" />

לאור ההצלחה האופרה הישראלית מעלה שוב את הפקת האופרה המקורית בעברית "אליסה בארץ הפלאות" לכל המשפחה הפקה בשילוב אנימציה, אפקטים מיוחדים, עיצוב במה ותלבושות על במת האופרה.

אליסה בארץ הפלאות – אופרה לילדים

"אליסה בארץ הפלאות: כל סצינה יפה מהשנייה... אליסה היא הצלחה" (חגי חיטרון, הארץ).

 

האופרה הישראלית תעלה את האופרה המקורית "אליסה בארץ הפלאות" מאת דוד זבה בהפקה בימתית מלאה לכל המשפחה בבימויו של משה קפטן. ההפקה חוזרת לבמה לאחר שלפני שנתיים הועלתה בבכורה וזכתה לביקורות נלהבות בקרב הקהל והמבקרים.

 

הפקה מקורית זו של האופרה הישראלית על הבמה הגדולה, בבימוי, תפאורה ועיצוב מלאים- היא חלק מהפעילות רבת השנים להנחלת אופרה בקרב ילדים וכל המשפחה. פרויקט מיוחד זה התאפשר הודות לסיוע נרחב מבנק הפועלים.

בנוסף נערכו הכנות לקראת צפיית תלמידים באופרה בשעות הבוקר במסגרת סל תרבות ארצי. לצורך שיתוף פעולה זה נפגשו התלמידים מבתי ספר שונים בפריפריה עם זמרי אופרה לשיעורי לימוד והכנה לצפייה  באופרה.

 

על עבודתו זו אומר הבמאי משה קפטן: "השאיפה היתה להפוך את היצירה הבימתית לכזו שתוכל לקרב את הילדים והוריהם אל הז'אנר האופראי. גם באמצעות דרמטולוגיה כדי שהסיפור יהיה נגיש וברור לילדים וגם באמצעים הטכנולוגיים והויזואליים שהילדים מכירים כמו שילוב קטעי אנימציה, אפקטים, הפתעות ועיצוב במה ותלבושות מרהיבות".

ומוסיף דוד זבה "ככל שקראתי את 'אליסה בארץ הפלאות', ראיתי עד כמה הנפילה של אליסה למחילת הארנב היא נפילה לעומק. אמנם העלילה מתרחשת באוקספורד אך בהחלט הכנסנו קריצה לביאליק וכותבים ישראלים אחרים שהילדים והוריהם מכירים"

 

האופרה לוקחת את הילדים למסע הקסום של אליסה הנופלת לבטן האדמה ומגלה שלל דמויות ססגוניות ובהן הארנב הלבן, הכובען המטורף, הזחל, חתול צ'שייר וכמובן מלכת הלבבות השואפת לערוף את הראש של כל מי שמרגיז אותה.

 

את הדמויות האהובות והמוכרות של הסיפור יגלמו וישירו בעברית סולני האופרה הישראלית: אליסה: רינת גולדמן/הדר עטרי, הארנב: נמרוד גרינבוים, מלכת הלבבות: ברכה קול, הזחל: יאיר גורן, חתול צ'שייר: ענת צ'רני, הכובען: יאיר פולישוק, סמיל: אפרת אשכנזי, ימון: יפעת וייסקופ, האחות של אליסה: יפעת וייסקופ, ציפורים/קלפים: אפרת אשכנזי/אלה וסילביצקי/ יפעת וייסקופ. האופרה מלווה באנסמבל כלי של נגני תזמורת סימפונט רעננה ובפסנתר בניצוחו של דוד זבה, המלחין וכותב הליברית.

 

"אליסה בארץ הפלאות" תועלה בימים ב' ו- ג', ה- 18 ו-19 בנובמבר 2013 בשעה 17:00, בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה, שד' שאול המלך 19 ת"א.

 

השירה בעברית | משך המופע: כשעה | מומלץ לגילאי 5 ומעלה.

 

לפרטים ולהזמנת כרטיסים: 03-6927777 או www.israel-opera.co.il.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

האופרה "אליסה בארץ הפלאות" היא פלא בפני עצמה!

החל מהשנייה הראשונה נשאבנו, הילדים ואני כאחד, לעולם קסום של פנטזיה ומוזיקה.

הדמויות בתלבושות המרהיבות היו מקסימות וחדשניות מצד אחד, ובדיוק כפי שאנו מכירים אותן מהסיפור בעיבודים השונים שלו מצד שני. התפאורה מדהימה!! והאפקטים- חייבים לראות כדי להאמין. מדהים.

מומלץ בחום גם לילדים (ומבוגרים) שלא רגילים להאזין לאופרה באופן קבוע.

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!