משחק הבאולינג המוכר טומן בחובו גם אפשרויות לגיבוש חברתי ומשפחתי, שיפור מיומנויות מוטוריות ומצב רוח טוב.

משחק באולינג – כיף, הנאה ותרומה להתפתחות הילדים

חופשת סוכות מזמנת אפשרויות שונות לבילוי משותף של כל המשפחה – הורים, ילדים וגם המשפחה המורחבת – סבים וסבתות, דודים ובני דודים וחברים. בין האפשרויות המהנות ביותר לבילוי משותף לכל המשפחה – הוא הבאולינג.

 

כהורים בעידן המודרני, אנו מחפשים את הדרכים הטובות ביותר לטפח ולפתח את הילדים שלנו. לא פעם נראה שבתחרות מול המדיה והטכנולוגיה (סמארטפונים, פייסבוק, טלוויזיה רב ערוצית, אייפד...) קשה לנצח אבל תשמחו לגלות שלמקום שמציע מפגש מהנה יש קסם - וגם דור האייפונים ישמח לצאת אליו. אתם תשמחו כפליים כי הבאולינג, מסתבר, טוב גם-

1. לגיבוש משפחתי

2. לשיפור הכושר הגופני

3. לשיפור התחום החברתי של הילדים

5. לשיפור מיומנויות מוטוריות התורמות באופן עקיף ליכולת למידה

6. לכיף

 

דמיינו את התסריט המוכר הבא: שבת בצהריים, כולם בבית אבל רוצים לעשות משהו. לטייל בחוץ - חם מידי. הקניונים סגורים. לא כל כך בא לצאת. מצד שני - כשנשארים בבית - כל אחד סגור בחדר שלו, או מול הטלוויזיה ואין ממש אינטראקציה חברתית מוצלחת.

 

הבאולינג הוא ברירת מחדל מצוינת: מתחם סגור, שמתאים לכל הגילאים, ויש מיזוג וחניה. משחק תחרותי תמיד מעלה את האדרנלין והמורל ומשפר את היחסים בין הילדים להורים ובין האחים.

אחד היתרונות המשמעותיים של המשחק הוא שהוא מתאים לילדים בגיל 4-5 שנים (יש עזרים מיוחדים עבורם), לבני נוער, לצעירים ולמבוגרים. גם סבא וסבתא יכולים להצטרף! יתרון נוסף עבור דור האינטרנט שכל היום יושב - קצת פעילות גופנית שמחזקת את שרירי היציבה, חגורת הכתפיים ושרירי הרגליים. מאחר ובאולינג אינו משחק שמיועד לספורטאים או לבעלי כושר גופני הוא מתאים לכל אחד, בכל גיל, ולא משנה מה היכולות הספורטיביות שלו. אין הרבה מקומות או משחקים שבהם אפשר לראות ילד, אבא וסבא משחקים בהנאה ביחד, וצוברים חוויות וזיכרונות משותפים. מישהו אמר כיף?

 

זאת ועוד - משחק באולינג מפתח כמה מיומנויות מוטוריות חשובות ללמידה: תיאום עין-יד, חיזוק חגורת כתפיים (חיוני לכתיבה טובה) ופיתוח אסטרטגיות למידה. כל פעילות גופנית תורמת ללמידה טובה: בבאולינג, למשל, יש להיעזר בתכנון מרחבי (כאשר הפלתי רק מספר כדורים, עליי לתכנן מראש את כיוון התנועה, לראות בעיני רוחי את התוצאה של הזריקה העתידית שאני מתכנן ולהפיק לקחים לפעמים באות). מדובר באסטרטגיות חשיבה שתורמות לאחר מכן בכל תחומי החיים.

 

ללא ספק באולינג הוא משחק בעל ערך מוסף רב. אבל בינינו הערך החשוב ביותר הוא כ י י ף, המתאים לכל המשפחה! אז קחו נעלי באולינג ועלו על "המגרש"!

 

 

על הכותבת:
יעל לב-אור
מרפאה בעיסוק,
יועצת לרשת "ארבל באולינג"

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!