חיפוש ויצירת מאובני דינוזאורים, חידון סתרים וצפנים, פארק היורה, סיורים מודרכים, הפעלות והתנסויות - גן המדע על שם קלור, מכון דוידסון לחינוך מדעי, מכון ויצמן למדע, רחובות.

חידון צפנים ומאובנים בגן המדע

גן המדע של מכון דוידסון חד חידות וכותב סתרים:

בכל שבת הגן ייפתח בשעות הבוקר והנכנסים בשעריו יקבלו כתב חידה וצפנים נושא פרסים. כדי לפתור את כתב החידה על המבקרים לעבור בין מוצגי הגן ולהשתמש ברמזים שיקבלו בנקודות שונות. המשפחות שיפתרו את החידה במלואה יזכו בפוסטרים של דינוזאורים, כובעים ובפרסים נוספים. הדינוזאורים הענקיים ממשיכים לשאוג בגן: הסטגוזאורוס, הוולוסירפטור, הטירנוזאורוס רקס וכמובן הדינוזאור הגדול בעולם, הארגנטינוזאורוס המתנשא לגובה שתי קומות מוצגים כולם בין העצים והשיחים ומניעים את ראשם בשאגות כשמבקרים מתקרבים אליהם. בחלל התערוכות הסגור המעוצב כג'ונגל פראי נמצאים הדינוזאורים הקטנים ובעלי הנוצות, וגם הבייבי-דינוזאור בביצה. עוד בחלל התערוכות יסבירו איך הדינוזאורים שלא יכלו לשחות הצליחו לעבור בין יבשות ומה הקשר בין תבשיל 'עוף באננס' למאובני דינוזאורים.

 

בארגז החול הגדול תתקיים פעילות חיפוש מאובני דינוזאורים, ומדריכי גן המדע יסבירו על תהליך יצירת המאובנים, וגם ייצרו עם המבקרים מאובנים חדשים שאפשר לקחת הביתה. בכל שבת יתקיים דיון על סרטו הידוע של סטיבן שפילברג - פארק היורה. מומחי הפליאונטולוגיה בגן יקיימו דיון על האמיתות המדעיות בסרט – עד כמה הוא מדויק ? האם ניתן באמת לשכפל דינוזאור ? לאחר הדיון יוקרן פארק היורה באורך מלא. בגן מוצגים כ-15 דינוזאורים זזים, שואגים, "נושמים" וממצמצים. מומלץ להצטרף לסיור מודרך בין הדינוזאורים!

 

ברחבי הגן מוצגים 80 מוצגי קבע המדגישים ומסבירים את העקרונות הפיסיקליים של הטבע היומיומי. משקל, משיכה, קול וצלילים, כוח ואנרגיה – כולם מוסברים על ידי מוצגים אינטראקטיביים המאפשרים לגעת, להפעיל, ולהבין. מדריכי גן המדע יעבירו סיור מלומד בין המוצגים וגם אל האקוספירה, כיפת הטבע של הגן. כדור הזכוכית הענק הוא ביתם של עשרות מיני צמחים וכמה בעלי חיים מיוחדים. באקו ספירה מוצגים קרובי משפחה של הדינוזאורים כמו הלטאה המנומרת, לצד צמחים טורפים, בעלי חיים בעלי יכולות הסוואה ובריכת ליטוף דגים.

 

הפעילות מתקיימת בשבתות בחודשים אוקטובר ונובמבר, 09:00 ועד 18:00.

הגן פתוח גם בימי חול לקבוצות ובתיאום מראש.

 

עדכונים שוטפים על הפעילויות ומידע נוסף: http://davidson.weizmann.ac.il/science-garden | טלפון לבירורים 08-9344528.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!