סיפור מרגש על הניסיון המצחיק של שני גיבורים לא צפויים לשנות את מהלך ההיסטוריה ואת המנה העיקרית...

לעוף על הזמן

קומדיית אקשן/אנימציה ארה"ב 2013.

יוצא בגרסה המדובבת בתלת מימד ובדו מימד, ובגרסה האנגלית בדו מימד.

 

בקומדיה הקורעת ומלאת האקשן הזו בבימויו של ג'יימי הייוורד (הורטון שומע מישהו), שני תרנגולי הודו נחושים ומקסימים יוצאים למשימה מבדרת. ג'ייק ורג'י הם יריבים מושבעים שצריכים לשים בצד את המחלוקות ביניהם ולשתף פעולה כדי לנסוע אחורה בזמן ולשנות את מהלך ההיסטוריה ולהוריד את תרנגולי ההודו מתפריט החגים.

למצוא את הקולות הנכונים לעדר של תרנגולות הודי, למכונת זמן חצופה ופקידי ממשל וצליינים מ-1621 הייתה משימה לא פשוטה, אבל יוצרי הסרט ידעו שהליהוק חיוני לטובת הסרט. וודי הרלסון ואוון ווילסון הצטרפו ל"לעוף על הזמן" בשלב מוקדם של התהליך לאור ההיכרות עם מפיקי הסרט מחברת Reel FX. “מכיוון ש'לעוף על הזמן' הוא סרט על חברות, מיד חשבנו שוודי ואוון יהיו הזוג המושלם לדובב את רג'י וג'ייק. כשהעלינו בפניהם את הרעיון המקורי, הם מיד הסכימו להשתתף", נזכר דייוויד רוס, נשיא חברת ההפקות של הסרט Reel FX. המפיק ארון וורנר מוסיף, “וודי ואוון הם חברים, והחברות באה לידי ביטוי דרך הדמויות משום שהם מאוד חמים אחד כלפי השני, אפילו כשהם לא מתכוונים".

בדרך כלל שחקנים שמדובבים סרטי אנימציה מקליטים כל אחד בנפרד באולפן, אבל הבמאי/תסריטאי ג'ימי הייוורד לקח את זה צעד קדימה: הוא מגלם את כל שאר הדמויות שסובבות את השחקן שמקליט את הדמות. “כך אני יכול לשלוט בזרימה של הסצנה ולשמר את האנרגיות שלה", הוא מסביר. “זה עוזר לי להבין את כל הניואנסים, את הסאבטקסט ואת כל מה שקורה". הייוורד אוהב במיוחד לעבוד עם שחקנים שמאלתרים. “נעשה שורה בחמש או עשר דרכים שונות כדי שנוכל למצוא את אופן ההגשה הכי נכון. זה מה שעשיתי לאורך הדרך עם אוון, וודי ואיימי, והם תמיד מצאו דרך לעשות כל סצנה טוב יותר משדמיינתי".

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

הרעיון הוא בסך הכל חביב והילדים (בגילאי 6 עד 10) מאד נהנו מהסרט.

באופן אישי חשבתי שהיה ניתן ליישם את אותו רעיון ברמה גבוהה יותר הן מבחינת הסיפור והן מבחינת השפה (אם כי לגבי השפה אני חייבת לציין שראיתי את הסרט בדיבוב לעברית ואני לא יודעת איך זה באנגלית).

כמו כן – יש להיזהר עם ילדים שגם ככה מראים נטייה לפתח צמחונות...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!