ב״גשם של פלאפל 2״, פלינט לוקווד וחבריו מגלים שמשהו גדול נשאר על איי ללעוסולבלוע.ש

גשם של פלאפל 2

ארה"ב 2013.

הגאונות של הממציא פלינט לוקווד סוף סוף זוכה להכרה והוא מוזמן על ידי האליל שלו צ׳סטר V לעבוד בחברת לייב קורפ, היכן שהממציאים המבריקים ביותר בעולם יוצרים טכנולוגיות לטובת האנושות. יד ימינו של צ׳סטר – ואחד מהממציאים הטובים ביותר – הוא בארב, אורנגאוטן בעל מוח אנושי ומניפולטיבי וחיבה יוצאת מן הכלל לליפסטיק. מאז ומתמיד חלומו של פלינט היה להיות ממציא דגול, אבל הכול משתנה כשהוא מגלה שהמכונה הנודעת לשמצה שלו (שהופכת מים לאוכל) עדיין מתפקדת ועכשיו יוצרת יצורי תערובת של חיות-אוכל - ״חיותוכל!״. כשעתיד האנושות מונח בכף ידו, צ׳סטר שולח את פלינק וחבריו למשימה מסוכנת וטעימה במיוחד – למגר את חיות האוכל המוזרות ולהציל את העולם בשנית!

ב״גשם של פלאפל 2״, פלינט לוקווד וחבריו מגלים שמשהו גדול נשאר על איי ללעוסולבלוע. האקשן מתחיל שישים שניות אחרי שהסרט הראשון נגמר: פלינט לוקווד הרס את המצאתו הגדולה, המכונה שהופכת מים לאוכל, והיא הופכת למכונה שמוציאה חיות-אוכל שמאיימות להרוס את העולם. פלינט פישל – או כך לפחות חשב.

״אני אוהב את העולם של ׳גשם של פלאפל׳, אומר קודי קמרון, שמביים את הסרט עם כריס פירן. ״מכל הסרטים שיצא לי לעבוד עליהם, זה היה הסרט האהוב עליי. אז לקבל הזדמנות לחזור לכל הדמויות בעולם החדש והמטורף שפיתחנו מרגש אותי מאוד.

״כשהתחלנו בסיעור המוחות מצאנו הרבה מאוד אלמנטים שאפשר לחקור – לא רק הרפתקה חדשה, אלא גם דמויות חדשות״, כך אומר פרן, שהוביל את צוות הסיפור בסרט הראשון. ״בהרפתקה הנוכחית, כל הדמויות זוכות לבטא את עצמן בצורה מלאה יותר. לדוגמה, ארל, השוטר של העיירה, רוצה להגן על הבית שהוא אוהב כל כך. מאני – שהיה ממש בשקט לאורך רוב הסרט הראשון – חושף יותר ויותר צדדים חבויים בתוכו. סם, האדם האחד שמבין את פלינט יותר טוב מכל אחד אחר, הוא זה שרואה את האי כפי שהוא – ביטוי של היצירתיות של פלינט.

״בסוף הסרט הראשון רואים שהאוכל קם לתחייה – היו שם עופות מתהלכים ודובוני גומי מאיימים״, מציין המפיק קירק בודיפלט. ״עכשיו אנחנו רצים עם הרעיון הזה בסרט ההמשך״.

״אבל אנחנו הרבה מעבר לזה״, אומר קמרון. ״כשהם חוזרים לאי, הם מגלים יער פראי שהשתלט על העיירה – והאוכל התפתח. יש הרבה יותר דובוני גומי וחתיכות פיצה. יש בצלים ירוקים פראיים, אבטיחים ומלונים, תותים וחמוצים״.

מוסיף המפיק קירק בודיפלט, ״ברגע שהתמקמנו על הרעיון של חיות-אוכל, קודי חזר הביתה עם הרעיון הזה; הוא אפילו הלך למכולת וקנה פירות וירקות ופרס אותם בצורה של יצורים קטנים. אנחנו פה באולפני האנימציה של סוני אוהבים מאוד את הסרט הראשון, ומשום שכולם העריצו את הסרט הראשון אנחנו מנסים לשמור על אותו טון, מראה ותחושה וגם על אותה רמת אנרגיה בסרט החדש, אבל גם למצוא דרכים יצירתיות להרחיב את הדמויות אל תוך טריטוריות חדשות. זה עולם מוכר, אבל עם זאת משהו חדש ושונה לגמרי״.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!