סרט הרפתקה חדש בתלת ממד מבית דיסני, בכיכובו של דאסטי, מטוס ריסוס זריז ורחב לב, שחולם על השתתפות במירוץ אווירי מסביב לעולם

מטוסים

יש רק שתי בעיות: דאסטי לא בדיוק בנוי להתחרות במרוצים, ומסתבר שהוא סובל גם מפחד גבהים.

למרות הפחד שלו ובעידוד המורה הרוחני שלו, טייס צבאי בשם סקיפר, דאסטי מצליח להשתחל לרשימת המועמדים למירוץ. הספורטיביות והמהירות של דאסטי מתחילות להדאיג את האלוף הנוכחי של מסלול המירוץ, ריפסלינגר, שדבר לא יעצור אותו מלדאוג שדאסטי ייכשל. כשאסון מכה בעת השיא של המירוץ הסופי, האומץ של דאסטי עומד בפני המבחן האולטימטיבי. בתמיכת חברים ישנים וחדשים, דאסטי מגיע לגבהים שמעולם לא חלם שהם אפשריים, ותוך כדי כך נותן לעולם מוקסם את ההשראה לנסוק אל-על.

 

בבימויו של הבמאי חובב התעופה קליי הול (“המלך היל", “משפחת סימפסון"), בהפקת טרייסי באלתזור-פלין (“פיטר פן 2: בחזרה לארץ לעולם לא", “במבי 2") והמפיק האחראי ג‘ון לאסטר.

 

הסרט מציג את סיפורו של מטוס הריסוס ואת תשוקתו לעשות יותר ממה שהוא תוכנן לו.

 

"אני חושב שאנשים יתחברו בקלות ל‘מטוסים‘ כי יש בו סיפור קלאסי של האנדרדוג. יש בו הרבה נשמה ומסר שכולנו יכולים להשתמש בו: אם אנחנו מסוגלים להאמין בעצמנו, לצאת מאזור הנוחות שלנו ולהתגבר על הפחדים שמחזיקים אותנו מאחור, אנחנו נופתע מהתוצאות. וזה בדיוק מה שקורה לדאסטי בסרט. הוא מטוס ריסוס שמעולם לא טס מעל ל-1,000 רגל, אבל הוא חולם להיות מטוס המרוצים הכי מהיר בעולם. יש לו הרבה מכשולים להתגבר עליהם והוא צריך לחפור עמוק כדי למצוא את האומץ להיות יותר ממה שהוא יועד לו", אומר הול.

 

במאי: קליי הול, מפיקה: טרייסי באלתזור-פלין, סיפור מקורי: ג‘ון לסטר, קליי הול וג‘פרי מ. האוורד, תסריט: ג‘פרי מ. האוורד, מוזיקה: מארק מנסינה.

ארה"ב 2013, אורך הסרט: 92 דקות, מוקרן בדיבוב לעברית בתלת ממד ובדו ממד.

 


עוד באותו נושא

קיץ בקולנוע הפסגה ביפו העתיקה

מדי יום רביעי במהלך החופש הגדול תתקיים הקרנת סרט תחת כיפת השמיים ביפו העתיקה אל מול הנוף והבריזה של הים התיכון. הכניסה חופשית.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

כשאני הולכת עם הילדים לקולנוע וגם נהנית בעצמי מהסרט אליו לקחתי אותם זה תמיד סימן טוב. וזה בדיוק מה שקרה בסרט החדש "מטוסים".

העלילה, יש לומר, די צפויה וגם איננה חדשנית באופן מיוחד, אבל האנימציה, התלת מימד, הדיבוב, הדמויות החמודות עם הגינונים המיוחדים המאפיינים כל אחת מהן, המוסיקה – כל אלו ביחד יוצרים סרט שכיף לראות בכל גיל.

מומלץ בחום.

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!