זה התחיל בביקור אצל הרופא בעקבות שיעול מתמשך של הבן שלי.

אני מאמינה בשילוב רפואה מערבית עם השלמה. מתוך התיאור שלי קבע הרופא כי יש לו שעלת, ולפני שהספקתי להגיד אם בני חוסן או לא, אמר הרופא כי גם אם הוא מחוסן הוא יכול להידבק כי יש זנים חדשים שהתפתחו. למרות זאת כאשר אמרתי כי לא חיסנתי את בני קבלתי מבט מלא תוכחה.

טוב, אמרתי, נגיד וזו שעלת, זו מחלה לא נעימה אבל לא מסוכנת, זה לא נעים אבל מגיל שנתיים (על פי "מרק") אין סכנה. כאשר מסתכלים על הילד רואים ילד חיוני ושמח.

לצד הרופא ישבה אישה, אולי מתמחה, העושה מחקר לגבי הורים שאינם מחסנים. לדבריה יש חיסון נהדר לשפעת שאינו יכול לגרום למחלה עצמה, אז למה לא לתת הרי אין תרופה לשפעת?

הסתכלתי עליה קצת מופתעת קצת עצובה. מה זאת אומרת אין תרופה, אני כל הזמן מטפלת באנשים עם שפעת והם מבריאים. היא הסתכלה עליי במבט של "כן , מה שתגידי...".

הסיבה שנותנים חיסון היא כי אין תרופה מדעית ידועה.

היום הרפואה השלמה היא לא רק רפואה של פעם של תרופות סבתא, היא בעצמה רפואה מתקדמת, מתפתחת, כל הזמן יש ידע חדש המגיע ומסייע למחלות מהפשוטות ועד לקשות. אך לא לכל דרכי הטיפול יש הוכחות. עדיין.

אך האם משהו שמרפא ואין לו עדיין הוכחה הוא לא מרפא?

גם בעבר לא האמינו בכל מיני תרופות מצמחים שהיום בעקבות מחקרים מסכימים שהן עובדות.

בהמשך הרופא קבע שבוע אנטיביוטיקה, ואם הבדיקה של השעלת תצא חיובית (תשובה עוד שבועיים בערך) אז כל המשפחה תיקח אנטיביוטיקה.

אני לא מתנגדת באופן גורף לאנטיביוטיקה, אך כאשר אני מסתכלת על הבן שלי ואני רואה ילד חיוני ובריא רק עם התקפות שיעול מידי פעם, לא נראה לי נכון להעמיס עליו אנטיביוטיקה.

רופאה נוספת אותה ביקר באותו שבוע אמרה כי האנטיביוטיקה נועדה רק על מנת לא להדביק אחרים ואם אתם משאירים אותו בבית אז אין בעיה.

אני בחרתי להשאירו בבית. מכיוון שאני מטפלת באחרים בחרתי לקחת את האנטיביוטיקה על מנת לא להדביק.

הילד חיוני ושמח בסיוע הומיאופתיה השיעולים פחתו באופן משמעותי.

הורים יקרים, איני אומרת אם לחסן או לא, אם לתת תרופה או לא, אלא לקחת אחריות על החלטותיכם. בדקו תמיד אופציות נוספות לטיפול, בדקו מה היא המחלה אותה אתם עומדים לחסן מפניה. הסתכלו על ילדיכם וראו באמת מה מצבו. ברוב הפעמים אם תישארו רגועים ותעבירו להם אהבה ושמחה- הם יבריאו.

 

 

בברכת בריאות אמיתית,

 

 

על הכותבת:
דפנה פרבר
מטפלת ומרצה ברפואה סינית
הילינג, דיקור, תזונה, צמחי מרפא.
0505312987 | http://www.dafnasinit.co.il/
מוזמנים להפנות שאלות או נושאים המעניינים אתכם בדוא"ל:  dafnasinit@gmail.com
במידה ויש עניין ספציפי שאתם מעוניינים שאכתוב עליו אשמח להיענות לבקשתכם.

 


עוד באותו נושא

ל"ג שימושים באלוורה

חגיגות ל"ג בעומר והמדורות אותן ידליקו הילדים ומסביבן ישחקו מדירות שינה מעיניי הורים רבים כבר מעכשיו.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?