סיפורה של אנה בחצר המלכות - קלאסיקה מוסיקלית מרגשת

מלך סיאם

אנה, מורה מאנגליה, מוזמנת על ידי מלך סיאם להגיע לארמונו וללמד את ילדיו, בעקבות רצונו להפוך את סיאם לארץ מתקדמת יותר. אנה ובנה לואיס מגיעים נרגשים לסיאם אך הפער בין שתי התרבויות השונות מתגלה כקשה עד שנדמה כי אי אפשר לגשר עליו. בעוד אנה ומלך סיאם מתקשים להסתדר האחד עם השנייה ונקלעים למשבר, לואיס נכבש בקסמי סיאם, בקסמי נסיכתה ומנהגיה ובמקום שבו המבוגרים נכשלים מצליחים הילדים לקרב את הלבבות ולגשר על פער.

 

 

מחזה, תמלילים ולחנים: ירון כפכפי, בימוי: משה קפטן, ניהול מוסיקלי ועיבודים: אמיר לקנר, כוריאוגרפיה: רוני ברנדשטטר, תפאורה: סבטלנה ברגר, תלבושות: יובל כספין, תאורה: זיו וולושין, שחקנים: מיקי לאון/ניסו כאביה, קלייר בן דוד, אור מאיר, מאיה מדג‘ר, רועי קקון/ עידו וולפוביץ‘, נוי הלפרין, יהונתן מגון, דפי אלפרן, שמעון חאבא.

 


עוד באותו נושא

שפת הלבוש: ארון הבגדים היהודי

ארון הבגדים היהודי נפתח בתערוכה מרהיבה, המעניקה מבט רב תרבותי על אופנות הלבוש של קהילות ישראל ברחבי העולם

התגובות שלכם ...

חוות דעת

הסיפור בו עוסקת ההצגה, העוסק בגישור על פערים בין אנשים שהנם מאד שונים, קבלת התרבות של מישהו אחר גם אם היא לא מובנת לנו ונראית מצחיקה או מגוחכת לעיתים, הוא תמיד רלוונטי.

 

השירים בעברית נשמעים נפלא, הבנים שלי כבר במהלך ההצגה שרו וחזרו על התנועות ביחד עם השחקנים, התפאורה מהממת, והתלבושות שלוקחות אותנו בשניה לתקופה ההיא ולחצר המלכות בסיאם - מדהימות!

 

ומעל לכל אני חייבת לציין את מיקי ליאון, שמשחק את המלך ושמצליח להעביר את דמותו העקשנית כפרד וביחד עם זאת לגרום לנו להתאהב בו כבר ברגע הראשון.

 

בקיצור - לא לפספס!

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!