" />

שבת משפחתית בתערוכה "ללא מעצורים – 100 זוגות אופניים אייקונים", סיור "בלשי עיצוב" וסדנאות עיצוב ייחודיות לילדים ברוח תערוכת האופניים וכל זאת לצד עשרות זוגות אופניים נדירים, חשובים ומשעשעים: אופניים מראשית המאה הקודמת, אופני קטנוע לילדים, אופניים שמתקפלים למזוודה ועוד...

תערוכת האופניים הגדולה

מוזיאון העיצוב חולון מציג בימים אלו תערוכה המוקדשת כולה לאופניים: "ללא מעצורים- 100 זוגות אופניים אייקונים". התערוכה מאפשרת מבט קרוב על אופניים ככלי תעבורה אישי שסימל לאורך מאות השנים את חופש התנועה לכל בני האדם באופן שוויוני והופך בשנים האחרונות לאביזר המסמל את תרבות הפנאי והלייף סטייל.

 

לצד התערוכה, מציע המוזיאון חוויה ייחודית להורים וילדים – "שבת משפחתית" - חוויית עיצוב משותפת לכל המשפחה בכרטיס אחד הכולל כניסה לתערוכה ומגוון פעילויות וסדנאות לילדים. כרטיס הכניסה מאפשר לילדים ליהנות מסיור "בלשי עיצוב" ברחבי גלריות המוזיאון וכן מסדנאות עיצוב שונות: בראשונה יעצבו המשתתפים שבשבת מחזירת אור המורכבת על האופניים ומשמשת כאביזר בטיחות. בסדנה השנייה "אופניים על חוט" יתנסו המשתתפים ביצירת אופניים מיניאטוריים בטכניקה של כיפוף חוט מתכת. הסדנה השלישית עוסקת בעיצוב משחק מסתובב וזוהר המתבסס על מנגנון הנעה של גלגל.

 

"שבת משפחתית במוזיאון העיצוב חולון"

עלות כרטיס משפחתי: 100 שקל כולל שתי סדנאות, סיור מודרך וביקור בתערוכה.

משך הסדנאות עד שעה.

כל משתתף מגיל 5 חייב בכרטיס.

השתתפות מותנית בהרשמה מראש בטלפון 073-2151500.

 

המבקרים בתערוכה יוכלו ליהנות מתצוגה של עשרות זוגות אופניים, נדירים, חשובים ומשעשעים אשר יוצגו לראשונה בישראל. האופניים הינם חלק מאוסף האופניים הפרטי הגדול ביותר בעולם של האדריכל האוסטרי מיכאל אמבאכר, אשר אסף במשך עשור יותר מ 275 זוגות אופניים ורכב על כולם.

 

בין האופניים שיוצגו:

אופני ה־Pocket Bici של חברת T&C מדובר בדגם נדיר שיוצר באיטליה בשנת 1963

 

אופניים בצורת מזוודה, דגם נדיר שיוצר בבריטניה בשנת 2001.

 

אופניי ילדים של חברת MFA. האופניים דמוי הקטנוע יוצרו בצרפת בשנת 1960.

 

גלריה אחרת של המוזיאון תוקדש לתעשיית האופניים מתוצרת הארץ. הגלריה, אותה אצר ערן ליטוין תציג 12 זוגות אופניים אשר יוצרו בישראל בשנות ה-50 וה-60  על ידי החברות המקומיות "חרש אופן", "מיכלסון", "דהר", "מפעלי אופניים ישראלים בע"מ" ואף יוצגו אופני ילדים, תלת אופן של חברת "סנונית".  לצד הדגמים יוצגו מודעות פרסומת של החברות המקומיות, שרטוטים לייצור אופניים, רישיונות לשימוש באופנים ותמונות ארכיון מאירועי רכיבה שונים שהתקיימו בישראל.

