לוחמת בת אפריקה, והנרי - צייד אנגלי שחצן ורברבן. הארבעה עוברים הרפתקאות נפלאות ופוגשים בחיות ובאנשים משונים. ביניהם מר וויליאמס - צייד זקן שאיבד את כל רכושו בגלל החיפוש אחרי האוצר. אבל הם לא מקשיבים לאזהרותיו וממשיכים בדרך.

האם ימצאו את האוצר? האם ינצלו מקללת לובנגולו מלך זולו אבי עם המטבולו אשר בהרי בולוויה? את כל זאת יגלה הקהל הצופה במחזמר.

 

עברית: סמדר שיר, מוסיקה מקורית: ירון כפכפי, בימוי: יובל זמיר, הפקה: המרכז לאופרה פרינג', עיצוב תפאורה/תלבושות/בובות ומסכות: פרנקלין טרבס, תנועה: רוני פרידמן, כלי הקשה: הנרי ורד, תאורה: בן גולדמברג, סאונד: דוד ברוך, מנהל הצגה: צחי סיטון.

זמרים/שחקנים: צחי סיטון, אלדר ברנטמן, עופר רגירר, קארין שיפרין, אורן כהן, הגר ליבוביץ.

 

 

שבת, 01.02.2014 בשעה 11:30, מרכז תרבות מנדל, התקומה 1 יפו

פרטים וכרטיסים בטל 02-5356954, שעות פתיחה: 9:00-16:00.

 

 

"פניני המוסיקה"

העמותה "פניני המוסיקה" בייסודה ובניהולה של ילנה באידק מפיקה קונצרטים הנערכים באווירה רומנטית. הקונצרטים מכסים מגוון סוגי המוזיקה בהם: בארוק קלאסי, מוזיקה ליטורגית, ג'אז, כלייזמר, מוסיקת עולם (אירי, בלקני, צועני, קאנטרי ופלמנקו) והופעות מוזיקאליות לילדים. ברבים מהקונצרטים משתתפת "תזמורת הפסטיבלים הירושלמית" בהדרכת ולדימיר ברשויץ'. הקונצרטים מתקיימים בשישי אחר-הצהרים (בקיץ) ובימי שבת וחג בצהריים (כל השנה) במבנים ציוריים שונים ברחבי ישראל. במנזרים, כנסיות ומקומות מיוחדים בסביבת ירושלים, לטרון, זכרון יעקב יפו וחיפה. בקיץ נערכת סדרה באמפי עזריאלי.

כתובת האתר של פניני המוסיקה: www.pearl-music.co.il.

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!