 

פרויקט ייחודי של המעצב התעשייתי אילון ערמון, מרצה לעיצוב במכון טכנלוגי חולון  וחובב אופניים מושבע יוצג אף הוא. ערמון יצר מ-10 מושבי אופניים שרפרפים ייחודיים ומעוררי השראה.

 

לאורך ציר זמן, במסדרון ההיקפי במוזיאון, תוצג ההיסטוריה המקוצרת של התפתחות האופניים מאז 1694 ועד לימינו אלה - דרך עשרים זוגות אופניים, סרטים דוקומנטריים ומידע היסטורי. על ציר הזמן שאותו אצרה הדס קרוק, ניתן לראות את הגלגול הראשון של האופניים שצורתם מזכירה סוס עץ ללא רגליים, את האופניים בעלי גלגל אחורי גבוה וגלגל קדמי נמוך המכונים "אופני פני ורבע", אופני טנדם לשני רוכבים או יותר, ואופני מרוץ משנת 1937.

 

בחלל המעבדה יוצגו הפרויקטים החדשניים ביותר, מישראל ומהעולם: אופניים הממחזרים פסולת אלקטרונית; עמוד מנוחה אורבני לרוכבי אופניים; אופני ילדים  ש"גדלים" עם הילד; גלגל שיכול להתחבר לכל זוג אופניים ולהפוך אותם לאופניים היברידיים חשמליים ועוד.

 

לפרטים נוספים:

http://www.dmh.org.il | רחוב פנחס אילון 8, חולון

פרטים על פעילויות לילדים ולכל המשפחה בכל שבת – באתר המוזיאון

 


עוד באותו נושא

יום המשפחה בסימן סבתות סבים

מסקר שנערך לאחרונה בקרב מאות סבים וסבתות עולה, כי מעורבותם של אלה גבוהה ביותר בחינוך וגידול הנכדים.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

הגענו לתערוכת האופניים לשבת משפחתית בהרכב מלא – זוג הורים ושלושה ילדים בגיל 3 עד 10 ומייד הצטרפנו לסיור המודרך של "בלשי העיצוב".

הסיור נפתח במסדרון המקיף את המוזיאון ובו מוצגות תמונות, מסכים אינטראקטיביים ומיצגים שונים המסבירים את תולדות והתפתחות האופניים על ציר הזמן החל מהאופניים הראשונים ממש ועד לאופניים בתקופתנו דרך התפתחות של קסדות שונות, הילוכים, חומרי גלם שונים ועוד.

זה היה מרתק גם להורים וגם לילדים שהפתיעו הן בתשובות שלהם לשאלות של המדריכה לאורך הדרך והן בשאלות שהם שאלו אותה מפעם לפעם.

 

אחר כך ביקרנו באולם ובו עוד אופניים מסוגים שונים ושם התקיימה פעילות לילדים, ואז הגענו לאולם עם אופניים תוצרת הארץ. שם ראינו גם רשיונות נהיגה לאופניים שהונפקו בארץ ועוד תעודות שונות שלפחות עבורי היה מרגש לראות אותן. גם שם היתה פעילות לילדים ששלושתם מאד נהנו ממנה.

בהמשך צפינו באוסף האופניים של האדריכל האוסטרי מיכאל אמבאכר, אשר אסף במשך עשור יותר מ 275 זוגות אופניים שכל אחד מהם יותר מיוחד מהשני. להפתעתי למרות שהאופניים תלויים ולא ניתן לרכב עליהם הילדים לא הסכימו לעזוב את המקום עד שהמדריכה לא סיימה להסביר להם מה המיוחד בכל אחד ואחד מהם!

לאחר כל החוויה הזו נכנסנו לסדנה מדהימה של יצירת אופניים מחוט מתכת. כל ילד יצר אופניים קטנטנים מחוט מתכת וגם מסלול מחתיכת קרטון שהם יוכלו לעמוד עליו.

לסיכום: היה כיף, למדנו המון והילדים לא רצו לחזור הביתה למרות שבילינו במוזיאון כמה שעות טובות!

 

מומלץ בחום.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!